دانلود کتاب رنگ‌ها برای زندگی بهتر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رنگ‌ها برای زندگی بهتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رنگ‌ها برای زندگی بهتر

در کتاب رنگ‌ها برای زندگی بهتر اثر مری لامبرت، روش‌های عملی بسیاری ارائه شده است که می‌توانید برای متعادل ساختن احساسات، تمرکز بر اهداف و درمان ناراحتی‌های جسمانی از آن‌ها استفاده کرده و ‌هارمونی و تعادل را به خانه‌ی خود بیاورید.

ما هر روز با انتخاب رنگ‌ها مواجه هستیم. به‌ عنوان مثال رنگ لباس‌هایمان را براساس نیازهای روزانه‌مان انتخاب می‌کنیم. قرمز مهیج، مناسب جلسه‌ی شلوغ و آبی آرامش‌بخش برای مواجهه با افراد سخت‌گیر و بدعنق بهترین گزینه است. این بار وقتی غذایی را با رنگ خاص انتخاب می‌کنید، علاوه بر برطرف کردن گرسنگی، درباره‌ی نیازهای درونی مهم نیز فکر کنید. به‌ عنوان مثال رنگ‌های زردی مانند موز محرک‌های ذهنی هستند، در حالی‌که غذاهای سبز، آرامش‌بخش هستند و به تعادل احساسات کمک می‌کنند. بشقاب پر از غذاهای مختلف می‌تواند بهترین ترکیب انرژی‌های رنگی را که برای سلامت بدن شما ضروری هستند، فراهم کند.

در کتاب رنگ‌ها برای زندگی بهتر (Color Harmony for Better Living)، می‌آموزید که چگونه از کد رنگ شخصی خود رمزگشایی کنید و سری (پالت) رنگ‌ها و سایه‌های جدیدی را کشف خواهید کرد که برای شما انرژی، موفقیت و تعادل بیشتری به همراه می‌آورد و درنهایت فرمول سحرآمیزی را برای زندگی بهتر شما فراهم می‌کند.

امروزه علم ثابت کرده است که رژیم غذایی مبتنی بر مخلوطی از رنگ‌ها برای بدن مفید است. جای تعجب نیست که در بسیاری از درمان‌های تکمیلی برای افزایش تأثیر انرژی درمانی از رنگ‌ها استفاده می‌شود. این درمان‌ها بیشتر روشن می‌کنند که بدن و مراکز روحانی آن به زبان رنگ‌ها سخن می‌گویند. هر چه بیشتر از رنگ‌ها استفاده کنید، بیشتر به تغیر خلق‌وخوی بدن و نیاز آن به انرژی، آرامش و التیام پی خواهید برد. نادیده گرفتن پیام‌های بدن می‌تواند ما را از درک حس یکی بودن درون و برون‌مان باز دارد و ممکن است عدم تعادل جدی در انرژی و در پی آن ناخوشی و بیماری ایجاد شود.

رنگ‌ها در همه‌ی عالم نفوذ دارند و تمامی‌ ‌فرهنگ‌ها متأثر از آن‌ها هستند. رنگ‌ها را همه‌جا در طبیعت اطراف خود می‌بینیم. در آبی آسمان – در زردی آفتاب و در سبزی چمن. رنگ‌ها را از پرتوی خورشید می‌گیریم و طیف کاملی از آن‌ها را ازطریق چشم و پوست و حتی با تنفس جذب می‌کنیم. ارتعاشات شفابخش آ‌ن‌ها به عملکرد عادی و نرمال بدن کمک می‌کنند. رنگ‌ها در اعماق وجودمان و بر ذهن و عواطف‌مان نفوذ می‌کنند و با دگرگونی تعادل آن از سلامت ذهن و عواطف گرفته تا روح و روان ما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند.

در فرهنگ‌های کهن جهان نیز رنگ‌ها نقش حائز اهمیتی ایفا کرده‌اند. انسان‌های ماقبل تاریخ تصاویر بسیار ابتدایی خود را با استفاده از رنگ‌های اولیه‌ی تهیه شده از خاک بر روی دیوار غارها نقاشی می‌کردند. مصریان باستان پالت رنگ‌های اصلی را در نقاشی‌های مقبره‌های خود به‌ کار برده‌اند. رنگ‌ها در ادیان مختلف نمایانگر مفاهیم خاصی هستند. در برخی ادیان مراسم ازدواج را با پوشیدن لباس سفید که نشانه‌ی پاکی است، برگزار می‌کنند. در برخی کشورها مانند چین، رنگ قرمز برای مراسم ازدواج، خوش‌یمن است.

از زمان‌های قدیم، رنگ و نور همواره برای زندگی انسان حائز اهمیت بوده‌اند. با وجود اینکه انسان‌های نخستین تصورات ضعیفی از رنگ داشتند، ولی به اهمیت آن پی برده بودند. نخستین نقاشی‌های غارها بسیار ناشیانه و با استفاده از مواد رنگی موجود در کف غارها؛ یعنی گِل اخرایی زرد و قرمز و منگنز سیاه با دست کشیده شده‌اند. گاهی کریستال‌های طبیعی درون دیوار غارها رنگ سفید را به نقاشی‌ها اضافه کرده است. رنگ جزء اولین روش‌های درمانی شناخته شده است. در آتلانتیس باستان که در اعماق دریا مدفون شد؛ بیماری‌های جسمانی و روانی با رنگ‌های کریستال‌ها درمان می‌شدند. بقراط که پدر طب نامیده می‌شود، در یونان باستان درمان‌های همیوپاتیک ابتدایی خود را با استفاده از پمادها و لباس‌های رنگی تجویز می‌کرد.

رنگ‌ها از خصوصیات فردی، رویاها و آرزوهای ما حکایت می‌کنند. رنگ‌ها در ما سرزندگی و نشاط ایجاد کرده و در ابراز احساسات و عقاید به ما کمک می‌کنند. گاهی نیز با فرو نشاندن انرژی درونی‌مان می‌توانند سد راه ابراز عقایدمان شوند. روزهای زندگی ما با انتخاب رنگ‌ها پررنگ‌تر می‌شوند. این میل شدید به رنگ‌ها کم‌ و بیش غیرارادی صورت می‌گیرد و عملی غریزی است. هنگامی ‌که شما خودکار آبی یا مشکی را انتخاب می‌کنید یا بین توت فرنگی و سیب سبز زیبا ناگزیر به انتخاب هستید، ناخودآگاه کد رنگ شخصی و درونی شما را هدایت کرده و به شما کمک می‌کند که نیازهای عمیق عاطفی و جسمانی خود را بیان کنید.

فصل‌های یک و دو کتاب به شما کمک می‌کند تا با انتخاب رنگ‌های مناسب برای لباس‌تان، زندگی خود را تحت‌تأثیر قرار دهید. این دو فصل به شما نشان می‌دهند که چگونه غذا و رنگ‌ها بر بهبود روحیه و سلامتی شما تأثیر می‌گذارند و می‌توان برای درمان‌های تکمیلی بسیاری از بیماری‌ها از آ‌ن‌ها استفاده کرد. این کتاب به بٌعد علمی ‌تأثیر رنگ‌ها بر روح و روان نیز می‌پردازد.

نویسنده کتاب، مری لامبرت (Mary Lambert) در فصل سه به اصول فنگ‌شویی باستانی و سیستم عناصر پنج‌گانه در خانه پرداخته است. در این فصل روش‌هایی ارائه می‌شود تا به کمک آ‌ن‌ها نقاط کلیدی زندگی خود را از سلامتی گرفته تا عشق و ثروت، تحت تأثیر قرار دهید. رنگ‌های درون و برون ما هر دو مورد نظر هستند؛ زیرا واقعیت بیرونی ما اغلب نمایانگر درون و ناراحتی‌های عاطفی‌مان هستند. در طول مطالعه‌ی این کتاب همواره در نظر داشته باشید که رنگ، یکی از مؤثرترین پیام‌رسان‌هایی (شهودی) است که بین احساسات ناخودآگاه و ذهن هوشیار و منطقی ما وجود دارد. با آگاهی از این موضوع برای ایجاد تغیرات واقعی و تاثیر سریع آن‌ها از رنگ‌ها استفاده خواهید کرد.

در بخشی از کتاب رنگ‌ها برای زندگی بهتر می‌خوانیم:

ارتعاشات رنگ‌ها علاوه‌ بر اینکه بر سلامت جسمی و روحی ما تاثیر مستقیم می‌گذارند، در میزان حس شادی و خوشی ما در محیط خانه و زندگی نیز دخالت دارند. رنگی که از دیوارهای خانه ساطع می‌شود، قدرت ایجاد حس رضایت، آرامش، انگیزه، ارتباط و معاشرت را در خود دارد. در مقابل، رنگ‌های نامناسب می‌توانند حس بیقراری، آشفتگی، اضطراب و نگرانی از آینده را در ما به‌وجود آورند.

استفاده از عناصر پنج‌گانه، دیدگاهی معنوی برای رسیدن به ‌هماهنگی رنگ‌هاست که بخش جدایی‌ ناپذیر فنگ‌شویی محسوب می‌شود. هر یک از عناصر پنج‌گانه‌ی چوب، آب، خاک، آتش و فلز دارای انرژی‌های خاصی هستند که با رنگ خاص یا چند جهت جغرافیایی ارتباط دارند. در فصل پایانی کتاب می‌توانید از این شیوه برای تغییر محیط خانه و بهبود روابط خانوادگی خود استفاده کرده و زندگی خود را هر چه بیشتر دگرگون کنید. ممکن است وارد اتاقی شوید و بلافاصله تحت‌تاثیر رنگ‌آمیزی آن قرار بگیرید یا از آن بیزار شوید. علت این حس این است که رنگ‌ها در فرکانس‌های متفاوت مرتعش می‌شوند و در ما عکس‌العمل ایجاد می‌کنند. می‌توانید از رنگ‌ها یا کاغذ دیواری‌های رنگی که براساس اصول سنتی عناصر پنج‌گانه‌ی فنگ‌شویی انتخاب شده‌اند، برای ایجاد توازن و هماهنگی در هر یک از اتاق‌های خانه استفاده کنید. هر عنصر در فنگ‌شویی با یک یا چند جهت جغرافیایی ارتباط دارد. با پیوند هر اتاق با رنگ عنصر مرتبط، به انرژی مثبت (چی) فضای اتاق تلنگر می‌زنیم تا آن‌ را به مکانی آرام‌تر و دلپذیرتر تبدیل کنیم.

هر چه رنگ‌ها تیره‌تر باشند؛ مانند رنگ‌های سیاه و آبی، غیرفعال‌تر، ساکن‌تر و یین‌تر (yin) هستند. هر چه رنگ‌ها روشن‌تر باشند؛ مثل رنگ سفید، فعال‌تر، مثبت‌تر و یانگ‌تر (yang) خواهند بود. تنها استثناء رنگ قرمز است که رنگ بسیار یانگ و فعال محسوب می‌شود. سایه‌های پررنگ‌تر و درخشان‌تر رنگ‌ها انرژی بیشتری در خود دارند، اما سایه‌های ملایم‌تر و مات، انرژی کمتری تولید می‌کنند.

 ۱۴۷ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-658-3 

چاپ ۱۳۹۴: ۳۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۳۹۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فهرست
برای زندگی بهتر
مقدمه
چگونگی تأثیر رنگ‌ها
منشاء و نماد رنگ‌ها
سفید و سیاه
رنگ چیست؟
چگونه رنگ‌ها را حس می‌کنیم؟
ارتعاشات رنگ
رنگ و احساسات
رنگ اتاق‌ها
پیوستگی رنگ‌ها
فصل اول: با رنگ‌ها به زندگی خود انرژی دهید
رنگ‌های محرک
رنگ‌ها و روحیات ما
رنگ و لباس
مواد غذایی انگیزه‌ دهنده و متعادل‌ کننده
برخی خواص ویژه
فنگ‌شویی و رنگ
شناسایی رنگ و عنصر تولد
فصل دوم: رنگ‌درمانی
رنگ‌ها و بدن شما
رنگ‌ها و چاکراها
تنفس در رنگ‌ها
اورا درمانی
رنگ‌درمانی
اوراسومادرمانی
کریستال‌درمانی
تمرکز عمیق با رنگ‌ها
رنگ‌ها در خواب
شفابخشی رنگ‌درمانی با دست‌ها
فصل سوم: ایجاد هماهنگی در رنگ‌های خانه
استفاده از رنگ‌ها در چیدمان خانه
عنصر آتش
عنصر آب
عنصر چوب
عنصر خاک
عنصر فلز
نمودار رنگ‌ها
استفاده از قطب‌نما

راهنمای دانلود کتاب رنگ‌ها برای زندگی بهتر

برای دانلود کتاب رنگ‌ها برای زندگی بهتر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رنگ‌ها برای زندگی بهتر

نظرات کتاب رنگ‌ها برای زندگی بهتر

مجید محمدی
۱۳۹۸/۱/۵
من شخصا تو زندگیم نسبت به رنگ و ست کردن لباس و اینکه رنگ قرمز چی میگه سیاه چی میخواد علاقه‌ای نداشتم اما دوستم با تفکرش و شناختی که از این نظر داشت خیلی تو سبک زندگی کاری و شخصیم تاثیرات خوبی گذاشت و این کتاب منو یاد اون دوستم انداخت و اطلاعاتمون تکمیلتر کرد... ممنون رفیق گلم و ممنون از کتابراه
مهتاب گودرزی
۱۳۹۹/۵/۱۴
باخواندن معرفی وفهرست، بسیارمشتاق شدم که حتمااین کتاب جالب، علمی وکاربردی روبخوانم. بسیارضروریست که شناخت عنصرهای فنگ شویی، شناخت نموداررنگ، رنگ درمانی بادستها، تمرکزعمیق بارنگها، رنگهاوچاکراهاو.. رامطالعه کنیم که همگی دراین کتاب جامع وجذاب آمده است.
مهسا حادر
۱۳۹۸/۸/۲۹
بیشتر ما آدمها وقتی از حسمون حرف میزینیمیه رنگ مخصوصی براش تصورمیکنیم چون سعی داریم به حسمون رنگ بدیم" سیاه و سفید خیلی دلگیر'ه "کتاب خیلی خوبیه خوندنش باعث درک المان و نشونه‌های طبیعت میشه حتما برای هارمونی پیشنهاد میکنم
مشاهد همه نظرات (۱۵)