معرفی و دانلود کتاب رازهای روانشناسی تاریک

عکس جلد کتاب رازهای روانشناسی تاریک
قیمت:
26000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب رازهای روانشناسی تاریک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رازهای روانشناسی تاریک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رازهای روانشناسی تاریک

کتاب رازهای روانشناسی تاریک به قلم ویلیام کوپر، یک راهنما برای یادگیری مطالبی همچون دستکاری عاطفی پنهان‌، کنترل ذهن، فریب و شستشوی مغزی است که هنر خواندن ذهن افراد و تأثیرگذاری بر رفتارهای انسانی را به شما می‌آموزد. این کتاب در گروه پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون قرار دارد.

روانشناسی تاریک، یکی از ابعاد علم روانشناسی است که برای عموم افراد، کمتر شناخته شده است در حالی که آشنایی با آن، امری حیاتی در زندگی امروزه به نظر‌ می‌آید البته ورود و شناخت به این حوزه، بدون خواندن و کسب اطلاعات در مورد مفاهیم آن دست یافتنی نیست.

کتاب رازهای روانشناسی تاریک (Dark psychology secrets: the beginner's guide to learn covert emotional) اولین ترجمه این اثر به زبان فارسی است و مفهوم نوینی را در اختیار فارسی زبانان قرار می‌دهد. در واقع این کتاب را‌ می‌توان اولین دریچه آشنایی مخاطب ایرانی با مفاهیم روانشناسی تاریک در نظر گرفت. طی مطالعه این کتاب در خواهید یافت که چگونه ممکن است سایر افراد از شما سوء استفاده کنند و چطور‌ می‌توانید خود را از این مسئله ایمن نگه دارید.

روانشناسی تاریک به مفاهیم مربوط به کنترل و دستکاری ذهن انسان پرداخته و با کاوش در طبیعت انسان، این امکان را فراهم‌ می‌کند که افراد، اعمالی ارادی برای دفاع یا آسیب رساندن به هم‌نوعان خود بروز دهند.

این کتاب بیانگر زاویه‌ای تاریک از علمی است که به شدت در زندگی انسان‌ها تأثیرگذار بوده و عدم توجه به آن‌ می‌تواند زندگی عاملان و سوژه‌های آن را دچار تغییرات ناخواسته کند. به زبان ساده‌تر با شناخت این علم‌ می‌توان افراد را مجاب، ترغیب و یا وادار به کاری کرد که غیرارادی به آن واداشته شده‌اند.

ویلیام کوپر (Milton William Cooper) در این کتاب شما را با مهارت‌هایی همچون دستکاری عاطفی پنهان، کنترل ذهن، روش‌های شستشوی ذهنی و تأثیرگذاری بر رفتار دیگران آشنا‌ می‌کند.

ممکن است در فیلم‌ها یا کتاب‌ها، کلمات یا جملاتی مربوط به «تاریکی درون» به چشمتان خورده باشد. کتاب مقدس مسیحیان نیز در مورد «ذات گناهکار و شرور انسان» سخن گفته است. همه شما در طول زندگیتان با اشخاصی رو به رو شده‌اید که به نظرتان بیش از حد آرام و غیر اجتماعی بوده‌اند، تنها به این دلیل که قادر به درک اعمال آن افراد نبوده‌اید و هضم رفتار آن شخص در برابر سایر افراد برای شما دشوار بوده است. گاهی اوقات ممکن است که آن فرد، خود شما باشید. این مسئله بر خلاف آنچه اکنون ممکن است برایتان به نظر برسد، خبر خیلی شوکه کننده‌ای هم نیست.

پیش آمدن چنین مواردی به شرایط خارجی زندگی افراد مرتبط است. اگر شرایط کنترل شود، تعداد این افراد نیز کاهش‌ می‌یابد. اگر روی دکمه‌ی «اشتباهی» کلیک کنید، ممکن است منجر به پیدایش ذات شرور افراد شوید، چرا که در برخی شرایط خاص، تمایل ذاتی به شرارت در همه‌ی انسان‌ها وجود دارد.

با این حال، برخی دیگر از افراد نیز وجود دارند که کنترل کامل این عواطف را در دست دارند. آن‌ها این احساسات را تغذیه کرده و پرورش‌ می‌دهند و هنگامی که پای سود خودشان به میان بیاید، آگاهانه از آن‌ها استفاده‌ می‌کنند، حتی اگر به ضرر سایر افراد باشد.

در بخشی از کتاب رازهای روانشناسی تاریک می‌خوانیم:

ترغیب و متقاعدسازی افراد، بخشی از روابط اجتماعی است، بنابر‌این باید از قوانین آن‌ها نیز پیروی کرد. هر فرد، تحت تأثیر افرادی که در اطرافش هستند، قرار دارد و به جای انجام کارهای خودش، به سمت انجام کاری که دیگران درحال انجام آن هستند جذب‌ می‌شود.

مردم به طور ناخودآگاه اعمال و عقایدشان را با اطرافیان خود هماهنگ کرده و نحوه‌ی رفتار و تفکرشان را نیز به آن‌ها شبیه‌ می‌کنند. برای مثال وقتی فردی در شهر بزرگ‌ می‌شود، احتمالاً خصیصه‌های اخلاقی افرادی که در همان منطقه زدگی‌ می‌کنند را در بزرگسالی خواهد داشت و همچنین فردی که در یک خانواده‌ی مذهبی بزرگ‌ می‌شود نیز احتمالاً عقاید و تفکرات مذهبی مشابهی به خانواده و اطرافیان خود پیدا کرده و احتمالاً مدت زمان زیادی را صرف نیایش، آموزش و کمک به دیگران خواهد کرد.

مردم دوست دارند از تمام کارهایی که اطرافیانشان به آن مشغولند آگاه باشند. در دنیای امروزی، برخلاف حرف‌هایی همچون «من نمی‌خواهم پیرو دیگران باشم و من با دیگران فرق دارم» افراد تمایل به تقلید و مشابهت با دیگران دارند و این امر دیگر به یک وسواس فکری بدل شده است.

اصل اثبات اجتماعی وقتی بیشترین بهره را داراست که سوژه نسبت به انجام کاری که در حال انجام آن است اطمینان ندارد و یا گزینه‌های متفاوتی که در یک شرایط خاص در دسترس اوست بسیار شبیه به یکدیگرند. در این حالت فرد عموماً تمایل دارد که همان کاری را انجام دهد که افراد دیگر وقتی در چنین شرایطی قرار‌ می‌گیرند انجام دهد. علت آن این طرز تفکر است که اگر افراد مختلفی، موضوع گزینه‌ی خاصی را انتخاب کرده‌اند، پس آن گزینه حتماً صحیح است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
پیشگفتار
فصل اول: رازهای روانشناسی تاریک
آشنایی با راز‌های روانشناسی تاریک
تفاوت ترغیب تاریک و دستکاری عاطفی پنهان
چه کسانی از روانشناسی تاریک برای تأثیرگذاری مردم استفاده‌ می‌کنند؟
پیشینه‌ی ترغیب
اثرات روانشناسی تاریک
فصل دوم: تکنیک‌های رایج در روانشناسی تاریک
ترغیب
دستکاری روانی
تفاوت ترغیب و دستکاری
روش‌های دستکاری احساسی
بُرد - بُرد
فصل سوم: مثلث روانشناسی تاریک
ماکیاولیسم چیست؟
جامعه ستیزی چیست؟
خودشیفتگی چیست؟
اقدامات افراد ماکیاولی
اقدامات افراد جامعه‌ستیز
اقدامات افراد خودشیفته
سادیسم
فصل چهارم: انواع مختلف روانشناسی تاریک و روش‌های دستکاری ذهنی
طغیان عاطفی
انکار عشق
تقویت اجباری
القای خستگی
تأثیر زیرآستانه‌ای
محدودیت انتخابی
روانشناسی معکوس
بازی‌های ذهنی
انکار واقعیت
فصل پنجم: 5 روش پیشرفته‌ی ترغیب در روانشناسی تاریک
فریب بلند مدت
عملکرد تدریجی
پنهان کردن هدف حقیقی
سؤالات القایی
قانون انتقال حالت
فصل ششم: راز برنامه نویسی عصبی زبانی
برنامه نویسی عصبی زبانی (NLP) چیست؟
کاربرد NLP چیست؟
مدلسازی NLP
تاریخچه مختصر NLP
سه اصل اساسی NLP
ارتباط کلامی
ارتباط فراکلامی
ارتباط غیرکلامی
آلبرت محرابیان
NLP تفاهمی
جادوی تفاهم
افزایش NLP تفاهمی (ترکیبات جادوی تفاهم)
تقلید و تطبیق
فیلترهای زبان
تکنیک‌های تأثیرگذار در NLP
تکنیک لنگراندازی در NLP
فصل هفتم: قدرت ترغیب
ترغیب چیست؟
شش اصل ترغیب به قلم دکتر رابرت سیالدینی
فصل هشتم: صفات شخصیتی کنترلگرها
افراد خودشیفته
افراد جامعه‌ستیز
وکیل‌ها
سیاستمداران
افراد خودخواه
رهبران
فروشندگان
سخنران‌ها
فصل نهم: ویژگی‌های افراد کنترلگر
سه راهکار افراد کنترلگر برای دستکاری پنهان
نشانه‌های یک شریک زندگی یا همسر کنترلگر
چگونه تشخیص دهیم که تحت دستکاری عاطفی قرار گفته‌ایم؟
دستکاری عاطفی در محل کار
نکاتی برای مقابله با افراد کنترلگر
دوستی‌ها و روابط مسموم
فصل دهم: روش‌های کنترل ذهن
لبخند صادقانه
ظاهر
مُصر باشید
توجیهات
روابط حساب شده
بیشتر گوش کنید
حقیقت را بگویید
فصل یازدهم: روش‌های فریب
انواع فریب
نحوه‌ی تشخیص فریب
عناصر مختلف فریب
نحوه‌ی استفاده از فریب
فصل دوازدهم: شستشوی مغزی
روند شستشوی مغزی
اثرات شستشوی مغزی
برخی از تکنیک‌های شستشوی مغزی
مراحل شستشوی مغزی
فصل سیزدهم: دستکاری عاطفی پنهان
فصل چهاردهم: اغوای تاریک
علت استفاده از اغواگری تاریک چیست؟
آیا اغوای تاریک امر ناپسندی است؟
فصل پانزدهم: قربانیان احتمالی دستکاری ذهنی
فصل شانزدهم: روابط و دوستی‌های مسموم و راه پرهیز از آن‌ها
فصل هفدهم: مطالعه‌ی موردی بر عملکرد اصول روانشناختی تاریک
تد باندی
آدولف هیتلر
بخش پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رازهای روانشناسی تاریک
نویسنده
مترجمساره سادات علوی
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات160
زبانفارسی
شابک978-622-641294-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
26000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رازهای روانشناسی تاریک

حسن پارسایی
۱۳۹۹/۶/۱۴
پشیمانم از خرید این کتاب. برخلاف عنوان جذاب و توضیحات فریبنده روی جلد، مطالب جالبی نداشت. به نظر میاد که بخش‌ها و بندهای زیادی از کتاب حذف و سانسور شده و مترجم به آوردن مطالب سطحی بسنده کرده
Big Land
۱۳۹۹/۹/۱
سلام. بی نهایت کتاب مزخرف و به درد نخوری بود. این عنوان و مقدمه ماله این محتوا نیست.
متن کتاب و تمام مباحث مثل این بود که نویسنده نوشته بود:
انسانها به ۲ دسته تقسیم می‌شوند؛ (در اینجا کسی که داره، کتاب رو میخونه منتظره که نویسنده دسته بندی رو عنوان کنه و هر کدوم رو توضیح بده و مثال بزنه اما....)
دسته اول
و
مهمتر از همه دسته دوم.
SH
۱۴۰۱/۹/۳
محتوى کتاب بیشتر در مورد بعضى از اختلالات و تایپ هاى شخصیتى است که به طور خلاصه، مختصر مفید مطرح شده و شبه علم Nlp که از نظر من تکنیکهایى که مورد استفاده قرار میگیرد فرایندى زود گذر است که نیاز به تکراررر دارد و نام کتاب بر اساس اینکه هر کارى هم جنبه استفاده خوب دارد هم بد (که طبیعتاً هر چیز در دو دنیا سو دارد و علم نیز از این قانون مستثنى نیست). اما چه استفاده تاریک چه روشن از این علوم، شخص میبایست مسلط به روانشناسى یا متخصص ذهن باشد و مسلط به هیپنوتیزم … در غیر اینصورت خوانندهء این کتاب را اغنا نخواهد کرد یا انتظارش را براورده نخواهد کرد. با تشکر
فائقه
۱۴۰۲/۶/۲۸
راستش تصورم این بود که این کتاب قراره بهم یاد بده چطور با اعتماد به نفس وبا جذبه بشم به طوری که اطرافیان از من تاثیر بگیرن وروی اهدافم کنترل داشته باشم واطرافیانم ازم حساب ببرن ولی اینطور نبود در واقع داشت یاد میداد که این افراد که دیگران رو کنترل ودر ذهن وافکار دیگران تاثیر میگزارن چه جور آدمهایی هستن وبه راحتی آب خوردن به دیگران آسیب میزنن ومن باهاش موافقم اینقدر از دست اینجور آدمای اطرافم آسیب دیدم ونتونستم بهشون نه بگم میخواستم خودم هم مثل اونا بشم خدایا شکرت از اینکه متوجه اشتباهم شدم راستش دیگه نمیخوام روی کارهای دیگران کنترل داشته باشم ولی این افراد سمی رو هم ازم دور کن خیلی ممنون از کتابراه به خاطر تخفیف‌های خوبی که آخر هفته‌ها میزاره
Sina Matin
۱۳۹۹/۸/۲
تنها قسمت روانشناسی سیاه و اثر روی ذهن این کتاب اونجاییه که با یه اسم و مقدمه‌ی جذاب مخاطب رو به خرید وا میداره بعد از تموم کردنش هیچ اطلاعات درست و کاربردی‌ای نسیبتون نمیشه
شکیب موری احمدی
۱۴۰۲/۳/۲
کتاب بسیار مفید که خوندن این کتاب رو به همه توصیه میکنم اگر چه کل این کتاب رو به دوبخش تقسیم کنم نیمه اول کتاب واقعا عالیه و همه رو توصیه میکنم به خوندن اون مخصوصا پدرها که قطعا مطالب این کتاب در روش تربیتی اونها نسبت به فرزندانشان تاثیر عمیقی خواهد گذاشت و واقعیات مردم رو بهتر میتونیم متوجه بشیم و همچنین برای نوجوانان جوانان در جهت دوستیابی و معاشرت با دیگران همونطور که نویسنده در پایان گفته این کتاب رو چندین باید خوند تا مطالب جزیی از وجود مابشن درکل یکی از بهترین کتابهایی بود که در این زمینه خونده بودم
Abbas jamshidi
۱۴۰۲/۱/۱۷
NLP هنر ایجاد تغییرات فردی سریع است.
من در کار مشاوره‌ام از آن استفاده زیادی کرده ام.
منتهی اکثر کتابهای موجود در بازار ایران به ذکر کلیات می‌پردازند و از آموزش تکنیکهای خاص دوری میکنند، شاید بدلیل اینکه نویسنده هایشان این تکنیک‌ها را بلد نیستند. این کتاب تا حدودی به تکنیکهای خاص هم توجه می‌کند
و با اینکه بطور کاملی اینکار را انجام نمیدهد ولی با توجه به فقر کتابهای کاربردی NLPدر بازار ایران نمره خوبی می‌گیرد.
وستا لک
۱۳۹۹/۷/۲۴
تازه کمی بیشتر از نیمه‌ی کتاب رو خوندم و در شگفتم از رفتار‌هایی که دقیقا منطبق با اشخاصی بود که در بازه‌ای از زندگی من رو به بازی گرفته بودن. اینکه بخاطر جدا شدن از اون شخص همچنان عذاب وجدانِ سنگینی همراهم بود. ولی دونستن اینکه قربانی اصلی من بودم، مسائل زیادی رو تغییر میده
SAhar A
۱۳۹۹/۶/۲۶
بااینکه میدونم خیلی لازم و ضروریه دونستن این مطالب و تعیین کننده‌ن توی زندگی ولی یه مقدار حس میکنم شاید کار خوبی نباشه، شاید هم اشتباه میکنم... بهرحال حداقل میدونیم که توی تبلیغاتی که روزانه تعداد زیادی ازشون رو توی خیابون تلویزیون و اینترنت میبینبم از این تکنیکا به وفور استفاده شده و میشه...
بهی بهی
۱۳۹۹/۸/۱۵
بنظرم خیلی جالب بود. من تو محیط کارم دقیقا بایک فرد کنترلگر با همین خصوصیاتی که کتاب گفته بود همکار بودم. به سختی تونستم از شرش راحت بشم. من عمیقا این کتاب رو تجربه کرده بودم قبل از اینکه بخونمش
Roya
۱۴۰۲/۵/۲۴
کتاب خوبیه، شناخت خوبی از افراد جامعه رو بهت میده و خیلی چیزهایی که خودمون میدونیم ولی لازمه که شناخت بیشتری نسبت به اون رفتارا داشته باشیم. درکل ارزش وقت گذاشتن و داره و آگاهیتونو از مردم بالا میبره و میتونید بفهمید در معرض چه رفتارها و چه خطرات پنهانی قرار میگیرید.
خوره کتاب
۱۴۰۱/۴/۲۰
این کتاب به شیوه‌ای ساده راه‌هایی که کلاهبرداران و هکرها بوسیله آن دیگران را فریب می‌دهند و راه‌های مقابله با آن‌ها را آموزش میدهد، حتی اگر به این زمینه علاقه ندارید بهتر است این کتاب را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه فریب دیگران را نخورید.
Reza taheri
۱۴۰۰/۸/۱۶
افتضاح!
مطالب کتاب جوری نوشته شده که انگار یکی از قبل کتاب رو خونده و حالا نشسته خلاصه نویسی کرده.
کتاب‌های این شکلی باید بخش تمرین هم داشته باشن برای یادگیری مطالب و مهارت‌ها ولی این کتاب فقط یه اطلاعات سطحی از هر چیزی میده و رد میشه.
sk ny
۱۳۹۹/۹/۱۰
کتاب خوبی است البته برای افرادی با سطح بینش بالا که تا حدودی از ذهن و ابعاد ان در ورای عالم طبیعی باخبرند خوب است و البته مقدمتاً خوب است (کتاب جامعی بر موضوعش نیست اما کلیات را خوب منتقل کرده) تشکر از زحماتتان
Ali Meshkani
۱۳۹۹/۷/۱۵
سلام، نظرات راجع به این کتاب خیلی متفاوته، بعضیا گفتن عالیه و بعضی دوستان ارزش اون رو پایین دونستن، نمیدونم بخونمش یا نه...
مشاهده همه نظرات 134

راهنمای مطالعه کتاب رازهای روانشناسی تاریک

برای دریافت کتاب رازهای روانشناسی تاریک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.