دانلود کتاب زنبوردار حلب


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زنبوردار حلب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زنبوردار حلب

کتاب زنبوردار حلب نوشته‌ی کریستی لفتری که برنده‌ی جایزه‌ی اسپن وردز شده است به ماجرای زوجی در میانه‌ی آشوب جنگ داخلی سوریه می‌پردازد. آن‌ها فرزند خود را از دست می‌دهند و زن نیز نابینا می‌شود. این زوج اکنون مجبور هستند برای شروعی دوباره راهی سفری پرخطر شوند و خود را به انگلستان برسانند.

درباره‌ی کتاب زنبوردار حلب:

نوری زنبوردار است و همسرش افرا، یک هنرمند. آن‌ها زندگی ساده‌ای دارند و در شهر زیبای حلب سوریه به سر می‌برند تا این‌که جنگ داخلی بی‌پایان در این کشور آغاز می‌شود و این زوج ناچار به فرار می‌شوند. فرزند آن‌ها سامی در اثر انفجار بمب کشته می‌شود و افرا نیز بینایی خود را از دست می‌دهد. حالا این زوج رنجور و ناامید باید سفری خطرناک را از طریق ترکیه و یونان به سمت آینده‌ای نامشخص در انگلیس آغاز کنند.

کتاب زنبوردار حلب (The Beekeeper of Aleppo) تنها داستان خانواده‌ای نیست که تلاش می‌کنند روح زخمی خود را ترمیم نمایند بلکه شجاعت و پایداری آن‌ها را برای مقابله با خطرات بسیاری به تصویر می‌کشد که اکثر پناهجویان با آن دست به گریبان می‌شوند.

کریستی لفتری (Christy Lefteri) توانسته است با قلم خود داستانی دلسوزانه و زیبا را از پیروزی روح انسان روایت کند و کتاب حاضر با داستان قدرتمند خود مفاهیم عمیقی را به شما یادآور می‌شود که شاید مدت‌هاست از یاد برده‌اید.

جوایز و افتخارات کتاب زنبوردار حلب:

- برنده‌ی جایزه‌ی اسپن وردز
- نامزد جایزه‌ی Dayton Literary Peace
- کتاب منتخب باشگاه کتابخوانی A BBC RADIO 2 در سال 2019

نکوداشت‌های کتاب زنبودار حلب:

- لفتری با احتیاط تأثیرات ناگوار جنگ را نشان می‌دهد. نوری و افرا به طور کلی به عنوان قربانی طراحی نشده‌اند، بلکه به روش‌های مختلف و پیچیده‌ای از اختلال استرس پس از سانحه رنج می‌برند. نویسنده با خلق شخصیت‌هایی پیچیده و غنی شما را به عمق ماجرا می‌برد. (Time)

- از همان جمله‌ی نخست زنبوردار حلب شما وارد جهانی می‌شوید که قهرمانان اصلی نمی‌توانند روی‌گردان شوند. این کتاب می‌خواهد که شما با نحوه‌ی پردازش وحشت در اطراف خود، خشونت بی‌معنی، از دست دادن عزیزان و... آشنا شوید. (Esmeralda Santiago)

- زنبوردار نوری و همسرش افرا از جنگ داخلی سوریه و ویرانه‌های آن می‌گریزند و برای آینده‌ای نامشخص راهی انگلستان می‌شوند. (USA Today)

کتاب زنبوردار حلب مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های تاریخی علاقه دارید، بدون شک از این رمان که با نگاهی دقیق و موشکافانه به زندگی پناهجویان می‌پردازد، لذت خواهید برد.

در بخشی از کتاب زنبوردار حلب می‌خوانیم:

باران شدید‌تر می‌شود. مدارک را در کیفم می‌گذارم و از تپه بالا می‌روم تا به پانسیون برسم.

افرا جلوی در دولنگۀ اتاق نشیمن نشسته است. چند نفر دیگر از ساکنان پانسیون هم در اتاق‌اند و صدای تلویزیون را تا آخر زیاد کرده‌اند. مرد مراکشی ابروهایش را برایم بالا می‌اندازد. «حالت چطوره پیری؟» این‌بار تمام جمله را به انگلیسی می‌گوید و چشمان تیره‌اش برق می‌زنند.

می‌گویم: «بد نیستم پیری.» و زورکی لبخند می‌زنم. این کارم راضی‌اش می‌کند. از ته دل می‌خندد و دستش را روی زانویش می‌کوبد. دوباره پشت میز می‌نشینم و به بازتاب تصویرم در مانیتور خیره می‌شوم. کیبورد را لمس می‌کنم، اما دستم نمی‌رود که ایمیل‌هایم را بررسی کنم. چشمانم به‌سمت در شیشه‌ای کشیده می‌شوند. هر بار که باد شدیدتر و لامپش روشن می‌شود، انتظار دارم محمد را در حیاط ببینم.

به حیاط می‌روم و دنبال زنبور می‌گردم و بالاخره آن را زیر درخت پیدا می‌کنم. روی چند تکه‌چوب و برگ‌های ریخته بر زمین می‌خزد. دستم را جلویش می‌گیرم و روی انگشتم می‌خزد و به‌سمت کف دستم می‌آید و بعد پاهایش را جمع می‌کند و لم می‌دهد، به همین دلیل او را با خود به داخل می‌برم.

 ۲۹۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-461431-3 

چاپ ۱۳۹۹: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

برنز
حلب
شب
استانبول
دریا
آتش
امواج 
طلوع خورشید
آواز
صبح
امید
کلید
دور

راهنمای دانلود کتاب زنبوردار حلب

برای دانلود کتاب زنبوردار حلب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زنبوردار حلب
عباس رسولی صادق
۱۳۹۹/۱۲/۱۰
با سلام خدمت شما عالی بود کتاب
5 ستاره1000000000000000000000000000000000000 هم کمه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)