دانلود کتاب دلسوزی: از سرزنش کردن خود دست بردارید و به خود اعتماد کنید


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دلسوزی: از سرزنش کردن خود دست بردارید و به خود اعتماد کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دلسوزی: از سرزنش کردن خود دست بردارید و به خود اعتماد کنید

کتاب دلسوزی: از سرزنش کردن خود دست بردارید و به خود اعتماد کنید نوشته‌ی کریستین نف، با دیدگاهی جدید و مبتکرانه به شما کمک می‌کند تا توانایی ریسک و تغییر را در زندگی خود به دست آورید و به خودباوری برسید.

موضوع کتاب دلسوزی: از سرزنش کردن خود دست بردارید و به خود اعتماد کنید چیست؟

در جامعه رقابت آمیزمان، چند نفر نسبت به خود احساس خوبی دارند؟ شاید پاسخ دادن به این سوال خیلی سخت نباشد. همه ما می‌دانیم که برای رسیدن به حال خوب باید احساس کنیم انسانی ارزشمند هستیم. حال برای رسیدن به این حس و حال باید چه کاری را انجام دهیم؟

آیا براى اینکه نسبت به خودمان مثبت باشیم، باید خود را بالاتر از دیگران ببینیم و دیگران را پایین بیاوریم تا در مقایسه با دیگران احساسى خوب پیدا کنیم؟! اما این راهکار بهایى دارد و نمى‌گذارد به حداکثر امکانات بالقوه خود در زندگى برسیم.

وقتى پیوسته نیازمان را به ارزیابى مثبت از خود تغذیه مى‌کنیم، کارمان شبیه به این است که شکم‌مان را با شیرینى پر کنیم. ابتدا به خاطر خوردن قند و شکر سرحال مى‌آییم، اما بعد در هم فرو مى‌پاشیم. نمى‌توانیم همیشه دیگران را به خاطر ایرادات خود سرزنش کنیم. نمى‌توانیم همیشه خود را تافته جدابافته و بالاتر از متوسط مردم به حساب آوریم؛ زیرا نتیجه‌اش اغلب مخرب است.

اغلب ما بیش از اندازه به خود سخت مى‌گیریم و سرانجام اذعان مى‌کنیم که عیوب و ایراداتى داریم: «من به اندازه کافى خوب نیستم. من آدم بى‌ارزشى هستم.» هرگز عجیب نیست که واقعیت‌ها را از خود پنهان مى‌کنیم و خود را با حرف‌هاى بى‌حساب مى‌کوبیم.

در این کتاب دلسوزی به معنای احساسی است که فرد در زندگی توان تغییر و ریسک نداشته باشد. او می‌خواهد که توجه دیگران را به خود جلب کند. اینگونه افراد در زندگی‌شان نابود خواهند شد، زیرا نه به خود اعتماد دارند و نه دیگران می‌توانند به چنین فرد فروریخته‌ای اعتماد کنند؛ در نتیجه دیگر نمی‌تواند در زندگی خود پیشرفت کند و مدام شکست می‌خورد. کتاب دلسوزی: از سرزنش کردن خود دست بردارید و به خود اعتماد کنید (Self Compassion Stop Beating Yourself Up and Leave Insecurity Behind) به شما کمک می‌کند از این باتلاق بیرون آمده و به خود اعتماد کنید.

جملات برگزیده‌ی کتاب دلسوزی: از سرزنش کردن خود دست بردارید و به خود اعتماد کنید:

- این توجه وسواس‌گونه به «من، و مال من» به معناى دوست داشتن خود نیست... دوست داشتن خود به ظرفیت انعطاف‌پذیرى، دلسوزى و درک خویشتن اشاره دارد که صرفا بخشى از زنده بودن هستند. (شارون سالزبرگ، نیروى مهربانى)

- وقتى دلتان را لمس مى‌کنید و یا مى‌گذارید که دلتان لمس شود، متوجه مى‌شوید که بى‌انتهاست، تصمیمى نگرفته است، این دل بزرگ و عمیق است، بى‌حد و اندازه است. متوجه مى‌شوید چه گرما و آرامشى در آن جا وجود دارد، چه آرامشى بر آن حاکم است. (پما چود رون)

- مى‌توانید موج‌ها را متوقف کنید، اما مى‌توانید موج‌سوارى را یاد بگیرید. (جان کابات زین)

در بخشی از کتاب دلسوزی: از سرزنش کردن خود دست بردارید و به خود اعتماد کنید می‌خوانیم:

به منظور اینکه براى خود دلسوزى کنیم، ابتدا باید متوجه شویم که متألم هستیم. تا چیزى را احساس نکنیم، نمى‌توانیم آنرا التیام بخشیم. همانطور که قبلاً عنوان شد، اغلب نمى‌توانیم احساس گناه، اندوه، تنهایى و نظایر آن را درک کنیم و نسبت به آن با دلسوزى جواب بدهیم. وقتى در آینه نگاه مى‌کنید و به این نتیجه مى‌رسید که قد خیلى کوتاهى دارید و یا بینى‌تان بیش از اندازه بزرگ است، آیا به خود مى‌گویید که این احساسات نابسندگى دردناک هستند و شایسته توجه و محبت مى‌باشند؟ وقتى رئیستان شما را به دفترش صدا مى‌زند و مى‌گوید عملکرد کارى شما ضعیف است، آیا اولین واکنش شما این است که به خود آرامش مى‌دهید که چنین تجربه سختى را پشت‌سر خواهید گذاشت؟ احتمالاً نه.

ما مطمئنا نیش مطابق ایده‌آلهایمان ظاهر نشدن را بر تنمان احساس مى‌کنیم، اما ذهنمان روى شکست و ناکامى متمرکز مى‌شود و به تألم ناشى از شکست کارى نداریم. این تفاوتى بسیار مهم است. در لحظه‌اى که درباره خودمان به مطلبى برمى‌خوریم که آنرا دوست نداریم، توجه‌مان به آنچه شکست و ناکامى محسوب مى‌شود متمرکز مى‌گردد. به این توجه نداریم که تحت‌تأثیر احساس ناشى از عیب و نقص ناراحت شده‌ایم، چه رسد به اینکه نسبت به خود دلسوزى کنیم.

 ۲۶۴ صفحه، ۵۹۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-118-130-6 

چاپ ۱۳۹۲: ۱۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش یک: دلسوزى به حال خود
فصل یک: دلسوزى به حال خود
فصل دو: پایان دادن به شوریدگى
بخش دو: اجزاء متشکله دلسوزى به حال خود
فصل سه: با خود مهربان باشیم
فصل چهار: همه با هم هستیم
فصل پنج: توجه به آنچه وجود دارد
بخش سه: امتیازات دلسوزى به حال خود
فصل شش: انعطاف‌پذیرى عاطفى
فصل هفت: ترک کردن بازى عزت‌نفس
فصل هشت: انگیزه و رشد شخصى
بخش چهار: دلسوزى به حال خود در رابطه با دیگران
فصل نه: دلسوزى براى دیگران
فصل ده: والدى کردن خود دلسوزانه
فصل یازده: عشق
بخش پنج: لذت دلسوزى به حال خود
فصل دوازده: پروانه از راه مى‌رسد
فصل سیزده: قدردانى از خود

راهنمای دانلود کتاب دلسوزی: از سرزنش کردن خود دست بردارید و به خود اعتماد کنید

برای دانلود کتاب دلسوزی: از سرزنش کردن خود دست بردارید و به خود اعتماد کنید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دلسوزی: از سرزنش کردن خود دست بردارید و به خود اعتماد کنید
ج ی
۱۳۹۹/۹/۱۴
خیلی کتاب خوبیه و خیلی روان نوشته شده و در مقایسه با قیمتش عالی‌ترین کتاب بود و من با خوندنش خیلی حس خوبی پیدا کردم
حتما بخونید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)