دانلود کتاب راز شهر تشنه‌ها: سفرنامه شهرهای مقدس عراق


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راز شهر تشنه‌ها: سفرنامه شهرهای مقدس عراق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راز شهر تشنه‌ها: سفرنامه شهرهای مقدس عراق

کتاب راز شهر تشنه‌ها: سفرنامه شهرهای مقدس عراق نوشته‌ی سید محمد سادات اخوی، حاصل سفر به شهرهای مقدس عراق است. توصیف زیبا از اماکن، شرح احوال درونی از حضور و زیارت مشتاقانه، حکایتی خواندنی از این سفرنامه ساخته است.

این کتاب که در قالب سفرنامه نوشته شده است، به توصیف فضای معنوی شهرهای کاظمین، سامرا، نجف، کوفه و کربلا می‌پردازد. از ویژگی‌های بارز این سفرنامه می‌توان به کوتاه بودن مطالب، روایت ادبی و وصف حال و هوای معنوی و روحانی اماکن و شهرهای مقدس عراق اشاره کرد. نویسنده در این اثر به خوبی حال و هوای ورود به سرزمین عراق را بیان می‌کند.

در بخشی از کتاب راز شهر تشنه‌ها می‌خوانیم:

در مسیرم عجیب‌ترین سفر زندگی‌ام را پیش‌رو دارم. سفری که پیش از من بسیاری آن را تجربه کرده و سال‌ها با شیرینی خاطراتش یا شرنگ شرمندگی‌اش، سر کرده‌اند. کسانی با حسرتش به خاک رفته‌اند و کسانی با عظمتش از خاک برآمده‌اند و به افلاک رسیده‌اند. بسا ارواحی که زیر گنبد حرم دلگشایت، یک شبه ره صد ساله پیموده‌اند و بسا کالبدهایی که دور از حریم وصلت، ره صد ساله‌شان با یک شب برابری نکرده است.

خورشید سال‌های کودکی‌ام‌!... ‌ای که پیش از نماز و روزه و سایه افکندن احکام بر آدابم، به ترتیبی «محرّم» تو را آموخته‌ام‌!... این چه بازی تازه‌ای است که آغاز کرده‌ای؟... اکنون که گاه آمدن نیست!... آماده‌ی وصل‌ات نبوده‌ام که چنین حضورت را ارزانی‌ام کرده‌ای، اگر چه بندبند وجودم، زیارت کربلایت را مشتاق است، اما هنوز مهیای شرف حضورت نیستم. سال‌های کودکی و نوجوانی‌ام، گواه دوست داشتن تواند، اما این، حکایت دیگری است. این، همان است که دریافته‌ام: یک بازی تازه!

سال‌ها به یاد این سفر زیسته‌ام و سرود‌ه‌ام و حسرتش را چشیده‌ام و شنیده‌ام که سحرگاه، بوی «سیب» حریمت شگفت‌آور است و سلام زائرت را پاسخ می‌گویی. اگر آن بو و این پاسخ را نیابم، شکسته‌تر از شب‌های احیای رمضان خواهم شد. خیال این سفر، برکه‌ی آرام اندیشه‌ام را تموج بخشیده است و دایره در دایره، واژه‌های گنگ مکاتب و مکاتیب، به حاشیه‌ی برکه می‌روند و میان دایره، هنوز سرشار از تو است.

 ۹۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-210-9 

چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

نامه‌ی حلال کردن
همدان ظهر
قصر شیرین
مسجد جامع (شب)
قصر شیرین، زائرسرا (شب)
صفر مرزی
کاظمین حرم موسی‌بن‌جعفر (ع) و جوادالائمه (ع) (غروب)
سامرا، حرم امام هادی و امام حسن عسکری (صبح)
سامرا، سرداب غیبت امام زمان (ع)
سامرا، حرم حضرت سید‌محمد، فرزند امام هادی (عصر)
نجف: حرم امیرمؤمنان (شب جمعه)
کوفه، مسجد بزرگ شهر (نزدیک ظهر)
کربلا، حرم حضرت عباس (شب)
کربلا: حرم سالار شهیدان (شب)
کربلا: تل زینبیه (ظهر)

راهنمای دانلود کتاب راز شهر تشنه‌ها: سفرنامه شهرهای مقدس عراق

برای دانلود کتاب راز شهر تشنه‌ها: سفرنامه شهرهای مقدس عراق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راز شهر تشنه‌ها: سفرنامه شهرهای مقدس عراق
حسین یارمحمدی
۱۳۹۸/۱/۲۶
بسیار عالی و آموزنده و مفید می‌باشد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)