دانلود کتاب دنی قهرمان جهان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دنی قهرمان جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دنی قهرمان جهان

کتاب دنی قهرمان جهان نوشته‌ی رولد دال، یکی از بنام‌ترین نویسندگان داستان کودک است. این اثر ماجرای زندگی عجیب و غریب دنی پسر کوچکی هست که همراه با پدرش در کاروان کولی‌ها زندگی می‌کند.

رولد دال (Roald Dahl) در داستان‌هایی که برای کودکان نوشته است، نوعی شوخ طبعی پنهان و واقع بینانه به کار برده و امید به زندگی و تلاش و نشاط در آثار او موج می‌زند. او دوست خوب و مهربان بچه‌هاست و کودکان بسیاری با داستان‌های او زندگی می‌کنند و به دنیا لبخند می‌زنند.

در بخشی از کتاب دنی قهرمان جهان (Danny the Champion of the World) می‌خوانیم:

کاراوان یک اتاق بیشتر نداشت و اون هم از حمام‌های امروزی که توی خونه‌ها هست بزرگ تر نبود. اتاق باریکی بود که در انتهای آن یک تخت خواب دیواری دو طبقه وجود داشت. پدرم روی تخت بالایی می‌خوابید و تخت خواب پایین مال من بود.

با این‌ که کارگاه، برق داشت، اما اجازه نداشتیم توی کاراوان از برق استفاده کنیم. مأمورهای اداره‌ی برق می‌گفتند سیم‌‌کشی و استفاده از برق در جایی زهوار در رفته مثل اون، کار خطرناکی است. این بود که ما هم برای روشنایی و گرم کردن کاراوان از همون وسایلی استفاده می‌کردیم که کولی‌ها سال‌ها پیش از اون استفاده می‌کردند. یک بخاری هیزمی داشتیم که دودکش اون از سقف بیرون زده بود و تو زمستون باهاش گرم می‌شدیم. یک چراغ خوراک‌پزی نفتی هم داشتیم که روش غذا می‌پختیم و برای روشنایی هم یک چراغ نفتی از سقف آویزون کرده بودیم.

وقتی می‌خواستم حموم کنم، پدرم کتری رو روی چراغ خوراک‌پزی نفتی می‌گذاشت و آب که گرم می‌شد، اونو می‌ریخت توی لگن. بعد منو لخت می‌کرد. همون‌طور که ایستاده بودم سر و تنمو می‌شست. بعد از شست‌وشو احساس می‌کردم توی یک وان درست و حسابی حموم کرده‌ام، حتی تمیزتر هم بود چون مجبور نبودم توی آب کثیف بشینم.

اثاثیه عبارت بود از دو تا صندلی و یک میز کوچک و یک کمد کشودار، همین، به چیز دیگری احتیاج نداشتیم، توالت هم اتاقک چوبی کوچک و بامزه‌ای بود که در علفزار پشت کاراوان قرار داشت. تابستون خوب بود، اما در روزهای سرد زمستون نشستن توی اون مثل نشستن روی یخدون بود.

 ۲۱۶ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6767-24-6 

چاپ ۱۳۹۳: ۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پمپ بنزین
غول بزرگ مهربان
ماشین‌ها و بادبادک‌ها و فانوس‌های پرنده
راز مخفی پدرم
روش‌هایی سرّی
آقای ویکتور هازل
بچه آوستین
گودال
دکتر اسپنسر
مهمانی بزرگ شکار
زیبای خفته
پنجشنبه و مدرسه
جمعه
در بیشه‌زار
نگهبان
قهرمان جهان
تاکسی
خانه
کالسکه‌ی بچه
خداحافظ آقای هازل
مژدگانی دکتر اسپنسر
پدرم

راهنمای دانلود کتاب دنی قهرمان جهان

برای دانلود کتاب دنی قهرمان جهان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دنی قهرمان جهان
زهرا آل خمیس
۱۳۹۸/۵/۱۱
رمان فوق العاده‌ای است
امیر محمدیان
۱۳۹۸/۱۰/۲۶
کتاب خوبیه. با توجه به حجم کمش واسه بزرگسال‌ها هم ارزش خواندن داره.
اگر کتابهایی که زمان کودکی و نوجوانی خوندم رو نادیده بگیریم تا الان سه کتاب کودکانه خوندم که اینو در رتبه سوم قرار میدم:
۱. آنشرلی در گرین گیبلز
۲. ته کلاس ردیف آخر صندلی آخر
۴. دنی قهرمان جهان
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)