دانلود کتاب راهنمای آموزش بازی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک

  • از: مقصود نعیمی ذاکر
  • ناشر: نشر لک لک
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب راهنمای آموزش بازی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای آموزش بازی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای آموزش بازی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک

در کتاب راهنمای آموزش بازی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک نوشته‌ی مقصود نعیمی ذاکر، میزان فهم خردسالان از اصول دین تبیین شده و شیوه‌های تربیت دینی در زندگی و شرایط اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته است.

بازی در حقیقت، یک مفهوم لذت‌بخش و خوشایند است که کودک از طریق آن، به اقناع نیازهای خود می‌پردازد و تجارب لازم را کسب می‌کند. در واقع می‌توان گفت، بازی برای کودکان، ابزاری جهت کسب تجربه است و هر چه تجربیات کودک بیشتر باشد، بهتر می‌تواند با مشکلات و سختی‌های دوران بزرگسالی مواجه شده و در حل مسائل تلاش کند.

بازی به عنوان مهم‌ترین شکل فعالیت کودکان در سنین پیش از دبستان، می‌تواند بر رشد و شکوفایی کودک در همه‌ی زمینه‌های اجتماعی، عاطفی، عقلانی و شخصی، موثر باشد. بازی‌هایی که می‌تواند به صورت انفرادی و یا گروهی انجام شود.

بازی درس است؛ درس درست زیستن، نیکو زندگی کردن، ادب، قانون‌مندی، شناخت محیط، کسب تجربه، دقت و بکارگیری ذهن و هوش، در کنار پرورش مهارت‌های زندگی چون مهارت مشاهده (خوب نگاه کردن و خوب گوش دادن) است. پس بازی را می‌توان درس زندگی دانست. آینده‌ی کودک پیش دبستانی، به تجربیات او در دوران کودکی بستگی دارد. انجام بازی، تجربیات مثبت و احساسات موفقیت‌آمیز را برای کودک فراهم می‌آورد. بازی‌های خلاق، به کودک فرصت می‌دهد تا برای حل مسائل، از قوه‌ی تخیل و خلاقیت خود استفاده نموده، آن را رشد دهد و تقویت کند. بازی برای کودکان، سبب رشد و نمو استعدادها و تمرینی مقدماتی، برای آماده شدن جهت ایفای نقش‌های اجتماعی می‌شود.

در بخشی از کتاب راهنمای آموزش بازی می‌خوانیم:

در طراحی بازی‌ها، تعداد نوآموزان هر کلاس، طبق آئین نامه‌ی اجرایی حداکثر 15 نفر در نظر گرفته شده است. هر 15 کودک باید تحت نظارت یک مربی باشد. در صورتی که تعداد کودکان بیش از این باشد، یک نفر کمک مربی نیز در کلاس حضور خواهد داشت. در این شرایط، نوآموزان به دو گروه مساوی تقسیم می‌شوند که هر گروه با یک مربی (مربی و کمک مربی) سرپرستی و هدایت می‌گردند.

پاداش و جایزه: از آن‌جا که هدف اصلی بازی‌های آموزشی، یادگیری مهارت‌ها و مفاهیم است و برد و باخت نباید به عنوان هدف بازی قلمداد شود، پاداش و جایزه به صورت «تشویق کلامی» از طرف مربی به همراهی سایر کودکان انجام می‌گردد. به کودکی که به هر دلیل نتواند در موقع و موعد مقرر فعالیت را به شکل صحیح انجام دهد، فرصتی دوباره داده می‌شود تا به تمرین مفهوم مورد نظر بازی بپردازد و به آن دست یابد.

در صورتی که جایزه‌ای برای انجام بازی در نظر گرفته شود، باید فعالیت به طریقی سازماندهی گردد که تمامی کودکان شرکت کننده در بازی، بتوانند جایزه بگیرند. برای ایجاد انگیزش بیشتر و به وجود آوردن موقعیت رقابت سالم، دادن امتیاز همراهی و دستیاری مربی در روند بازی به کودکان موفق‌تر، کافی خواهد بود به طوری که باعث دلسردی و سرخوردگی دیگر کودکان فراهم نیاید.

 ۵۸ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-8980-98-1 

چاپ ۱۳۹۱: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۵۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بازی‌ها
توجه به بازی کودکان در دین مبین اسلام
عوامل مؤثر در بازی، نکات مهم در بازی، اصول مهم بازی
روش‌شناسی در بازی
بازی و رشد جسمی و حرکتی
ماهیچه‌های بزرگ و ماهیچه‌های کوچک کدام‌ها هستند؟
پرورش حرکات ماهیچه‌های بزرگ
پرورش حرکات ماهیچه‌های کوچک
نقش و اهمیت بازی در فرآیند رشد کودک
انواع بازی‌ها
طبقه بندی مفهومی بازی‌ها
فراهم کردن زمینه‌های بازی
ملاک‌های اسباب بازی‌های مورد استفاده در مهد کودک
مهارت حرکتی در بازی‌ها
رویکرد دینی به انواع بازی‌ها
فرق بازی با فعالیت حرکتی
بازی‌های مهارت‌افزایی آموزشی
بازی‌های مرتبط با مفاهیم دینی
نمونه‌هایی ازبازی‌های دینی
عکس بشو
دومینو تصویری
سلام
میکروب و مسواک
ماهی‌گیری
پانتومیم کارها درخانه
فوتبال خوراکی‌ها
همکاری
حرکت-ایست
گرگم به هوا (گرگم و گله می برم)
خمیر بازی
دایره‌ها
قرآن
کارت‌های بازی گیاهان
پانتومیم عمو زنجیرباف
دعا
توپو بگیر
طناب کشی
چیستان
گُل
هدف‌گیری
ستاره‌ها
دومینو تصویری
گوشه بازی
ایستگاه
پانتومیم (رفتار در میهمانی و معاشرت)
گُل
چیستان
دو امدادی
خمیر بازی
هدف‌گیری
پانتومیم (مراحل تهیه نان)
چیستان
پنج خانه‌ی بهشتی

راهنمای دانلود کتاب راهنمای آموزش بازی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک

برای دانلود کتاب راهنمای آموزش بازی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای آموزش بازی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک