دانلود کتاب داعشی خاطرخواه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب داعشی خاطرخواه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب داعشی خاطرخواه

کتاب داعشی خاطرخواه اثر هاجر عبدالصمد، جنایت‌های آشکار داعش را در سایه‌ داستانی عاشقانه روایت می‌کند و برخی مسائل جامعه را از نگاه زنی مطلقه به چالش می‌کشد. این رمان، روایت ظلم و ستم در برخی از کشورهای عربی است، بیدادی که موجب شده جوانان‌شان در جهنم داعش گرفتار شوند.

هاجر عبدالصمد در رمان داعشی خاطرخواه (My ISIS Beloved) از جنایت‌های داعش به سبک و سیاق هنری و در قالب رمان پرده برمی‌دارد، و به روایت ماجرای دخترانی می‌پردازد که با سرخوردگی از ظلم و بیداد جامعه‌ی خود، در دام اندیشه‌های مسموم داعش گرفتار می‌شوند و زمانی به حقیقت ماجرا پی می‌برند که دیگر دیر شده است و خود را در بند کسانی می‌بینند که هیچ بویی از انسانیت نبرده‌اند و هر یک دچار سرنوشتی خواندنی و عبرت‌آموز می‌شوند.

هاجر عبدالصمد، نویسنده‌ی مصری، متولد اکتبر 1989، فارغ‌التحصیل دانشکده‌ی حسابداری از دانشگاه المنصوره، چند سالی است که در عرصه‌ی نویسندگی قلم می‌زند. داعشی خاطرخواه (حبیبی داعشی) نخستین رمان اوست. قبل از نگارش این رمان، دو داستان کوتاه به نام‌های پیراهن بلند سفید (فستان الأابیض) و مرد غریبه (الرجل الغریب) در کتاب الوان، ویژه داستان کوتاه عرب، در 2015 از ایشان چاپ شده بود.

پدیده‌ی داعش همچون سَلَف خویش‌القاعده پدیده‌ی تازه‌ای نیست. این سازمانِ به‌ اصطلاح جهادی، جدای از بازی‌گردانی در عرصه‌ی سیاست‌های بین‌المللی، رفتارهایی وحشیانه و ضد بشری نیز داشته است، هرچند در این مقدمه، بحث اعمال وحشیانه‌ی داعش از جمله کشتارهای دسته‌جمعی بی‌گناهان، سر بریدن، آتش زدن در قفس‌های فولادی، پرت‌ کردن از ارتفاع، تجاوزهای دسته‌جمعی به نام جهادالنکاح، تخریب آثار تمدن بشری و غارت آثار باستانی موزه‌ها و فروش آن‌ها به دلالان آثار عتیقه، گروگان‌گیری و درخواست فدیه... مطرح نیست، بلکه از منظری دیگر و این‌بار از جنبه‌ای هنری به این پدیده‌ی وحشتناک قرن نگاه شده است.

در بخشی از کتاب داعشی خاطرخواه می‌خوانیم:

لیلی وحشت‌زده با چشمان پر از اشک نگاه کرد و التماس کرد که ام‌سلمان دخترش را نکشد، اما صدای شلیک گلوله‌ای همه‌چیز را تمام کرد. ‌ام‌سلمان پس از آنکه محمود با اسلحه‌ی یکی از نیروهای محمد به پای او شلیک کرد، به زمین افتاد و لیلی به‌ سرعت به سمت ملک رفت و او را که وحشت کرده بود، در آغوش گرفت. محمد از مردانش خواست مَها را به بیمارستان ببرند تا گلوله را از پایش بیرون آورند، البته با در نظر گرفتن تدابیر شدید امنیتی. محمود به محمد نگاه کرد و گفت: «عذر می‌خواهم که این کار را با آن زن دیوانه کردم، ممکن بود به ملک آسیبی بزند.»

 ۲۰۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8211-93-8 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه‌ی مترجم
فصل اول
فصل دوم: سرزمین داعش
فصل سوم: هرجا آزادی هست وطن آنجاست
گفت‌وگوی خبرنگار مجله‌ی «عدن الغد» با هاجر عبدالصمد (20مارس 2016)

راهنمای دانلود کتاب داعشی خاطرخواه

برای دانلود کتاب داعشی خاطرخواه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  داعشی خاطرخواه

نظرات کتاب داعشی خاطرخواه

Saeid Aminkhaki
۱۳۹۸/۶/۱۳
فعلاً نمونه کتاب را خواندم، درهمین حد متوجه ضعف در روایت شدم که اگر دوسوم از نویسنده باشد (که البته به عنوان اولین کار) زیادهم برجسته نیست، یک سوم ضعف می‌تونه از ترجمه باشه، که امیدوارم نویسنده در کارهای بعدی جبران کرده باشه که حتما هم همینطوره چون مصداق ضرب المثل کارنیکوکردن ازپرکردنه...... اما را کارمترجم نمی‌دونم چی بگم خیلی ضعیفه درکل میشه به این اثر از بیست دوازده داد. با آرزوی موفقیت برای نویسنده و مجموعه کتابراه.
بعداز خواندن همه کتاب عقیده‌ام نسبت به نویسنده چندان مثبت نشدچونکه از سوژه‌ای به این جالبی (ازهرنظر) مثلاً اتفاقات مهبج وحتی بکر (بعضی قسمتها) وشایدواقعی وآشنا بودن به فرهنگ مردم عرب ودلایل بسیاری که می‌توانست همش نقطه قوت کتاب باشد که متاسفانه نویسنده از عهده‌اش برنیامده وهرچه پیش رفتم ضعف بیشتر نمود پیدا کردکه البته بخشی هم متوجه مترجمه که قبلاً هم گفتم، خلاص.
شاه صنم تهامی
۱۳۹۶/۱۱/۲
سلام. خیلی خوب بود. وقتی خواندن این کتاب را شروع کردم تا انتهای آن ادامه دادم. برای نویسنده هاجر خانم آرزوی موفقیت دارم. برای تمام دردهایی که به کشورهای اسلامی وارد میشود قلبم به درد می‌آید ودر هر کشور نوع این درد بخاطر فرهنگهای متفاوت آن‌ها متفاوت است. وقتی میخواندم یاد دردهای کشورم ایران، قلبم را به درد می‌آورد. دعا میکنم همه مسلمانان با آگاهی کامل از دینشان زندگی کنند و تبدیل به انسانهای توانایی شوند که لیاقت ظهور منجی عالم را داشته باشند. کاش همه ما آن روز را ببینیم.
ماحک اکبری
۱۳۹۹/۱/۶
سلام. داستان کتاب خیلی آب دوغ خیاری بود. از اینایی که این عاشق اون میشه طلاق میگیره دوباره عاشق میشه و.... کلن داستانش مصنوعی بود. شایدم به این دلیل که انتظار بیشتری از این کتاب داشتم. می‌خواستم با خوندن این کتاب ببشتر با افکار و احساسات داعش آشنا بشم. ولی همه اون چیزهایی که هر کدوممون مسدونیم حتی کمتر از اون را می‌شد ازش فهمید. منکه دوست نداشتم.
مشاهد همه نظرات (۳۱)