دانلود رمان شب شمار

دانلود رمان شب شمار
بزرگنمایی
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی رمان شب شمار

کتابی سرگرم‌کننده و خنده‌آور، غم‌انگیز و شیرین. جابه‌جا پر از صحنه‌های مضحک که صدای خنده آدم را بلند می‌کند و حال و هوای تازه‌ای برای ادامه داستان می‌بخشد. این رمان می‌تواند برای خوانندگانی از هر سن و سال، قومیت و نژاد و پس‌زمینه زیستی و فرهنگی، معنا و اهمیت داشته باشد.

شب شمار، اولین رمان عالیه یونس، به عنوان نخستین رمان عرب - آمریکایی معرفی شده و با شخصیت‌های دوست‌داشتنی‌اش قابل بحث و ملاحظه است...

طرح‌مایۀ داستان به آن استعداد تداوم و قصه‌بافی می‌بخشد و تصویر روابط خانوادگی در آن را گیرا و احساس‌برانگیز می‌کند. شب شمار، قالیچه سواری‌ای سهل و آسان، ساحل به ساحل، ولی مدرن،‌ از نوع عربی- آمریکایی‌اش را پیشنهاد می‌کند.... شب شمار را می‌توان در حکم امدادگر و نجات‌بخش زندگانی نیز گرفت... شب شمار، تجلیلی از استقامت و انعطاف‌پذیری زنانه به شمار می‌رود.

شب شمار، سبکدلی و امیدواری نیز هست، پر از خُل‌بازی‌های شوخ و شنگ با کلمات و نیز اشتباهات خنده‌دار. نویسنده با این شیوۀ سهل و آسان‌گیر در نظر دارد بدون هرگونه موعظه‌ای، تاریخچه مختصری از خاورمیانه و دین و اعتقاد مسلمانان مقیم آمریکا در اختیار خواننده بگذارد - که بگوید: در سوء‌تفاهم و اشتباه‌انگاری و بد فهمیدن ما این‌قدر عجله به خرج ندهید؛ با این همه راه و رسم و حرف و حدیثی که اینجا به تفصیل آمده، ما نیز مثل خود شما هستیم. عالیه یونس با برازندگی و زیبایی تمام موفق شده است.

ادامه
مریم احمدی
۱۳۹۵/۱۲/۱۲
۰
۰
عالی وبی نظیر
محمدعیسی درویش
۱۳۹۵/۹/۱۶
۰
۰
عالیه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه