دانلود کتاب راهنمای عملی تجارت با چین: صادرات، واردات و سرمایه گذاری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای عملی تجارت با چین: صادرات، واردات و سرمایه گذاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای عملی تجارت با چین: صادرات، واردات و سرمایه گذاری

مسعود کمالی اردکانی، متخصص شناخت بازار چین و صادرات و بازاریابی بین الملل در کتاب راهنمای عملی تجارت با چین: صادرات، واردات و سرمایه گذاری، علاوه بر تشریح جایگاه اقتصادی چین در جهان، تصویری روشن و واضح از روابط این کشور با ایران را ارائه می‌دهد و راهکارهای مؤثر صادرات و واردات و سرمایه‌گذاری در چین را بررسی می‌کند.

دربارۀ کتاب راهنمای عملی تجارت با چین:

با توجه به نقش انکار ناپذیر چین در اقتصاد ایران و پیشرفت چشمگیر این کشور در تولید و روابط تجاری با جهان، شناخت دقیق (بازار چین) به ویژه برای بازرگانان ایرانی بسیار ضروری به نظر می‌آید. اردکانی در این اثر، فرصت‌ها و چالش‌های حضور در بازار چین را به تفصیل بررسی می‌کند.

ساختار کتاب راهنمای عملی تجارت با چین (Doing business in China) به نحوی است که در شش فصل گردآوری شده و نویسنده ابتدا به مروری بر صنعت و اقتصاد چین و ویژگی‌های جمعیتی آن دارد و زیرساخت‌های حقوقی و قراردادهای اقتصادی ایران چین را بررسی مختصری می‌کند. سپس به بررسی شرایط ثبت شرکت در چین و پتانسیل‌های صادراتی به این کشور با توجه به الگوی مصرف آن‌ها می‌پردازد. در فصل‌های بعدی شما را از چگونگی تاسیس شرکت و سرمایه‌گذاری به طور عملی و بسیار کاربردی آشنا می‌سازد و در نهایت از آداب و رسوم و فرهنگ عمومی مذاکرات تجاری در چین سخن می‌گوید.

کتاب راهنمای عملی تجارت با چین به افرادی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن این کتاب به تمامی تاجران و فعالان اقتصادی که می‌خواهند وارد تجارت در بازار چین شوند، پیشنهاد می‌شود.

با مسعود کمالی اردکانی بیشتر آشنا شویم:

مسعود کمالی اردکانی، دانش‌آموختۀ رشته مدیریت بازرگانی و عضو هیأت علمی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، سال‌ها به عنوان رایزن بازرگانی ایران در چین فعالیت داشته است. او اکنون به سرپرستی معاونت توسعه بازارهای صادراتی مشغول است.

در بخشی از کتاب راهنمای عملی تجارت با چین می‌خوانیم:

با تاسیس جمهوری خلق چین از سال 1949 و به‌ویژه از سال 1978، براثر تغییرات سریع ساختار صنعتی، تبدیل اقتصاد چین از یک جامعه سنتی کشاورزی به یک جامعه مدرن صنعتی شتاب بیشتری یافت. ساختار صنعتی چین با هدف صنعتی شدن و از طریق کاهش مستمر سهم بخش کشاورزی و افزایش مداوم بخش صنعت و خدمات متحول شد.

در حال حاضر کالاهای صنعتی تولید شده در چین از کالاهای سرمایه‌ای تا کالاهای مصرفی، از منسوجات گرفته تا لوکوموتیوهای راه‌آهن، هواپیماهای جت و کامپیوترها را در برمی‌گیرد. چین بزرگ‌ترین تولیدکننده منسوجات پنبه‌ای ارزان قیمت در جهان است و حجم زیادی از منسوجات و پوشاک تولیدی خود را صادر می‌کند. همچنین صنعت فراوری موادغذایی از اهمیت بالایی برخوردار است و بسیاری از محصولات کشاورزی صادر می‌شود.

چین یکی از پیشروان تولید سیمان در جهان است. فراوری و ساخت مواد شیمیایی از جمله کود، فراورده‌های نفتی و دارویی یکی دیگر از بخش‌های بزرگ و در حال گسترش صنعت در این کشور است. سایر محصولات صنعتی تولیدی در چین شامل تلویزیون، دوچرخه، خودرو، کامیون و ماشین لباسشویی است. فناوری تولید و کیفیت محصولات چینی از محصولات مشابه ساخت ژاپن، آمریکا و کشورهای اروپایی پایین‌تر است.

در حال حاضر چین تا حدی به یک کشور صنعتی تبدیل شده است. صنایع پایه مانند صنعت خودرو و صنعت ساخت و ساز طی دوره صنعتی شدن با فراز و نشیب‌هایی توسعه یافته‌اند. تولید آهن و فولاد نیز از صنایع اصلی چین است. مهم‌ترین محصولات صادراتی چین ماشین‌آلات و تجهیزات الکتریکی می‌باشد، در حالی که مهم‌ترین محصولات وارداتی چین مواد اولیه و خام است.

 ۱۵۹ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-466-1 

چاپ ۱۳۹۴: ۳۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار ناشر
مقدمه سفیر پیشین ج.ا.ایران در چین
پیشگفتار نویسنده
فصل اول: مروری اجمالی بر اقتصاد چین و روابط آن با ایران
فصل دوم: بازار مصرف چین و پتانسیل‌های صادراتی ایران
فصل سوم: بررسی شرایط و ابعاد مختلف واردات از چین (تأمین مواد اولیه، ماشین‌آلات و تجهیزات)
فصل چهارم: شرایط تأسیس شرکت در چین
فصل پنجم: مناطق توسعه در چین
فصل ششم: آداب و رسوم عمومی و فرهنگ مذاکرات تجاری در چین
ارگان‌های دولتی ایرانی مستقر در چین
پایگاه‌های اطلاع‌رسانی مفید تجاری و اقتصادی چین
منابع و مراجع

راهنمای دانلود کتاب راهنمای عملی تجارت با چین: صادرات، واردات و سرمایه گذاری

برای دانلود کتاب راهنمای عملی تجارت با چین: صادرات، واردات و سرمایه گذاری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای عملی تجارت با چین: صادرات، واردات و سرمایه گذاری