دانلود کتاب داستان‌های برگزیده: مجموعه 24 داستان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب داستان‌های برگزیده: مجموعه 24 داستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب داستان‌های برگزیده: مجموعه 24 داستان

کتاب داستان‌های برگزیده: مجموعه 24 داستان روایات کوتاه جذابی‌ست که به قلم ماکسیم گورکی با مضامین گوناگون به رشته‌ی تحریر درآمده‌اند.

ماکسیم گورکی (Maxim Gorky) یکی از نویسندگان برجسته‌ی روسیه است. او در آثار خود سبکی جدید را به عنوان ادبیات رئالیستی سوسیالیستی معرفی کرد. گورکی نویسنده‌اى مردمى بود و میان بسیارى از منتقدین ادبى طرفداران زیادی داشت، همچنین از میان آثار مشهور او می‌توان به رمان‌هایی نظیر: مادر، دوران کودکى، سه رفیق و در جستجوى نان اشاره کرد.

کتاب داستان‌های برگزیده: مجموعه 24 داستان (Selection stories) شامل عناوینی نظیر همسفر من، زن چشم کبود، مادر و فرزند، رومان، سرزمین اندوه، ملاقات، عبرانی و فضول است.

در بخشی از کتاب داستان‌های برگزیده می‌خوانیم:

سه سگ عظیم‌الجثه پشمالو در تاریکى به ما حمله آوردند، شارکو که هنوز هم از هق و هق نیفتاده بود فریادى وحشت‌زده کشید و به خاک افتاد. من پالتوى خیس را به طرف سگ‌ها پرتاب کردم و خم شدم تا سنگ و چوبى بردارم. هیچ چیز جز علف به دستم نخورد. سگ‌ها دسته‌جمعى حمله کردند و من هم انگشتانم را توى دهانم کردم و با تمام قوت سوت کشیدم. سگ‌ها عقب رفتند و من صداى قدم کسى را که به سوى ما مى‌دوید شنیدم.

لحظه‌اى بعد، ما در میان دایره‌اى که از چهار نفر تشکیل شده بود کنار آتش نشسته بودیم. هر چهار نفر لباسى از پوست گوسفند که از خارج هم پوست‌دوزى شده بود بر تن داشتند. خاموش بودند و با بى‌اعتمادى به ما نگاه مى‌کردند و به داستان من گوش مى‌دادند. دو نفر از آن‌ها روى زمین نشسته بودند و چپق مى‌کشیدند، دیگرى که تنومند بود و ریش‌هاى سیاه و انبوه و کلاه قفقازى به سر داشت به چوب‌دستى تکیه داده و در پشت سر ما ایستاده بود. چهارمى که پسرک جوان و موخرمایى بود، در درآوردن لباس شارکو به او کمک مى‌کرد. شارکو همان‌طور گریه مى‌کرد.

چوب‌دست‌هایشان روى زمین افتاده بود. از چند قدمى ما زمین در وسعت زیادى از پوششى خاکسترى‌رنگ و شبنمى پوشیده شده بود و به برف‌هاى بهارى شباهت داشت که کم‌کم آب مى‌شوند. تنها بعد از نگاهى دقیق و مدتى دراز توانستم گوسفندهایى را که کپه‌کپه گرد هم آمده بودند تشخیص بدهم. عده آن‌ها چندین هزار بود و خواب و تاریکى شب همه آن‌ها را در توده‌اى که استپ را پوشانده بود به هم فشرده بود. پشت هم بع‌بع مى‌کردند.

 ۴۱۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2575-46-6 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دمى با گورکى
همسفر من
نخستین عشق من
پادشاهى که بیرق سلطنت را برافراشت
معلم اخلاق
فرانسه زیبا
استادان زندگى
بچه‌ها
پدر و پسر
عبرانى
زن چشم کبود
مادر و فرزند
افسانه مادر
عجوزه ایزرگیل
افسانه دانکو
جماعت
زندانبان
شب میلاد
نهم ژانویه
واسکا سرخه
رومان
سرزمین اندوه
فضول
ملاقات

راهنمای دانلود کتاب داستان‌های برگزیده: مجموعه 24 داستان

برای دانلود کتاب داستان‌های برگزیده: مجموعه 24 داستان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  داستان‌های برگزیده: مجموعه 24 داستان