دانلود کتاب زرد کاهی - مجموعه شعر

  • از: ناظم حکمت، پرستو ارستو
  • ۲۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زرد کاهی - مجموعه شعر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب زرد کاهی - مجموعه شعر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زرد کاهی - مجموعه شعر

کتاب زرد کاهی - مجموعه شعر/ دو زبانه ی ترکی/ فارسی
44 شعر از شعرهای ناظم حکمت

ناظم حکمت در سال ۱۹۰۲ در تسالونیکی متولد شد. پدربز رگ مادریِ ناظم، مصطفی پاشا Celaleddin از لهستان.میاید کنستانتین ،Borjenski اشراف زاده ای بود که پس از شکست قیام در برابر اتر یش و روسیه در سال ۱۸۴۸ به پاریس گر یخت و از آنجا به استانبول رفته، به اسلام گر وید و لقب پاشاگرفت. او به عنوان یک Türkologie. کتاب « Anciens Turcs » را نوشت که او را میتوان یکی از بنیان گذاران واقعی تمدن ترک بحساب آورد. ناظم در سال ۱۹۲۰ او به عضویت سازمان مقاومت آناتولی پیوست، در سال ۱۹۲۳ عضو حزب غیرقانونی کمونیست ترکیه شد و در فاصله ی سالهای بین ۱۹۲۲ – ۱۹۲۵ در دانشگاه مردمشناسی شرق مسکو، تحصیل کرد همان جایی که پی تابوت لنین راه افتاد. پس از بازگشت به ترکیه از سال ۱۹۲۵ در خفا زندگی کردتا اینکه ، مجبور به مهاجرت به اتحاد جماهیر شوروی سابق شد ودر ترکیه به صورت غیابی به ۱۵ سال زندان محکوم شد. در سال ۱۹۲۸، پس از بازگشت به میهن خود دوباره، زندان در انتظارش بود. او تنها چند سال در آزادی زندگی کرد، که ۱۲ سال از آنرا در تبعید بسر برد. زندان اورا دچار بیماری های کلیه، چشم، قلب و کبد کرد وپیوسته از بی خوابی رنج می برد. مبارزات مطبوعاتی، برای اقدامات همبستگی در سراسر جهان با حکمت در آن دوره، تحت فشارنفوذ بسیاری از روشنفکرانی مانند پیکاسو، آراگون، سارتر، نر ودا، برشت و دیگران زیاد هم موثر واقع نشد و در زندان باقی ماند.

 ۱۲۶ صفحه، ۶۹۶ کیلوبایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب زرد کاهی - مجموعه شعر

برای دانلود کتاب زرد کاهی - مجموعه شعر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زرد کاهی - مجموعه شعر

نظرات کتاب زرد کاهی - مجموعه شعر

امین جو
۱۳۹۷/۱۰/۴
عظمت شعر ناظیم حیکمت غیرقابل بحثه، این تک ستاره‌های که دادم بخاطر اینه که قسمتهای ترکی شو زحمت ندادن بخودشون حتی مرتب کنن و حروفشون رو درست تایپ کنن.
طباطبایی پروانه
۱۳۹۵/۱۰/۳
برای کسانی که بازبان اصلی کتاب اشنا باشندفوق العاده است
Farshid Roozbeh
۱۳۹۹/۳/۲۸
دوست عزیزم پرستو ارسطو،
سپاس فراوانم را بپذیر.
با مهر، فرشید روزبه
مشاهد همه نظرات (۷)