دانلود کتاب رژیم درمانی در سرطان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رژیم درمانی در سرطان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رژیم درمانی در سرطان

کتاب رژیم درمانی در سرطان تالیف علیرضا زارعی نسب، اطلاعات علمی لازم و کاربردی جهت تنظیم برنامه غذایی و نیازهای تغذیه‌ای بیماران مبتلاء به سرطان را در مراحل مختلف درمان ارائه می‌دهد.

علیرضا زارعی نسب همچنین به نحوه نوشتن رژیم‌های بیمارستانی اعم از مایع کامل، صاف و... به انضمام عوارض تغذیه‌ای داروها و نکات تغذیه‌ای مربوط به هر دارو نیز به بهترین شکل ممکن پرداخته است.

علاوه بر آن در کتاب رژیم درمانی در سرطان به نقد و بررسی رژیم‌های مطرح شده جهت درمان سرطان اعم از رژیم‌های قلیایی، مدیترانه‌ای، کتوژنیک و... پرداخته شده است. در انتهای کتاب نیز مطالبی درباره رژیم غذایی و نکات تغذیه‌ای برای بیماران نجات یافته از سرطان بیان شده.

مطالب کتاب رژیم درمانی در سرطان، به گونه‌ای می‌باشد که قابل استفاده برای تیم درمانی اعم از متخصص آنکولوژیست، متخصص تغذیه و پرستار است. به گونه‌ای که می‌تواند جهت افزایش روند اثربخشی درمان و جلوگیری از تحلیل و تضعیف بیمار مورد استفاده قرار گیرد.

تغذیه یکی از عوامل مهم جهت ارتقاء و حفظ سلامتی در دوران‌های مختلف زندگی است. ضعف و ناتوانی ما در برابر بسیاری از بیماری‌ها می‌تواند ناشی از رژیم غذایی نامناسب، عوامل محیطی و همچنین فاکتورهای ژنتیکی قرار بگیرد. بررسی‌های متعدد نشان داده است که برنامه غذایی در بروز و یا کاهش شیوع بسیاری از بیماری‌ها نقش مهمی را ایفاء می‌کند. به طوری که بسیاری از ترکیبات موجود در رژیم غذایی می‌توانند نقش مهمی در بروز و یا پیشگیری از بیماری‌هایی از جمله سرطان‌ها را داشته باشند.

یافته‌های اخیر گویای این مطلب است که حدود یک سوم از تمام سرطان‌ها، مرتبط با الگوی غذایی هستند. یک رژیم غذایی مناسب و صحیح در تمام مراحل زندگی می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از سرطان و نیز در صورت ابتلاء به آن، در کاهش عوارض و طول مدت درمان بیماری را داشته باشد. همچنین یکی از نگرانی‌های بیماران مبتلا به سرطان، امید به زندگی پس از درمان است که تغذیه صحیح می‌تواند نقش مهمی در کاهش بروز مجدد بیماری را داشته باشد.

با بروز سرطان در هر فرد پروتکل‌های درمانی متعددی از جمله عمل‌های جراحی، شیمی درمانی و پرتو درمانی برای بیمار در نظر گرفته می‌شود، هر یک از این روش‌های درمانی می‌تواند عوارض متعددی بر دریافت و متابولیسم مواد مغذی و تغذیه بیماران بگذارد. ارائه یک برنامه غذایی علمی و متناسب با شرایط جسمی بیمار می‌تواند در کاهش شدت بیماری، طول درمان و نیز بهبودی پس از درمان نقش اساسی را داشته باشد.

در کتاب رژیم درمانی در سرطان، مراحل و نکات رژیم‌نویسی در مراحل مختلف درمانی اعم از قبل از درمان، حین درمان و بعد از درمان بیان شده است و به تفصیل در مورد رژیم غذایی در انواع روش‌های درمانی مانند جراحی، پرتو درمانی، شیمی درمانی و... به انضمام عوارض جانبی مربوطه به درمان‌های مذکور پرداخته شده.

در بخشی از کتاب رژیم درمانی در سرطان می‌خوانیم:

سرطان نوعی از بیماریست که در آن سلول‌های غیرطبیعی به صورت کنترل نشده تکثیر یافته و می‌توانند بافت‌های مجاور را درگیر کنند. بیش از 511 نوع متفاوت از بیماری سرطان وجود دارد که هر کدام به شیوه‌های خاص ایجاد می‌شوند. چیزی که در همه آن‌ها مشترک است این هست که همه آن‌ها به روشی مشابه - با تغییر در ساختار طبیعی یک سلول - شروع می‌شوند، سلول‌های سرطانی همچنین می‌توانند از طریق جریان خون یا لنف به سایر نقاط بدن گسترش یابند.

متاستاز: هنگامی که سلول‌های سرطانی از تومور اولیه (اصلی)‌ جدا می‌شوند و همراه لنف یا خون به دیگر نقاط بدن می‌رسند، ممکن است توموری دیگر (ثانویه) تشکیل شود.

این فرایند را متاستاز می‌نامند. تومور ثانویه (متاستازی) از همان نوع تومور اولیه است. به عنوان مثال، اگر سرطان پستان به استخوان‌ها گسترش یابد، سلول‌های سرطانی در استخوان در واقع سلول‌های سرطان پستان هستند و بیماری، سرطان متاستازی پستان است و سرطان استخوان نیست.

 ۱۹۳ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-972-538-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۸۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مروری بر سرطان
فصل دوم: مراحل رژیم نویسی سرطان
فصل سوم: کنترل و ارزیابی تغذیه‌ای در بیماران سرطانی
فصل چهارم: تغذیه در قبل، حین و بعد از شیمی درمانی، جراحی و پرتودرمانی
فصل پنجم: حمایت تغذیه‌ای در بیماران سرطانی
فصل ششم: تدابیر تغذیه‌ای جانبی سرطان
فصل هفتم: رژیم‌های بیمارستانی
فصل هشتم:انواع رژیم‌ها برای سرطان
فصل نهم: داروهای مورد استفاده در انواع درمان‌های سرطان
فصل دهم: تغذیه در نجات یافتگان از سرطان
منابع

راهنمای دانلود کتاب رژیم درمانی در سرطان

برای دانلود کتاب رژیم درمانی در سرطان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رژیم درمانی در سرطان
زهرا زارع
۱۳۹۹/۵/۵
دوست داشتم مواد غذایی مفید و غیر مفید رو نام میبرد.... اطلاعات تجربی میداد... که اینطور نبود...
Mahan Sheykhpoor
۱۳۹۸/۱/۱۴
بعضی از دستوراش سخته ولی مفیده!!!
MER LO
۱۳۹۸/۱/۷
کتاب خوبیه ولی ممکنه برخی موارد برای برخی افراد کمی سخت باشه انجامش...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)