دانلود کتاب ده روز با داعش از درون دولت اسلامی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ده روز با داعش از درون دولت اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ده روز با داعش از درون دولت اسلامی

کتاب 10 روز با داعش، شرح سفر جسورانه‌ ۱۰ روزه‌ یورگن تودنهوفر روزنامه‌نگار آلمانی است به همراه پسرش و یکی دیگر از دوستان وی به قلمرو داعش.

یورگن تودنهوفر نویسنده و نماینده پیشین اتحادیه دموکرات مسیحی در پارلمان فدرال آلمانی به همراه فرزندش فردریک و دوستش مالکوم وارد قلمرو داعش می‌شود. او با برخی نیروهای رده بالای داعش در سوریه هماهنگی می‌کند و از خلیفه‌ی داعش (ابوبکرالبغدادی) امان‌نامه گرفته و به موصل می‌روند.

کتاب 10 روز با داعش (Ten Days in the Islamic State) نخستین بار در سال 2015 توسط یورگن تودنهوفر (Jürgen Todenhöfer) روزنامه نگار آلمانی منتشر و در ایران توسط علی عبداللهی و زهرا معین الدینی به فارسی ترجمه شده است. تودنهوفر در فصل‌های ده‌گانه‌ی این کتاب، مقدمات و ماجراهای پیش از سفر، شرح عینی ده روز اقامت و نیز پایان سفرشان را گزارش می‌کند.

او سال‌هاست درباره بنیادگرایان مسلمان و جنبش های جهادی اسلامی پژوهش و تحقیق می کند و آگاهی کافی از تعالیم اسلامی دارد؛ و از آن‌جا که نویسنده هم در غرب و هم در جهان اسلام چهره‌ای مقبول و محترم دارد و گزارش‌هایش منصفانه و به دور از غرض ورزی‌ست پیش‌تر نیز توانسته بود با گروه های القاعده، طالبان هم گفتگو کند.

کتاب 10 روز با داعش نثری روان و ژورنالیستی دارد، ولی عینیت‌گرایی و ثبت دقیق رویدادها، به‌حدی شگفت‌انگیز است که خواننده را میخکوب و گاه نفس‌ را در سینه‌اش حبس می‌کند، چنان که خواننده به راحتی می‌تواند در روند رویدادها مشارکت کند.

باید گفت آوازه‌ انصاف او بود که داعش را بر آن داشت که امان‌نامه‌ سفر به قلمرو دولت خود بدهد و او به همراه کسی که بعداً مشخص می‌شود همان «جان جهادی» است(که اکتبر ۲۰۱۵ کشته شد)، به قلب حادثه بزند و نادانسته با قصاب معروف داعش در ویدئوهای سلاخی آنان، همراه باشد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

بیشتر دولت‌های خاور نزدیک و غرب به نوعی درگیر شورش‌های سوریه شدند و پای‌شان به آن کشیده شد؛ کسانی که به دلیل متفاوت علاقه‌ی وافر به نوعی دگرگونی در آن سرزمین داشتند. عربستان سعودی، قطر، آمریکا، فرانسه، انگلیس و دیگران کوشیدند تا مقاومت علیه اسد را تقویت کنند. با پول و ارسال انواع سلاح‌ها و کار رسانه‌ای و تبلیغاتی و تاثیرگذاری بر افکار عمومی و این، درست یادآور فعالیت رسانه‌ها در جهت اطلاع رسانی نادرست و وارونه به افکار عمومی در جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ بود. وقتی من هنگام دیدارم از سوریه شب‌ها گزارش‌های اینترنتی غربی را می‌خواندم، اغلب با خود فکر می‌کردم، رسانه‌های غربی در مورد سرزمینی کاملا متفاوت از کشوری می‌نویسند که من از  نزدیک تجربه می‌کنم و می‌بینم

همچنین در گفت‌و‌گوهای پیکارجویان داعشی خواهید خواند:

درباره کفر         

تمام کفار جای‌شان در جهنم است. وظیفه‌ی ما بیداری آنهاست، چرا که کفر بزرگترین گناهان است. ما کار نیک می‌کنیم و کار ما به کار کسی می‌ماند که خیال دارد کسی را هنگام پایین پریدن از صخره‌ای نجات بدهد. 

درباره مجازات‌های داعش
مجازات‌های داعش فیض الهی و رحمت است، چون مانع مجازات‌های دیگر در جهنم می‌شود.           

درباره شیعیان     
شیعیان مسلمان نیستند. آن‌ها یکتاپرست نیستند، چون به امامان‌شان توسل می‌جویند و آن‌ها را مقدس می‌دانند.    

درباره نیروهای تازه وارد هر روزه  
آدم‌هایی که در وطن‌شان دیگر امیدی ندارند. آن‌ها چاره دیگری ندارند.

 ۳۳۶ صفحه، ۱۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7642-65-8 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب ده روز با داعش از درون دولت اسلامی

برای دانلود کتاب ده روز با داعش از درون دولت اسلامی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ده روز با داعش از درون دولت اسلامی
دامون نوری حصار
۱۳۹۶/۶/۱۸
در آخرین قسمت دیدگاه نویسنده آلمانی که یک مسیحی است از درک قرآن بسیار زیباست
محسن خیراندیش
۱۳۹۶/۶/۲۶
جالب بود بخاطر دیدگاه بی‌طرفانه نویسنده و تسلطش به مطالب اسلامی و اینکه دلایل پیدایش داعش رو برای اولین بار صادقانه بیان کرده
Tayebe Khalafati
۱۳۹۶/۶/۱۱
اول تشکر میکنم از مترجم با ترجمه روان. دوم از برنامه بخاطر قرار دادن کتابهایی مفید. و واقعا برام کتاب جالبی بود ک حتی قضاوت در مورد گروهی مثل داعش هم افراط گرایی ست. و در اخر چقد دینمون مظلومه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶۹)