دانلود کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان)

کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان) دربردارندۀ داستان‌های کوتاهی به انتخاب هاینریش بل است که از خود وی نیز یک اثر در کتاب ارائه شده است.

معمولاً نویسندگان برگزیده یک جامعه سرگذشت و روحیات و جهات بارز زندگانی فردی و اجتماعی آن را با بهترین و زیباترین وجه نمودار می‌سازند. گاهی صفحاتی را از زندگی آینه‌وار می‌نمایانند و گاهی آن را مانند زیباترین لوحه نقاشی با رنگ خیال و آرزو جلوه‌گر می‌سازند.

هرکس این داستان‌ها را بخواند باید در نظر بیاورد که آلمان از دهه دوم قرن حاضر به این طرف، یعنی در مدت نیم قرن صحنه عمده دو جنگ بزرگ جهانی واقع شده است. اولی چهار سال و دومی شش سال به طول انجامید. فرمانده جنگ اول، امپراتور ویلهلم دوم و فرمانده جنگ دوم آدولف هیتلر بود.

علل هر دو جنگ از نظر آلمان مشابهتی یکسان داشت؛ در هر دو محرک عمده نارضایتی شدید مردم آلمان بود.

هاینریش بل (Heinrich Boll)، نویسندۀ این کتاب، یکی از محبوب‌ترین و پر کار‌ترین نویسندگان آلمانی، به عنوان روایتگر زندگی در جمهوری فدرال آلمان به شهرت بین‌المللی رسید و در سال 1972، موفق به کسب جایزه‌ی نوبل ادبیات شد.

در بخشی از کتاب داستان‌های نوین آلمانی می‌خوانیم:

با وجود آنکه هنوز مرد نشده بود، از او بدم آمد. از من رنجید و به گوشه‌اى خزید و مشغول دستکارى بندهاى روى شانه‌هایش شد. حتى احساس ترحم هم نسبت به او در خود حس نمى‌کردم. با شست خون‌آلودش ناشیانه سوزن را به کت آبى رنگ خلبانیش فرو مى‌کرد. شیشه عینکش آنقدر کثیف بود که من حتى نمى‌توانستم تشخیص بدهم که آیا گریه مى‌کند یا نه. چیزى نمانده بود که من هم به گریه بیفتم. دو یا حداکثر سه ساعت دیگر به کلن مى‌رسیدیم و از آن جا هم تا پیش کسى که با من ازدواج کرده بود، راه زیادى نبود.

ناگهان از پشت انبار، زنى بیرون آمد و قبل از آنکه مأمورین متوجهش شوند، در مقابل ما ایستاد و از بسته‌اى که در دست داشت و من فکر مى‌کردم که بچه‌اى باشد، نانى بیرون آورد و به من داد. نان سنگینى بود و من براى یک لحظه کنترل خودم را از دست دادم و چیزى نمانده بود که از قطار به بیرون بیفتم. نان گرم و سیاهى بود و من مى‌خواستم بگویم متشکرم، متشکرم، ولى به نظرم احمقانه آمد و حالا قطار سریع‌تر از قبل به راه خود ادامه مى‌داد و به این ترتیب در حالى که نان سنگین را در دست داشتم، همان‌جا زانو زده و نشستم.

 ۳۰۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7436-03-5 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۴۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
برنده
جلسه خصوصى
نگاه تحقیرآمیز
وقتى که جنگ به پایان رسیده بود
فرمان باز شده
شوراى کارگرى
جدایى
در این سه‌شنبه
مرخصى در مالورکا
پیرمردى مى‌میرد
دختر دریا باز مى‌گردد
سفر زیارتگاه
غزال سبز
جشن کارگاه
کودک چاق
یک مارک
... زیرا انسان به جستجوى گرمى است
مخفى شده
همکارى در اسباب‌کشى
گردش دختران مرده
شکایات در مورد روش‌هاى من...
تاریکى و کمى نور
بر روى بام‌ها
کودک
آزمایش
مراسم اعدام

راهنمای دانلود کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان)

برای دانلود کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان)

نظرات کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان)

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.