دانلود کتاب صوتی رابرت هوک


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رابرت هوک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی رابرت هوک

کتاب صوتی رابرت هوک اثر مایکل برگن از مجموعه شخصیت‌های تاثیرگذار به روایت زندگی یکی از فلاسفه‌ی علوم طبیعی، معمار و دانشمند انگلیسی می‌پردازد.

رابرت هوک (Robert Hooke) در سال ۱۶۳۵ میلادی در فرش واتر واقع در جزیره وایت انگلستان به دنیا آمد. وی فیلسوفی طبیعی، معمار، و دانشمندی همه چیز دان و تمام عیار بود که احتمالاً علی رغم نقش مهم او در انقلاب علمی، نادیده گرفته شده‌ترین فیلسوف طبیعی تمام دوران‌ها است.

هوک در سن ۱۸ سالگی وارد دانشگاه آکسفورد شد و به زودی استعداد خود را در زمینه‌ی مکانیک به جامعه‌ی علمی آن زمان از جمله تامس ویلیس و رابرت بویل ثابت کرد. در هنگامی که بویل بر روی قانون مشهور خود کار می‌کرد، هوک به عنوان دستیار با او همکاری داشت.

پس از بازگشت سلطنت چارلز دوم محفل علمی غیررسمی آکسفورد هسته‌ی انجمن سلطنتی جدید را تشکیل داد، در سال ۱۶۶۲ هوک متصدی آزمایش‌های آن گردید. او در این سال‌ها به فعالیت بر روی تلسکوپ و دیگر ابزار نجومی و ساعت‌ها مشغول بود و توانست اصلاحات فراوانی در این زمینه ایجاد کند.

کارهای برتر او عبارت‌اند از: دیافراگم در دوربین‌ها، مفصل همه کاره مورد استفاده در وسایل نقلیه، چرخ تعادل در ساعت، نقشه‌برداری شهر لندن پس از آتش‌سوزی بزرگ در سال 1666، معماری، آزمایش‌ها، فعالیت‌ها در زمینه ستاره‌شناسی و... .

با این حال وی امروزه بیشتر به واسطه‌ی قانون کشسانی (قوانین هوک)، کتابی به نام میکروگرافیا و به کار بردن کلمه‌ی یاخته (سلول) برای اولین بار به عنوان پایه‌ای‌ترین واحد زندگی، در خاطره‌ها مانده است.

 ۱ ساعت و ۵۱ دقیقه، ۱۰۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
فصل اول: بررسی ریز و درشت
۱۰ دقیقه
فصل دوم: جزیره کودکی
۱۱ دقیقه
فصل سوم: استعداد در علم
۱۳ دقیقه
فصل چهارم: آغاز دورانی تازه از زندگی
۱۵ دقیقه
فصل پنجم: متفکر جامع الاطراف
۱۱ دقیقه
فصل ششم: شهرت آتیه ساز هوک
۱۵ دقیقه
فصل هفتم: کشمکش‌های دانشمندانه
۱۵ دقیقه
فصل هشتم: چالش‌های تازه
۱۰ دقیقه
فصل نهم: سال‌های واپسین

راهنمای دانلود کتاب صوتی رابرت هوک

برای دانلود کتاب صوتی رابرت هوک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  رابرت هوک

نظرات کتاب صوتی رابرت هوک

mohamadreza majdpooya
۱۳۹۷/۱۲/۱
شخصیت‌های تاثیر گذار کلا خیلی خوبن
مشاهد همه نظرات (۱)