معرفی و دانلود کتاب رازهای روانشناسی تاریک

عکس جلد کتاب رازهای روانشناسی تاریک
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب رازهای روانشناسی تاریک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رازهای روانشناسی تاریک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رازهای روانشناسی تاریک

همه‌ی ما در زندگی روزمره‌ی خود، گاهی قربانی احساسات دیگران، تصمیمات اتخاذ‌شده توسط آن‌ها و یا نداشتن نگرش شخصی می‌شویم، اما پس از خواندن کتاب رازهای روانشناسی تاریک نوشته‌ی دانیل جیمز هالینز، می‌توان به راحتی روش‌هایی را که دیگران با استفاده از آن‌ها سعی می‌کنند بر ما تأثیر بگذارند، درک کرد. همچنین می‌توان یاد گرفت که چگونه از شرّ چنین دستکاری‌هایی خلاص شد. ضمناً، تکنیک‌های پیشنهادی را می‌توان علیه افراد دیگر نیز مورد استفاده قرار داد.

درباره‌ی کتاب رازهای روانشناسی تاریک

فرقی نمی‌کند اگر سال‌ها دستکاری روانی، شست‌وشوی مغزی و کنترل ذهن را تجربه کرده باشید، و یا این‌که این مسائل برای شما کاملاً جدید و ناشناخته باشند، در هر صورت رمزگشایی از دستکاری روان‌شناختی بسیار دشوار است. بیشتر به این دلیل که خود دستکاری‌کنندگان استاد واقعی پنهان‌سازی عاطفی هستند. دانیل جیمز هالینز (Daniel James Hollins) در کتاب رازهای روانشناسی تاریک (Dark Psychology Secrets) به ما می‌گوید که اغلب اوقات، صحبت‌های شیرین چنین افرادی نیت‌های خودخواهانه، ریاکارانه و در کل، شوم‌شان را پوشش می‌دهد. علاوه بر این با استفاده از تکنیک گیج‌کننده‌ی عدم تطابق کلمات با اعمال و رفتار، سعی می‌کنند احساسات قوی گناه یا هم‌دردی را در طرف مقابل خود برانگیزند تا بتوانند ذهن‌شان را بیشتر مستعد کنترل و دستکاری کنند.

افراد دستکاری‌کننده‌ی ذهن و روان را تقریباً در همه‌جا می‌توان پیدا کرد. شریک زندگی، رئیس، همسایه‌، یک همکار، یکی از اقوام دور یا نزدیک و یا حتی یک دوست به‌سادگی و بدون اطلاع شما می‌توانند ذهن‌تان را دستکاری کنند. در مورد افرادی صحبت می‌کنیم که در برخی از تکنیک‌های این عمل استاد هستند و از آن‌ها برای گیج کردن ما استفاده می‌کنند. اگرچه آن‌ها در اطرافمان هستند، اما تشخیص این افراد آسان نیست و مشخصات یا ویژگی‌های شخصیتی بارز و مشهودی ندارند. هیچ‌کس علامتی روی پیشانی خود حمل نمی‌کند و هشدار نمی‌دهد که یک فرد خودشیفته یا دستکاری‌کننده‌ی روان است.

معرفی و دانلود کتاب رازهای روانشناسی تاریک

کتاب رازهای روانشناسی تاریک همه‌ی نکاتی را که ممکن است برای پیشرفت در زندگی، از نظر اقتصادی، عاطفی و یا حتی اجتماعی نیاز داشته باشید، شامل می‌شود. دانیل جیمز هالینز در کتاب خود، موضوعات مختلفی را درمورد بحث‌ها و تحلیل‌های موجود ورای دستکاری روانی، مرور می‌کند. این‌که اصلاً روانشناسی تاریک چیست و چگونه در جهان امروز جا افتاده و استفاده می‌شود؟، تکنیک‌های روان‌شناختی تکان‌دهنده برای دستکاری، متقاعد کردن و تأثیرگذاری بر افراد در جوامع بزرگ‌تر از خانواده یا محل‌کار کدام‌اند؟، اصول اولیه‌ی موقعیت عاطفی پنهان و دستکاری‌ها چه هستند؟، درک مکانیسم دستکاری عاطفی چگونه است؟، چگونه خودهیپنوتیزم با هیپنوتیزم مرحله‌ای متفاوت است؟، مهارت‌های ارتباط کلامی و غیرکلامی اثبات‌شده برای افزایش قدرت دستکاری شما کدام‌اند؟، این‌که چگونه از برنامه‌نویسی عصبی زبانی برای تغییر کل فرآیند فکری افراد استفاده می‌شود؟، نکات مربوط به تشخیص دستکاری در زندگی روزمره و روابط شخصی و راهکارهایی برای مقابله با آن، تکنیک‌های هوشمندانه درمورد راه‌هایی برای محافظت از خود در برابر دستکاری عاطفی، و ... همگی از موارد مطرح‌شده در کتاب پیش رو هستند.

از آنجایی که تأثیر اجتماعی دستکاری روانشناختی گاهی اوقات مفید بوده و در تمامی موارد لزوماً مخرب و زیان‌بار نیست، شاید خود شما هم مشتاق به یادگیری فنون و تکنیک‌های خاص آن باشید. با خواندن این راهنمای جامع، می‌توانید هرآنچه را که در مورد روانشناسی دستکاری نیاز دارید بیاموزید. مطمئن نیستید که می‌توانید در عمل از آن استفاده کنید یا خیر؟ جای نگرانی نیست! دانیل جیمز هالینز مجموعه‌ای از سناریوها و مثال‌ها را نیز در این متن گنجانده تا به شما کمک کند به درک دقیق‌تری از این‌که دستکاری عاطفی در دنیای واقعی چگونه است برسید.

کتاب رازهای روانشناسی تاریک را سیدخشایار کیافر به فارسی ترجمه کرده و انتشارات کدیور آن را منتشر و روانه‌ی بازار کتاب کرده است.

کتاب رازهای روانشناسی تاریک برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب را به کلیه‌ی علاقه‌مندان به مباحث روان‌شناسی، به‌ویژه روانشناسی تاریک، پیشنهاد می‌دهیم.

در بخشی از کتاب رازهای روانشناسی تاریک می‌خوانیم

روانشناسی تاریک نشان می‌دهد که تمامی آحاد بشر، در طیف گسترده‌ای، گنجینه‌ای از نیت‌های بدخواهانه، از افکار کمی مزاحمت‌آمیز و زودگذر گرفته تا رفتارهای بیمارگونه خالص انحرافی و روانی بدون داشتن هیچ‌گونه انسجام عقلانی در مقابل دیگران را دارا می‌باشند. ما نام آن را تسلسل تاریک می‌گذاریم. عوامل کاهنده همانند شتاب‌دهنده‌ها و یا عوامل جذب‌کننده در نزدیک شدن به تکینگی تاریک عمل می‌کنند؛ و این در جایی است که اعمال شنیع فرد در یک تسلسل تاریک می‌افتد که در مبحث روانشناسی تاریک به آن عامل تاریک گفته می‌شود.

روانشناسی تاریک مفهومی است که بنده به‌عنوان نویسنده این اثر، بیش از پانزده سال است که با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنم و تنها در همین سال‌های اخیر است که تعریف، فلسفه و روانشناسی آن به‌عنوان یکی از ابعاد رفتارهای انسان مفهوم‌سازی شده است. روانشناسی تاریک تمام چیزهایی که در ارتباط با بعد تاریک ماست را در برمی‌گیرد. تمامی فرهنگ‌ها، عقاید و باورها و تمام خوی‌های انسانی به این سرطان مثلی مبتلا هستند. از بدو تولدمان تا هنگام مرگ، بعد مخفی در وجود ما وجود دارد که بعضی‌ها آن را شیطان و بعضی دیگر رفتار مجرمانه، منحرف و وابسته به بیماری‌های روانی اطلاق می‌کنند. در اینجا، روانشناسی تاریک ساختار فلسفی سومی را معرفی می‌کند که آن را از منظری به دور از تعصبات دینی و تئوری‌های جامعه‌شناسانه معاصر می‌بیند. روانشناسی تاریک بر این فرض است که انسان‌هایی وجود دارند که نه برای قدرت، پول، رابطه جنسی، اهداف تلافی‌جویانه و یا هر یک از مقاصد شناخته شده دیگر، دست به این اعمال می‌زنند؛ بلکه آن‌ها بی هیچ هدفی به این اعمال ناخوشایند اقدام می‌کنند. به زبان ساده، هدف آن‌ها وسیله‌شان را توجیه می‌کند. افرادی وجود دارند که تنها به‌صرف انجام دادن عمل مورد نظر خود، دیگران را مورد خشونت قرار داده و زخمی می‌کنند. این پتانسیل در درون همه ما وجود دارد. موضوع در دست این کتاب، بررسی نیروی بالقوه‌ای است که می‌خواهد بدون سبب، توضیح و منظور به دیگران آسیب بزند. روانشناسی تاریک بر این فرض استوار است که این نیروی بالقوه تاریک به نهایت پیچیده و حتی موضوع سختی برای تعریف و معنی کردن می‌باشد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: معرفی روانشناسی تاریک
بخش تاریک
روانشناسی بقاگرا
روانشناسی سیر تکاملی
کاربرد امروزه روانشناسی تاریک
فصل دوم: مبانی موقعیت‌های هیجانی پنهان و چگونگی دست‌کاری آن‌ها
مفهوم دست‌کاری پنهان
تبلیغات (پروپاگاند)
برنامه‌ریزی عصبی - زبانی (NLP)
هنر اغواگری (PUA)
نحوه دفاع در برابر تاکتیک‌های اعمال نفوذ یا دست‌کاری پنهان
فصل سوم: تحلیل روانشناسی تاریک
فصل چهارم: دست‌کاری و اعمال نفوذ
هدایت توجه‌ها
چرخه اجباری مسئله، واکنش و راه‌حل
درجه‌بندی تغییرات
به تعویق انداختن تغییرات
مورد خطاب قرار دادن با زبان کودکانه
جایگزینی واکنش‌ها با احساسات
ترویج بی‌تفاوتی
ترویج میان‌مایگی
تبدیل مقاومت به عذاب وجدان
دانستن در مورد افراد، بیشتر از آنچه که در مورد خودشان می‌دانند
فصل پنجم: هیپنوتیزم یا خواب مصنوعی
خود-هیپنوتیزمی
هیپنوتیزم نمایشی
تفاوت‌های خود- هیپنوتیزمی و هیپنوتیزم نمایشی
انواع هیپنوتیزم
پیام نیمه خودآگاه
پیام‌های ناهشیار را به هنگام خواب پخش کنید
پیام‌های ناهشیار را به‌صورت فلاش‌های زودگذر از صفحه رایانه خود مشاهده کنید
پیام‌های صوتی نیمه خودآگاه را در طی روز پخش کنید
فصل ششم: متقاعدسازی
تعریف متقاعدسازی
متقاعدسازی در دنیای امروز
متقاعدسازی به شکل نوین
روش‌های متقاعدسازی
فصل هفتم: فریبکاری
تعریف فریبکاری
مطالعات موردی
فصل هشتم: روش‌های محافظت از خود در مقابل دست‌کاری احساسی
از به دام افتادن خودداری کنید
هرجایی که ممکن است سکان را به دست بگیرید
با آن‌ها مطابق رفتار خودشان برخورد کنید
آنچه می‌گویند و انجام می‌دهند را نادیده بگیرید
به مرکز ثقل آن‌ها ضربه بزنید
به قضاوت خود اعتماد داشته باشید
سعی نکنید در قالب‌ها جای بگیرید
از سازش بپرهیزید
هرگز کسب اجازه نکنید
اهداف والاتری را برای خود ایجاد کنید
فرصت‌ها را غنیمت بشمارید
کودک بودن را رها کنید
روی خودتان شرط‌بندی کنید
از وابستگی عاطفی به آن‌ها جلوگیری کنید
بیشتر وقت‌ها مراقبه کنید
برای آن‌ها الهام‌بخش باشید
به آن‌ها بگویید: حق با شماست!
روابط آسیب‌زا را رها کنید
ذهنیت قوی خود را گسترش دهید
در طی روز به گفتگوی درونی یا خودگویی مثبت بپردازید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رازهای روانشناسی تاریک
نویسنده
مترجمسید خشایار کیافر
ناشر چاپیانتشارات کدیور
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات136
زبانفارسی
شابک978-622-377-026-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رازهای روانشناسی تاریک

حامد جامه بزرگی
۱۴۰۲/۱۱/۴
شخصا این کتاب برای زندگی مدرن امروز باید مورد استفاده قرار داد، جالب این هست که که این کتاب انسان رو به صدها سال تجربه جلوتر میبره، خواندن این کتاب کاملا قابل احترام این، در عصری زندگی میکنیم که افراد شیاد به سبک‌های زیادی و مدرن تر قصد دارد ما رو در دست بگیرند، اگر می خواهید از این روش ها باخبر از شوید خواندن این کتاب واقعا خالی لطف نیست این کتاب در بازار و رفتارهای اجتماعی فوق العاده تاثیر گزاره، همچنین گذشت راحت از آن یعنی از دست دادن فرصت ها، با خواندن این کتاب لطف بزرگی به خود میکنید و تبریک به خود میگویید، با سپاس از کتابراه
Hamed Gheydar
۱۴۰۲/۱۰/۲۹
در کل برای یکبار خواندن بد نیست. نقدی که به کتاب وارده اینکه تا نیمه کتاب موضوع سیاسی بود تا روانشناسی بعد از اون کمی بهتر شد. از این دست کتابها کتاب قانون سرشت انسان و 48 قانون قدرت پیشنهاد میشه
𝙼𝚘𝚋𝚒𝚗𝚊💫🖤
۱۴۰۲/۱۲/۹
عالی بهتر از این کتاب نیست این کتاب به شما یاد میده با دیگران چگونه رفتار کنید و چگونه به خودتان احترام قائل شوید و کلی مورد دیگر سر بلند باشید
Hojat sh
۱۴۰۲/۱۱/۹
کتاب به صورت خیلی کلی موضوعات رو توضیح داده و فقط شامل کلیات بوده که بیشترش هم راجع به سیاسته در واقع هیچ تکنیک خاصی رو به صورت واضح توضیح نداده.
mostafa ghasemei
۱۴۰۲/۱۱/۲۶
اگه مطالعه نداشتی و کتابهای روانشناسی نخوندی بدردت نمیخوره، چون یه اطلاعات اولیه لازمه که اگه مطالعه نداشتی گنگ میمونی
اکبر پیشه‌ور
۱۴۰۲/۱۱/۱۴
مطالب بی ارزش و سیاسی و بی مفهوم بیشتر داشت تا روانشناسی سیاه و حیف وقت و پولی که برای این کتاب صرف بشود.
مهدی رضائی
۱۴۰۲/۱۰/۲۹
متاسفانه کتاب از ارزش علمی برخوردار نیست و بیشتر به کلی گویی پرداخته است و هیچ تکنیک آموزشی در آن ارائه نشده است
mohammad jafarzadeh
۱۴۰۲/۱۰/۶
کتاب پر کاربردی است
هدیه مهربانی
۱۴۰۲/۱۱/۱۶
کتاب خوبیه و دست‌های پشت پرده برای دست کاری ذهن انسان رو رو میکنه
mahmoud masudi
۱۴۰۲/۱۰/۵
بسیار کتاب عالی و پر محتوایی می‌باشد...
سبحان
۱۴۰۲/۱۰/۱۳
کتاب جالب و عجیبی ھست
حسام رحمانی
۱۴۰۲/۱۱/۲۶
بسیار مفید و کاربردی و تشکر فراوان
Helen
۱۴۰۲/۱۱/۲۵
کامل نخوندم ولی احساس میکنم خوب باشه
راستین ماندگار
۱۴۰۲/۱۱/۱۲
عالی بسیار کتاب خوبی هست
مهب
۱۴۰۲/۱۱/۳
خیلی تاثیرگذاره
مشاهده همه نظرات 20

راهنمای مطالعه کتاب رازهای روانشناسی تاریک

برای دریافت کتاب رازهای روانشناسی تاریک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.