دانلود کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر

  • از: نیلوفر شیخی
  • ناشر: انتشارات نسل روشن
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر

کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر نوشته‌ی نیلوفر شیخی شامل داستان‌هایی دلنشین است که تخیلات انسان را پرورانده و به راحتی حس خیال‌پردازی را در شما برمی‌انگیزد.

در بخشی از کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر می‌خوانیم:

کنار پنجره، خیره به دانه‌های سفید معلق در هوا روی صندلی چوبی‌ام نشسته بودم و طعم تلخ قهوه‌ام را چاشنی آن زمستان سرد می‌کردم. گاهی از درز پنجره سوز می‌آمد و پوست تنم را مورمور می‌کرد. نارنجی؛ گربه‌ی خانم مارال هر روز چند ساعتی مهمان تنهایی من بود و کنار هم رو به پنجره می‌نشستیم و تکاپوی مردم را در آخرین روزهای سال تماشا می‌کردیم و انتظار می‌کشیدیم، انتظار داشته‌هایی که هیچ وقت آن‌ها را نداشتیم!

سرش را زیر دستانم می‌آورد تا نوازشش کنم. خوب که نگاهش می‌کردم متوجه شباهت زندگی‌اش با خودم می‌شدم. گاهی انسان‌ها به انتهای خودپرستی و خودخواهی می‌رسند و هر جنبنده‌ای را که بخواهند به اسارت خود در می‌آورند و بعد می‌روند پی کارشان. فقط برای داشتن می‌جنگند و بعد از دارا بودن انگار دنبال یافته‌ای جدیدترند!

آن روز طبق معمول در آخرین روز سال، خانم مارال، نارنجی را به من سپرد و جمله‌های تکراری‌اش را بار دیگر تکرار کرد…

کاری برای من پیش آمده که باید حتما بروم. نارنجی خانه را به هم می‌ریزد و عتیقه‌هایم می‌شکند. گوشه‌ی خانه را هم پر از ادرار می‌کند!

و بعد از گفتن دلایل تکراری‌اش، من اما با چهره‌ای بی‌حالت او را بدرقه کردم و نارنجی را تحویل گرفتم و آن را کنار پنجره نشاندم و ظرفی از شیر داغ برایش آوردم. چشمان پر از بغضش را به من نشان ‌داد. به او لبخند زدم و نوازشش کردم. انگشتانم روی مشتی استخوان حرکت کرد. شیر، تنش را گرم می‌کرد ولی من را، هیچ چیز جز پلیور کش آمده خاکستری رنگم گرم نمی‌کرد!

 ۱۳۴ صفحه، ۲۹۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-247-049-4 

چاپ ۱۳۹۹: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۵۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دیوانه خانه‌ی شهر دپ
به رنگ نارنجی
شب آرامش
کرانه
بی‌اندازگی
افسار ذهن
یک قصه‌ی کاملاً ایرانی
محکوم
چرخه
رشته‌ی خیال
مسافر
یک قصه جهان شمول

راهنمای دانلود کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر

برای دانلود کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر

نظرات کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.