دانلود کتاب زن آقا

عکس جلد کتاب زن آقا
قیمت:
۹۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زن آقا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زن آقا

کتاب زن آقا نوشته‌ی زهرا کاردانی با روایتی صادقانه و بی‌آلایش از سبک زندگی‌ خانواده‌های جامعه‌ی روحانیت می‌گوید. شما با مطالعه‌ی این سفرنامه در خصوص سبک زندگی و طرز تفکر این افراد اطلاعات بیشتری به دست می‌آورید.

زن و شوهری طلبه هر سال در ماه‌های رمضان و محرم برای تبلیغات مذهبی به نقاط مختلف ایران سفر می‌کنند. کتاب زن آقا شرح سفر 30 روزه‌ی این خانواده به یکی از روستاهای جنوب ایران در سال 1396 است. زهرا کاردانی با زبان و ادبیاتی صادقانه تمام وقایع را شرح می‌دهد و تصاویری که در پایان کتاب وجود دارد به باورپذیری داستان می‌افزاید.

نویسنده در این کتاب با دقت فراوان جزئیات زندگی، روابط و آداب و رسوم مردم این روستای جنوبی را توضیح می‌دهد اما تمرکز اصلی داستان، بیش از هر چیزی بر سبک زندگی واقعی خانواده‌های جامعه‌ی روحانیت است.

زهرا کاردانی در یکی از برنامه‌های رونمایی کتاب زن‌آقا چنین اظهار داشت:

«هدف از اینکه کتاب را چاپ کردم رساندن روایت و صدای خانواده‌های طلبه است به خصوص همسر آیت‌الله‌ها که به گوش عموم جامعه برسانم.»

در بخشی از کتاب زن‌آقا می‌خوانیم:

دخترم را زمین ‌گذاشتم. به تجربه فهمیده بودم که این‌طور وقت‌ها خنده‌هاش نقش پررنگی در آغاز یک رابطه دارد. توجه‌ها کم‌کم به او جلب ‌شد. چند نفری آمدند طرفمان و دورش جمع ‌شدند. بعد به مرحلۀ بغل به بغل رفتن ‌رسید. تا صحبت‌های سید دربارۀ برنامه‌های مسجد و «خیلی خوشحالیم که در خدمتتان هستیم» تمام شود، چند ده تا سلام و احوال‌پرسی کرده‌ و لبخند زده‌ بودم. سید گفته بود: «لبخند خیلی مهمه! شما وقتی نمی‌خندی قیافه‌ت شبیه طلبکارا می‌شه. همیشه لبخند بزن!»

یک نفر اسم دخترم را پرسید. تا سر برگرداندم که جوابش را بدهم یک نفر بیخ گوشم را گرفت توی دستش و چسباند به دهانش: «اسم واقعی دخترت رو به اینا نگو!» خشکم زد. برگشتم و نگاهش کردم. چشم‌های درشت و گیرایی داشت. موهای موج‌دارِ فلفل‌نمکی‌اش را از وسط باز کرده بود. یک خال گوشتی زیر لب‌های باریکش نشسته بود. چهره‌اش ترسناک بود اما لبخندش به دل می‌نشست. قوۀ آدم‌شناسی‌ام می‌گفت بهش اعتماد کنم.

نبات! نبات‌سادات صداش می‌کنیم.

دروغ نگفتم. گاهی توی خانه دخترم را نبات‌سادات صدا می‌کردیم. اسمش همهمۀ دیگری به پا کرد. بعضی‌ها از اینکه اسم دختر یک آخوند نبات باشد، تعجب کرده بودند. بعضی‌ها ذوق‌زده شده بودند. یه زن، که حالا ایستاده بود کنارم، نگاه کردم. آرامش و سکون عجیبی توی نگاهش بود. انگار توی زمان ما زندگی نمی‌کرد. لبخند زد. دستم را گرفت و چیزی گفت. توی آن همه صدا نشنیدم چه گفت، اما فکر کنم گفت که بعداً برایم توضیح می‌دهد. دستم را بوسید و رفت.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زن آقا
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۹۶
زبانفارسی
شابک978-600-03-2844-3
قیمت نسخه الکترونیک
۹۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های سفرنامه

نظرات کتاب زن آقا

علی مهدیان
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
قشنگ بود. نویسنده خیلی شیوا و روان نوشته بود البته یک کوچولو گنگ بود دلیلش هم اینه که روی شخص یا افراد خاصی زوم نشده. گذاشتن عکسها کار قشنگی بود مخصوصا آخرین عکس که حس غریبی داشت
فاطمه سادات موسوی نیا
۱۳۹۸/۱۱/۳
من کامل کتاب رو نخوندم ولی در این حدبگم که خیلی روان نوشتن و با اینکه مدتهاست کتابی خیلی جذبم نکرده دوست داشتم این رو تا آخر بخونم
maryam nazemi
۱۳۹۹/۲/۲۳
نویسنده در مقدمه گفته میتوان این خاطرات را به خیلی از مکان‌ها نسبت داد، بله ولی شیرینی این نثر رو جای دیگری ندارد
زهرا میرزایی
۱۳۹۹/۲/۱۲
فکر میکنم اگه حاج اقا بی‌خبر نمیرفت بهتر بود چون همه‌ی اهالی بد نبودن شاید علت این کارشون بی‌سوادی اجتماعی بوده که در همه جا هست
Fatemeh Daneshvar
۱۳۹۹/۴/۱۷
سلام نویسنده از جملات جالب و روان استفاده کرده بودند و راجب به زندگی طلبه‌ها توضیح داده بودند که خیلی جالب بود. متشکرم
مشاهده همه نظرات ۲۰