معرفی و دانلود کتاب رازهای روانشناسی تاریک

عکس جلد کتاب رازهای روانشناسی تاریک
قیمت:
۴۰۰۰۰ 20000 تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب رازهای روانشناسی تاریک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رازهای روانشناسی تاریک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رازهای روانشناسی تاریک

راهنمایی کاربردی برای یادگیری مطالبی همچون دستکاری عاطفی پنهان، کنترل ذهن، فریب و شستشوی مغزی. کتاب رازهای روانشناسی تاریک به قلم ویلیام کوپر، هنر خواندن ذهن افراد و تأثیرگذاری بر رفتارهای انسانی را به شما می‌آموزد. این کتاب در دسته‌ی پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون قرار دارد.

درباره‌ی کتاب رازهای روانشناسی تاریک

روانشناسی تاریک، یکی از ابعاد علم روانشناسی محسوب می‌شود که برای عموم افراد، کمتر شناخته شده است. با این وجود در زندگی امروز، آشنایی با این حوزه، امری حیاتی به نظر می‌آید. ورود به فضای این شاخه از روانشناسی و کسب اطلاع و شناخت از آن، بدون درک مفاهیم آن ممکن نیست. به همین دلیل ویلیام کوپر (William Cooper) در کتاب رازهای روانشناسی تاریک (Dark psychology secrets) به معرفی این مفاهیم می‌پردازد. علاوه‌بر این‌ها، کتاب رازهای روانشناسی تاریک را‌ می‌توان اولین دریچه‌ی آشنایی مخاطب ایرانی با مفاهیم روانشناسی تاریک در نظر گرفت. طی مطالعه‌ی این کتاب در خواهید یافت که چگونه ممکن است سایر افراد از شما سوء‌استفاده کنند و چطور‌ می‌توانید خود را در چنین موقعیت‌هایی ایمن نگه دارید.

معرفی و دانلود کتاب رازهای روانشناسی تاریک

ویلیام کوپر در کتاب رازهای روانشناسی تاریک، به مفاهیم مربوط به کنترل و دستکاری ذهن انسان می‌پردازد. این شاخه از روانشناسی، با کاوش در طبیعت انسان، این امکان را فراهم‌ می‌کند که افراد، اعمالی ارادی برای دفاع یا آسیب رساندن به هم‌نوعان خود بروز دهند. این کتاب بیانگر زاویه‌ای تاریک از علمی‌ست که به شدت در زندگی انسان‌ها تأثیرگذار بوده و عدم توجه به آن‌ می‌تواند زندگی عاملان و سوژه‌هایش را دچار تغییرات ناخواسته کند. به زبان ساده‌تر، با شناخت این علم‌ می‌توان افراد را مجاب، ترغیب و یا وادار به کاری کرد که خارج از خواست آزادانه و اراده‌ی خود به آن واداشته شده‌اند.

ویلیام کوپر در کتاب رازهای روانشناسی تاریک، شما را با مهارت‌هایی همچون دستکاری عاطفی پنهان، کنترل ذهن، روش‌های شستشوی ذهنی و تأثیرگذاری بر رفتار دیگران آشنا‌ می‌کند. ممکن است در فیلم‌ها یا کتاب‌ها، کلمات یا جملاتی مربوط به «تاریکی درون» به چشمتان خورده باشد. کتاب مقدس مسیحیان نیز در مورد «ذات گناهکار و شرور انسان» سخن گفته است. همه‌ی شما در طول زندگیتان با اشخاصی روبه‌رو شده‌اید که به نظرتان بیش از حد آرام و غیراجتماعی بوده‌اند؛ تنها به این دلیل که قادر به درک علت اعمال آن افراد نبوده‌اید و هضم رفتارشان در برابر سایر افراد برای شما دشوار بوده است. گاهی اوقات ممکن است که آن فرد، خود شما باشید. این مسئله بر خلاف آنچه اکنون ممکن است برایتان به نظر برسد، خبر خیلی شوکه کننده‌ای هم نیست.

معرفی و دانلود کتاب رازهای روانشناسی تاریک

پیش آمدن چنین مواردی به شرایط خارجی زندگی افراد مرتبط است. اگر شرایط کنترل شود، تعداد این افراد نیز کاهش‌ می‌یابد. اگر روی دکمه‌ی «اشتباهی» کلیک کنید، ممکن است منجر به پیدایش ذات شرور افراد شوید، چرا که در برخی شرایط خاص، تمایل ذاتی به شرارت در همه‌ی انسان‌ها وجود دارد. با این حال، برخی دیگر از افراد نیز وجود دارند که کنترل کامل این عواطف را در دست دارند. آن‌ها این احساسات را تغذیه کرده و پرورش‌ می‌دهند و هنگامی که پای سود خودشان به میان بیاید، آگاهانه از آن‌ها استفاده‌ می‌کنند، حتی اگر به ضرر سایر افراد باشد. هر کدام از ما با خواندن کتاب رازهای روانشناسی تاریک، به قلم ویلیام کوپر، قادر خواهیم شد که چنین تسلطی را به دست آوریم و از کنترل شدن توسط عناصر خارجی پرهیز کنیم.

کتاب رازهای روانشناسی تاریک را انتشارات یوشیتا با ترجمه‌ی ساره سادات علوی منتشر کرده و در اختیار مخاطبان فارسی‌زبان قرار داده است.

کتاب رازهای روانشناسی تاریک برای چه کسانی مناسب است؟

اگر علاقه‌مندید که اسرار تسلط بر ذهن انسان‌ها و کنترل رفتارشان را بیاموزید، کتاب رازهای روانشناسی تاریک را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب رازهای روانشناسی تاریک می‌خوانیم

ترغیب و متقاعدسازی افراد، بخشی از روابط اجتماعی است، بنابر‌این باید از قوانین آن‌ها نیز پیروی کرد. هر فرد، تحت تأثیر افرادی که در اطرافش هستند، قرار دارد و به جای انجام کارهای خودش، به سمت انجام کاری که دیگران درحال انجام آن هستند جذب‌ می‌شود.

مردم به طور ناخودآگاه اعمال و عقایدشان را با اطرافیان خود هماهنگ کرده و نحوه‌ی رفتار و تفکرشان را نیز به آن‌ها شبیه‌ می‌کنند. برای مثال وقتی فردی در شهر بزرگ‌ می‌شود، احتمالاً خصیصه‌های اخلاقی افرادی که در همان منطقه زدگی‌ می‌کنند را در بزرگسالی خواهد داشت و همچنین فردی که در یک خانواده‌ی مذهبی بزرگ‌ می‌شود نیز احتمالاً عقاید و تفکرات مذهبی مشابهی به خانواده و اطرافیان خود پیدا کرده و احتمالاً مدت زمان زیادی را صرف نیایش، آموزش و کمک به دیگران خواهد کرد.

مردم دوست دارند از تمام کارهایی که اطرافیانشان به آن مشغولند آگاه باشند. در دنیای امروزی، برخلاف حرف‌هایی همچون «من نمی‌خواهم پیرو دیگران باشم و من با دیگران فرق دارم»، افراد تمایل به تقلید و مشابهت با دیگران دارند و این امر دیگر به یک وسواس فکری بدل شده است.

اصل اثبات اجتماعی وقتی بیشترین بهره را داراست که سوژه نسبت به انجام کاری که در حال انجام آن است اطمینان ندارد و یا گزینه‌های متفاوتی که در یک شرایط خاص در دسترس اوست بسیار شبیه به یکدیگرند. در این حالت فرد عموماً تمایل دارد که همان کاری را انجام دهد که افراد دیگر وقتی در چنین شرایطی قرار‌ می‌گیرند انجام می‌دهند. علت آن این طرز تفکر است که اگر افراد مختلفی، موضوع گزینه‌ی خاصی را انتخاب کرده‌اند، پس آن گزینه حتماً صحیح است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
پیشگفتار
فصل اول: رازهای روانشناسی تاریک
آشنایی با راز‌های روانشناسی تاریک
تفاوت ترغیب تاریک و دستکاری عاطفی پنهان
چه کسانی از روانشناسی تاریک برای تأثیرگذاری مردم استفاده‌ می‌کنند؟
پیشینه‌ی ترغیب
اثرات روانشناسی تاریک
فصل دوم: تکنیک‌های رایج در روانشناسی تاریک
ترغیب
دستکاری روانی
تفاوت ترغیب و دستکاری
روش‌های دستکاری احساسی
بُرد - بُرد
فصل سوم: مثلث روانشناسی تاریک
ماکیاولیسم چیست؟
جامعه ستیزی چیست؟
خودشیفتگی چیست؟
اقدامات افراد ماکیاولی
اقدامات افراد جامعه‌ستیز
اقدامات افراد خودشیفته
سادیسم
فصل چهارم: انواع مختلف روانشناسی تاریک و روش‌های دستکاری ذهنی
طغیان عاطفی
انکار عشق
تقویت اجباری
القای خستگی
تأثیر زیرآستانه‌ای
محدودیت انتخابی
روانشناسی معکوس
بازی‌های ذهنی
انکار واقعیت
فصل پنجم: 5 روش پیشرفته‌ی ترغیب در روانشناسی تاریک
فریب بلند مدت
عملکرد تدریجی
پنهان کردن هدف حقیقی
سؤالات القایی
قانون انتقال حالت
فصل ششم: راز برنامه نویسی عصبی زبانی
برنامه نویسی عصبی زبانی (NLP) چیست؟
کاربرد NLP چیست؟
مدلسازی NLP
تاریخچه مختصر NLP
سه اصل اساسی NLP
ارتباط کلامی
ارتباط فراکلامی
ارتباط غیرکلامی
آلبرت محرابیان
NLP تفاهمی
جادوی تفاهم
افزایش NLP تفاهمی (ترکیبات جادوی تفاهم)
تقلید و تطبیق
فیلترهای زبان
تکنیک‌های تأثیرگذار در NLP
تکنیک لنگراندازی در NLP
فصل هفتم: قدرت ترغیب
ترغیب چیست؟
شش اصل ترغیب به قلم دکتر رابرت سیالدینی
فصل هشتم: صفات شخصیتی کنترلگرها
افراد خودشیفته
افراد جامعه‌ستیز
وکیل‌ها
سیاستمداران
افراد خودخواه
رهبران
فروشندگان
سخنران‌ها
فصل نهم: ویژگی‌های افراد کنترلگر
سه راهکار افراد کنترلگر برای دستکاری پنهان
نشانه‌های یک شریک زندگی یا همسر کنترلگر
چگونه تشخیص دهیم که تحت دستکاری عاطفی قرار گفته‌ایم؟
دستکاری عاطفی در محل کار
نکاتی برای مقابله با افراد کنترلگر
دوستی‌ها و روابط مسموم
فصل دهم: روش‌های کنترل ذهن
لبخند صادقانه
ظاهر
مُصر باشید
توجیهات
روابط حساب شده
بیشتر گوش کنید
حقیقت را بگویید
فصل یازدهم: روش‌های فریب
انواع فریب
نحوه‌ی تشخیص فریب
عناصر مختلف فریب
نحوه‌ی استفاده از فریب
فصل دوازدهم: شستشوی مغزی
روند شستشوی مغزی
اثرات شستشوی مغزی
برخی از تکنیک‌های شستشوی مغزی
مراحل شستشوی مغزی
فصل سیزدهم: دستکاری عاطفی پنهان
فصل چهاردهم: اغوای تاریک
علت استفاده از اغواگری تاریک چیست؟
آیا اغوای تاریک امر ناپسندی است؟
فصل پانزدهم: قربانیان احتمالی دستکاری ذهنی
فصل شانزدهم: روابط و دوستی‌های مسموم و راه پرهیز از آن‌ها
فصل هفدهم: مطالعه‌ی موردی بر عملکرد اصول روانشناختی تاریک
تد باندی
آدولف هیتلر
بخش پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رازهای روانشناسی تاریک
نویسنده
مترجمساره سادات علوی
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات160
زبانفارسی
شابک978-622-641294-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰۰ 20000 ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رازهای روانشناسی تاریک

حسن پارسایی
۱۳۹۹/۶/۱۴
پشیمانم از خرید این کتاب. برخلاف عنوان جذاب و توضیحات فریبنده روی جلد، مطالب جالبی نداشت. به نظر میاد که بخش‌ها و بندهای زیادی از کتاب حذف و سانسور شده و مترجم به آوردن مطالب سطحی بسنده کرده
Big Land
۱۳۹۹/۹/۱
سلام. بی نهایت کتاب مزخرف و به درد نخوری بود. این عنوان و مقدمه ماله این محتوا نیست.
متن کتاب و تمام مباحث مثل این بود که نویسنده نوشته بود:
انسانها به ۲ دسته تقسیم می‌شوند؛ (در اینجا کسی که داره، کتاب رو میخونه منتظره که نویسنده دسته بندی رو عنوان کنه و هر کدوم رو توضیح بده و مثال بزنه اما....)
دسته اول
و
مهمتر از همه دسته دوم.
SH
۱۴۰۱/۹/۳
محتوى کتاب بیشتر در مورد بعضى از اختلالات و تایپ هاى شخصیتى است که به طور خلاصه، مختصر مفید مطرح شده و شبه علم Nlp که از نظر من تکنیکهایى که مورد استفاده قرار میگیرد فرایندى زود گذر است که نیاز به تکراررر دارد و نام کتاب بر اساس اینکه هر کارى هم جنبه استفاده خوب دارد هم بد (که طبیعتاً هر چیز در دو دنیا سو دارد و علم نیز از این قانون مستثنى نیست). اما چه استفاده تاریک چه روشن از این علوم، شخص میبایست مسلط به روانشناسى یا متخصص ذهن باشد و مسلط به هیپنوتیزم … در غیر اینصورت خوانندهء این کتاب را اغنا نخواهد کرد یا انتظارش را براورده نخواهد کرد. با تشکر
فائقه
۱۴۰۲/۶/۲۸
راستش تصورم این بود که این کتاب قراره بهم یاد بده چطور با اعتماد به نفس وبا جذبه بشم به طوری که اطرافیان از من تاثیر بگیرن وروی اهدافم کنترل داشته باشم واطرافیانم ازم حساب ببرن ولی اینطور نبود در واقع داشت یاد میداد که این افراد که دیگران رو کنترل ودر ذهن وافکار دیگران تاثیر میگزارن چه جور آدمهایی هستن وبه راحتی آب خوردن به دیگران آسیب میزنن ومن باهاش موافقم اینقدر از دست اینجور آدمای اطرافم آسیب دیدم ونتونستم بهشون نه بگم میخواستم خودم هم مثل اونا بشم خدایا شکرت از اینکه متوجه اشتباهم شدم راستش دیگه نمیخوام روی کارهای دیگران کنترل داشته باشم ولی این افراد سمی رو هم ازم دور کن خیلی ممنون از کتابراه به خاطر تخفیف‌های خوبی که آخر هفته‌ها میزاره
Sina Matin
۱۳۹۹/۸/۲
تنها قسمت روانشناسی سیاه و اثر روی ذهن این کتاب اونجاییه که با یه اسم و مقدمه‌ی جذاب مخاطب رو به خرید وا میداره بعد از تموم کردنش هیچ اطلاعات درست و کاربردی‌ای نسیبتون نمیشه
شکیب موری احمدی
۱۴۰۲/۳/۲
کتاب بسیار مفید که خوندن این کتاب رو به همه توصیه میکنم اگر چه کل این کتاب رو به دوبخش تقسیم کنم نیمه اول کتاب واقعا عالیه و همه رو توصیه میکنم به خوندن اون مخصوصا پدرها که قطعا مطالب این کتاب در روش تربیتی اونها نسبت به فرزندانشان تاثیر عمیقی خواهد گذاشت و واقعیات مردم رو بهتر میتونیم متوجه بشیم و همچنین برای نوجوانان جوانان در جهت دوستیابی و معاشرت با دیگران همونطور که نویسنده در پایان گفته این کتاب رو چندین باید خوند تا مطالب جزیی از وجود مابشن درکل یکی از بهترین کتابهایی بود که در این زمینه خونده بودم
فرجاد میرحسینی
۱۴۰۲/۹/۲۵
این نظر با یه دریافت شخصیه. تو قسمت معرفی کتاب به نظرم یه مقدار نمکشو زیاد کرده بودن چون بیشتر از اینکه شبیه یه کتاب متد روانشناسی باشهبیشتر حالت شرح حال و زندگی نامه فردیه که با توجه به شغلش به یه سری تجارب میرسه و انقدر این تجربه بالا میره که تا حدودی میتونه با دقت به جزئیاتی مثل زبان بدن و... به برای رسیدن مقصودش یه میان بری بزنه که اونم نظره نویسندست که به نظرم اونم توش غلو شده یعنی تا نقطه‌ای که بشه این مطالب رو توی زندگی واقعی به حقیقت نزدیک دونستش فاصله داره.
وستا لک
۱۳۹۹/۷/۲۴
تازه کمی بیشتر از نیمه‌ی کتاب رو خوندم و در شگفتم از رفتار‌هایی که دقیقا منطبق با اشخاصی بود که در بازه‌ای از زندگی من رو به بازی گرفته بودن. اینکه بخاطر جدا شدن از اون شخص همچنان عذاب وجدانِ سنگینی همراهم بود. ولی دونستن اینکه قربانی اصلی من بودم، مسائل زیادی رو تغییر میده
akbar saeid
۱۴۰۳/۱/۲
کتاب به نظرم خیلی سطحی همه چیزو توضیح میداد و خیلی از چیز‌هایی که روی جلد کتاب و مقدمه کتاب نوشته اغراقه البته به نظر من چون من قبلا هم درمورد روانشناسی تاریک نصفه و نیمه خونده بودم و توقع داشتم چون کتابه چیز‌های بیشتر برای گفتن داشته باشه اخه معمولا کتاب‌ها اینجورین که از ده مقاله و پست‌هایی که نه می‌بینید چیز‌های بیشتری برای گفتن داره ولی این کتاب ولی اگه قبلا مطالعه‌ای در باره موضوع کتاب نداشتید و براتون تازگی داره کتاب خوبی محصوب میشه
Narges naseri
۱۴۰۲/۱۰/۵
کتاب خوبیه و مطالب مفیدی رو بیان کرده ولی قطعا اگر کسی میخواد بعد از خوندم کتاب بتونه خیلی حرفه‌ای همه رو کنترل کنه نمیییشه چون مطمئنا هر مهارتی نیاز به تمرین و مطالعه خیلی زیاد داره در کنار این کتاب اگه کتاب‌های روانشناسی دیگه و فن و بیان و زبان بدن و هنر‌های متقاعد سازی رو بخونید و تمرین داسته به باشید حتما میتونید این مهارت دست پیدا کنید پس از یک کتاب نباید توقع زیادی داشت البته این کتاب هم در معرفی خیلی پیاز داغش زیاد بود
Abbas jamshidi
۱۴۰۲/۱/۱۷
NLP هنر ایجاد تغییرات فردی سریع است.
من در کار مشاوره‌ام از آن استفاده زیادی کرده ام.
منتهی اکثر کتابهای موجود در بازار ایران به ذکر کلیات می‌پردازند و از آموزش تکنیکهای خاص دوری میکنند، شاید بدلیل اینکه نویسنده هایشان این تکنیک‌ها را بلد نیستند. این کتاب تا حدودی به تکنیکهای خاص هم توجه می‌کند
و با اینکه بطور کاملی اینکار را انجام نمیدهد ولی با توجه به فقر کتابهای کاربردی NLPدر بازار ایران نمره خوبی می‌گیرد.
ماهرخ امیری
۱۴۰۲/۱۱/۲۰
این کتاب در شناخت رفتار و شخصیت آدمهای اطرافت و کسانی که داری باهاشون زندگی می‌کنی فوق العاده کمک کننده است، بهت میگه آدمهای خودشیفته و جامعه ستیز چطور با رفتارهای فریبکارانه روان ادم رو به بازی می‌گیرن تا خودخواهانه و بدون احساس کوچکترین همدلی به خواسته‌های خودشون برسن. اگر توی زندگیت با چنین شده آدمهایی روبرو باشی این کتاب همه‌ی تاریکی درونشون رو نکته به نکته بهت نشون میده. حتما بخونش خیلی آموزنده ست
SAhar A
۱۳۹۹/۶/۲۶
بااینکه میدونم خیلی لازم و ضروریه دونستن این مطالب و تعیین کننده‌ن توی زندگی ولی یه مقدار حس میکنم شاید کار خوبی نباشه، شاید هم اشتباه میکنم... بهرحال حداقل میدونیم که توی تبلیغاتی که روزانه تعداد زیادی ازشون رو توی خیابون تلویزیون و اینترنت میبینبم از این تکنیکا به وفور استفاده شده و میشه...
محمد
۱۴۰۲/۷/۱۳
خیلی کتاب خوبی بود شاید یه جاهایی سانسور داشت اما ایجاب میکرد تو این مسائل مقداری احتیاط بشه چون شاید خیلی‌ها سو استفاده کنن خود من شاید یه سری نکات بود که رعایت نمی‌کردم و می‌رفت توی دسته استفاده منفی که با این کتاب آگاه شدم به اون رفتارا در کل نسبت به تعداد صفحات کمش پیشنهاد میکنم بخونیدش
بهی بهی
۱۳۹۹/۸/۱۵
بنظرم خیلی جالب بود. من تو محیط کارم دقیقا بایک فرد کنترلگر با همین خصوصیاتی که کتاب گفته بود همکار بودم. به سختی تونستم از شرش راحت بشم. من عمیقا این کتاب رو تجربه کرده بودم قبل از اینکه بخونمش
مشاهده همه نظرات 227

راهنمای مطالعه کتاب رازهای روانشناسی تاریک

برای دریافت کتاب رازهای روانشناسی تاریک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.