معرفی و دانلود کتاب دختری از بروکلین

عکس جلد کتاب دختری از بروکلین
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دختری از بروکلین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دختری از بروکلین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دختری از بروکلین

گیوم موسو در کتاب دختری از بروکلین داستان بی‌نهایت جذاب و خواندنی یک معما را روایت می‌کند که رابطه یک زوج عاشق را تنها چند روز پیش از ازدواج‌شان برهم می‌زند! گذشته‌ای که راه گریزی از آن وجود ندارد و سایۀ شومش را بر زندگی آنا و رافائل گسترده است. این رمان شگفت‌انگیز جزو پرفروش‌ترین آثار داستانی فرانسه به شما می‌آید.

درباره کتاب دختری از بروکلین:

سه هفته پیش از ازدواج یک زوج عاشق، صحنه‌ای دراماتیک و رو به دریا؛ آنا از رافائل می‌پرسد: «اگر متوجه شوی که من یک جنایت‌کار هستم، آیا باز هم مرا دوست خواهی داشت؟!» جمله‌ی تکان‌دهنده‌ای که رافائل نمی‌داند چه پاسخی بدهد!

گیوم موسو (Guillaume Musso) داستان دختری از بروکلین (Brooklyn Girl) را این چنین آغاز می‌کند. او این کتاب را در سال 2016 براساس داستان زندگی ناتاشا کامپوش منتشر کرد.

رمان پرفروش و معمایی دختری از بروکلین داستان فاش شدن رازی هولناک را روایت می‌کند که زندگی رافائل و آنا را دگرگون کرد. رافائل نویسندۀ سرشناسی است که کتاب‌های پلیسی و جنایی می‌نویسد و پسر کوچکش حاصل ازدواج ناموفق اوست. مریضی ناگهانی پسر رافائل سبب آشنا شدن او با آنا می‌شود که پزشک کودکان است. دیری نمی‌پاید که ارتباط آنا و رافائل به سمت و سویی فراتر از ارتباط یک پزشک و بیمار می‌رود.

این زوج عاشق و خوشبخت، چند روز پیش از مراسم عروسی‌شان به تعطیلات می‌روند و این شروع طوفانی ویرانگر از حوادث غیرقابل پیش‌بینی است! چیزی در گذشته آنا جود دارد که کنجکاوی رافائل را برانگیخته. گذشتۀ آنا همچون دروازه ورود به جهنمی به روی آن دو نفر باز می‌شود و همه چیز را تحت تاثیر می‌گذارد.

نکوداشت‌های کتاب دختری از بروکلین:

- حواستان باشد به محض باز کردن این کتاب، دیگر توانایی کنار گذاشتن آن را نخواهید داشت! و تا زمانی که هویت حقیقی دختر بروکلین را نفهمید خواب به چشم‌تان نخواهد آمد. (مارک فرناندز، مترو نیوز)

- کل ماجرای کتاب در سه روز اتفاق می‌افتد. گیوم موسو در کتاب جدیدش ما را وارد تعقیب و گریزی نفس‌گیر می‌کند که هیچ‌کس توانایی حدس زدن آن را ندارد. (کالچر باکس)

خواندن کتاب دختری از بروکلین به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی دوستداران داستان‌های معمایی و هیجانی از خواندن کتاب دختری از بروکلین لذت خواهند برد. همچنین اگر به رمان‌های فرانسوی جنایی علاقمندید خواندن این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

با گیوم موسو بیشتر آشنا شویم:

نویسنده کتاب موفق دختری از بروکلین، گیوم موسو، داستا‌ن‌نویسی خلاق و خوش‌ذوق است که سال 1976 در فرانسه زاده شد. وی که از همان نوجوانی استعداد و علاقه‌اش را به نوشتن کشف کرد، در سن 19 سالگی سفری به آمریکا داشت، اما پس از چند ماه به زادگاهش بازگشت. در همان سنین جوانی او تصادف شدیدی را تجربه کرد و خوش‌بختانه از این حادثه مرگبار جان سالم به در برد و همین امر ایده‌ای برای نوشتن رمان «و بعد» شد؛ رمانی که مخاطبان فرانسوی زبان استقبال کم‌نظیری از آن کردند و به بیش از 20 زبان ترجمه شد. موسو در سال 2005 افتخار کسب جایزه بهترین رمان عاشقانه را از آن خود کرد و با توجه به اقتباس‌های سینمایی که از رمان‌های وی می‌شد عنوان بهترین رمان سازگار با سینما را نیز دریافت نمود.

جملات برگزیده کتاب دختری از بروکلین:

- هرگز به زنى که دوستش دارى صد در صد اعتماد نداشته باش! (لئوپوند، فون زاخر مازوخ)
- کسى که همه ما در زندگى‌مان فکر مى‌کنیم دلبستگى بسیارى به او داریم، در اصل یک توهم است. (پل والری)
- دروغ براى آنکه قانع‌کننده باشد، باید حداقلى از حقیقت را درون خود بگنجاند؛ حتى اگر یک قطره از حقیقت هم باشد، کافى است، ولى باید باشد. (ساشا آرانگو)
- گاهى وقت‌ها ماسک‌ها به قدرى جذاب هستند که من را از صورت هاى واقعى به وحشت مى‌اندازند. (آلفرد دوموسه)
- در هرلحظه که کتابى در دستم نباشد، یا دیگر میلى به نوشتن کتاب در من دمیده نشود، دوست دارم از شدت ناراحتى فریاد بزنم. زندگى تنها از وراى کتاب‌هاست که براى من معنا پیدا مى‌کند. (فلوبر)

در بخشی از کتاب دختری از بروکلین می‌خوانیم:

حدود بیست سالى مى‌شد که مارک ماشینش را تغییر نداده بود. بیش از سیصد هزار کیلومتر با آن رانندگى کرده بود ولى هنوز هم هربار که پشتش مى‌نشست، احساس لذت مى‌کرد و حاضر نبود آن را با بهترین و جدیدترین ماشین‌ها تعویض کند. تئو را به آمالیا سپرده بودم و از اینکه مارک همراهم بود احساس آسودگى خاطر مى‌کردم.

هنوز امیدوار بودم که همه چیز به خوبى و خوشى تمام شود. شاید آنا خیلى زود برمى‌گشت. شاید اصلاً رازى که با خود داشت چیز آنچنان مهمى نبود. امیدوار بودم زندگى‌ام خیلى زود روال عادى خودش را از سرگرفته و بتوانم طبق برنامه‌اى که داشتیم و سر موقع، مراسم ازدواجمان را برگزار کنم.

قرار بود اواخر ماه سپتامبر در کلیساى سن گیلم لودزر مراسم را برگزارکنیم که به طور سنتى همه مراسم خانوادگى ما در آنجا برگزار مى‌شد. عطر عجیبى در ماشین مارک جریان داشت. در بهترین حالت مى‌شد گفت ماشینى قدیمى بود. هربار که وارد یک سربالایى مى‌شدیم، وضعیتى پیش مى‌آمد که انگار قرار بود هر لحظه خاموش شود ولى بالاخره خود را به انتهاى مسیر مى‌رساند. در خیابان بیستم در حال حرکت بودیم و در نهایت به خانه آنا رسیدیم. درحالى‌که به آن اشاره مى‌کردم گفتم: «اوناهاش اونجاست؛ ولى نمى‌تونى از اینجا رد بشى، باید برى تا چراغ، بعدش دور بزنى...»

بى‌آنکه اجازه دهد حرفم تمام شود، همانجا به شکلى بسیار خطرناک دور زد و باعث شد تا خودروها با زدن بوق ناسزاهایى نثارمان کنند.

فهرست مطالب کتاب

از دستش دادم...
آنتیب، چهارشنبه، سى‌ویکم اوت سال 2016
روز اول: هنر ناپدید شدن
1: مرد کاغذى
2: استاد
3: شب تاریک روح
دبیرستان سنت سسیل سال آخر
4: هنر ناپدید شدن
5: دورگه کوچک و کابوى‌ها
6: همنشینى با پادشاه
روز دوم: پرونده کلر کارلایل
7: پرونده کلر کارلایل
ناپدید شدن نگران کننده دخترى نابالغ
8: رقص ارواح
9: خیابان میرتیل
10: دو خواهرى که در آرامش زندگى مى‌کردند
11: زنانى که مردان را دوست ندارند
12: هارلم
13: در نگاه دیگران
روز سوم، صبح پرونده کلر کارلایل
14: آنجل فالز
15: پرونده جویس کلر
16: کولد کیس
17: فلورانس گالو
سومین روز، بعد از ظهر اژدهایانى در شب
18: جاده غربى
خلاصه‌اى از صفحه ویکیپدیا
19: آلن
20: فصل غصه
21: زورا
22: اسموکینگ گان
23: یک روز بعد از ظهر در هارلم
دنیاى دو نیم شده
کلر
رافائل
مارک
لوییز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دختری از بروکلین
نویسنده
مترجمآریا نوری
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۲۰
زبانفارسی
شابک978-964-442-956-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دختری از بروکلین

صدیقه نصراللهی
۱۴۰۰/۶/۶
کتاب بسیار خوبی بود. به علاقه مندان رمان‌های معمایی و جنایی توصیه می‌شود آن را مطالعه کنند. تا انتهای داستان واقعیت مشخص نمی‌شود و از گزافه گویی در کتاب پرهیز شده است. ماجرای داستان تا آخر خواننده را با خود می‌برد.
Masoumeh Pourmasoumi
۱۴۰۰/۶/۲۲
خیلی داستان جذاب و خوبی بود. بدون کش دادن‌های الکی. توصیه میکنم حتما بخونید بخصوص اونایی که به داستانهای پلیسی و جنایی علاقه مند هستن. ممنون از کتابراه
NAJMEH YoSFI
۱۴۰۰/۶/۱۰
عالی بود داستان ولی یه جا یه سوال هست
چه کسی خونه جنگلی رو آتیش زده؟ یعنی کلر بعد از اینکه فرار کرده دوباره برگشته هیزکیفر رو کشته و خونه رو آتیش زده؟؟ 😑
الناز منصوری
۱۴۰۰/۶/۲۴
کتابش بد نیست میشه به عنوان سرگرمی خوند. یا بعداز خواندن یه کتاب با مطالب سنگین خودش تا مغز استراحت کنه.
Mahnaz Khorram
۱۴۰۰/۷/۱
خیلی عالی بود میتونی تک تک شخصیتها رو بخوبی تصور کنی، مثل اینکه در حال تماشای فیلمی هستید.
لیلا فرضی
۱۴۰۰/۶/۳۱
خیلی خوب شروع شد
خیلی خوب ادامه پیدا کرد
ولی انگار اواخر داستان و قیچی کردن
اصلا چی شد؟
؟؟؟؟؟؟؟
لیلا شیرازی
۱۴۰۰/۶/۳
پنج امتیاز هم براش کمه. موضوع داستان و گره گشایی هاش بسیار خوب بودند.
تیما اطایا
۱۴۰۰/۶/۱۶
داستان بسیار غلو شده و غیر واقعی بود.
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب دختری از بروکلین

برای دریافت کتاب دختری از بروکلین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.