دانلود کتاب صوتی روباه جوان و شیر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روباه جوان و شیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی روباه جوان و شیر

کتاب صوتی روباه جوان و شیر، شامل سه داستان‌ زیبا و آموزنده از نویسندۀ یونانی، ازوپ است. این اثر مناسب برای گروه‌های سنی «ب» و «ج» هست.

در جنگلی که شیر فرمانروای آن بود بچه روباه جوان و کم تجربه‌ای زندگی می‌کرد. شیر خیلی ترسناک بود و هیچ حیوانی جرات نزدیک شدن به آن را نداشت. یک روز شیر زخمی شد و روباه جوان که تا آن وقت هرگز شیر را ندیده بود نعره‌­ی وحشتناک شیر زخمی را شنید و با کنجکاوی این طرف و آن طرف دوید تا بداند صدا از کجا و از کیست. همینطور که می‌دوید ناگهان از دور چشمش به شیر افتاد و یک مرتبه از ترس برای چند لحظه سرجایش خشک شد و بی‌حرکت ایستاد و بعد با سرعت از آنجا فرار کرد و به داخل لانه‌اش خزید و مخفی شد و تا مدتی بیرون نیامد.

روباه آن‌قدر در لانه‌اش ماند تا بالاخره گرسنه شد. با خودش فکر کرد: شیر که می‌گویند این است! چرا من اینقدر ترسیدم!  اصلا این حیوان که حال دویدن نداشت که ترس ندارد! این بود که دوباره کم کم جرات پیدا کرد و از لانه‌اش بیرون آمد. همین‌طور که در جنگل آزادانه و بی خیال می‌دوید ناگهان از پشت یک درخت دوباره شیر را دید...

آیا می‌دانید عاقبت فکرهای نادرست روباه درباره شیر چه شد؟ برای دانستن عاقبت کار روباه جوان و درس‌های زیبایی که این 3 داستان در پایان به شما کودکان می‌دهد، این کتاب را بشنوید.

ازوپ (Aesop) از اهالی تریس بوده که در اوایل قرن ششم پیش از میلاد به بردگی درآمده است. از آن پس در جزیره ساموس زندگی کرده و بنا به گفته برخی او با کوروش هخامنشی هم دوره بوده است. انبوهی از افسانه‌های گوناگون در‌باره شخصیت و زندگی او وجود دارد. او استعداد عجیبی در گفتن داستان داشته و به واسطه داستان‌هایش شهرت بسیار یافته و آزادی خود را نیز از همین راه به دست آورده است.

در قرن پنجم پیش از میلاد، ازوپ به دلیل اهانت به مردم دلفی، از بالای صخره‌ای به پایین انداخته و کشته شد. داستان‌های او به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است. ناصرخسرو و مولوی نیز برخی از داستان‌های ازوپ را به شعر در آورده‌اند. همچنین بسیاری از داستان‌های او در ادبیات فارسی بازآفرینی شده است.

در بخشی از کتاب روباه جوان و شیر (The Fox and the Sick Lion) می‌شنویم:

روباه جوان نمی‌دانست که آشنایی او با شیر کافی نیست و فکر می‌کرد که شیر را می‌شناسد این بود که دوباره با بی‌ادبی ادامه داد: تو که با این پیری اصلا حال تکان خوردن نداری، تعجب می‌کنم چرا حیوانات از تو می‌ترسند و حساب می‌برند. این را گفت و باز هم به شیر نزدیک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر شد. هنوز چند قدمی با شیر فاصله داشت که شیر با یک پرش کوتاه خودش را به روباه رساند و چنان ضربه‌ای به او زد که روباه مثل یک توپ به هوا رفت و در فاصله دوری به زمین افتاد ولی شانس آورد که زنده ماند و وقتی دوباره توانست روی پاهایش بایستد، نالان و لنگ لنگان به طرف لانه‌اش فرار کرد.

 ۲۹ دقیقه، ۱۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
روباه جوان و شیر
۸ دقیقه
گاوهای نر و گاری کهنه
۱۰ دقیقه
بزهای لجباز و پل باریک
۲ دقیقه
دیک داک

راهنمای دانلود کتاب صوتی روباه جوان و شیر

برای دانلود کتاب صوتی روباه جوان و شیر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  روباه جوان و شیر

نظرات کتاب صوتی روباه جوان و شیر

Ahmad Koruni
۱۳۹۹/۹/۲
سلام، قصه جالبی بود
سعیده فیاضی
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
عالللللللیییییی
مشاهد همه نظرات (۳)