دانلود کتاب سخنرانی آبراهام لینکلن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سخنرانی آبراهام لینکلن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سخنرانی آبراهام لینکلن

کتاب سخنرانی آبراهام لینکلن، مجموعه‌ای از سخنرانی‌های یکی از سخنوران بزرگ تاریخ شامل نطق افسانه‌ای گیتسبورگ و همچنین چند سخنرانی دیگر آبراهام لینکلن است که بیانگر شور و اشتیاق، اقدام بر ضد برده‌داری، باور به کرامت انسانی و امید به ایجاد عصر جدید آزادی است که نشانگر توانایی وی در فن خطابه است.

نطق گتیسبورگ (The Gettysburg Address) مشهورترین سخنرانی آبراهام لینکلن است. وی این نطق را در مراسمی در ۱۹ نوامبر ۱۸۶۳ ایراد کرد. لینکلن با مهارت‌های سخنوری خود با موفقیت معنای جنگ داخلی آمریکا را برای غیرنظامیان شمال روشن ساخت. سخنرانی گتیسبورگ وی را نمونه‌ای از تسلط قوی او بر زبان انگلیسی دانسته‌اند.

سخنرانی آبراهام لینکلن (Abraham Lincoln) در ایالت متحده بازتابی گسترده یافت و در دومین مراسم افتتاحیه کار ریاست جمهوری‌اش نیز بسیار تحسین می‌شد و اغلب از آن سخنانی نقل می‌کنند. او در این سخنرانی‌ها توانست دلیل و منطق فعالیت‌های ایالات متحده آمریکا را به وضوح روشن سازد.

آبراهام لینکلن شانزدهمین رئیس‌جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا و اولین رئیس‌جمهور آمریکا که از حزب جمهوری‌خواه بود. او به عنوان نخستین رئیس جمهور از حزب جمهوری خواه آمریکا انجام وظیفه نمود. امروز او بدین جهت مشهور است که به تاریخ برده‌داری در آمریکا خاتمه داد و ایالات متحده آمریکا را با نظارت بر مسائل مربوط به جنگ در دوران جنگ داخلی آمریکا پابرجا نگه داشت. او پایه‌گذار خردورزی، آزادی، برابری، دموکراسی و احیاگر اندیشه‌های والای انسانی بود. لینکلن همچنین ژنرال‌ها را انتخاب کرد و استراتژی آن‌ها را تأیید نمود، افسران ارشد غیرنظامی را برگزید، بر دیپلماسی، عزل و نصب و فعالیت‌های حزب نظارت کرد و از طریق پیام‌ها و سخنرانی‌ها نظرات عموم را جلب نمود. توان بالای او در سخنوری قدرت تأثیرگذاری او را افزایش می‌داد. نطق گتیسبورگ وی تأثیر ماندگاری بر ارزش‌های آمریکا داشت.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده های بزرگ)

در بخشی از سخنرانی آبراهام لینکلن می‌خوانیم:

من ‌شخصاً نمی‌توانم نفرت خودم را از توسعه‌ی مجدد برده‌داری پوشیده نگهدارم. در واقع به خاطر ناعادلانه بودن برده‌داری از آن متنفرم و این موضوع از اهمیت عادلانه بودن جمهوری ما در جهان می‌کاهد و به دشمنان جوامع آزاد این فرصت را می‌دهد تا با بهانه قرار دادن این موضوع ما را به عنوان دورو و ریاکار مورد سرزنش قرار بدهند و موجب می‌شود تا دوستان واقعی آزادی به صداقت ما شک بکنند و خصوصاً به این دلیل که عده‌ی زیادی از انسان‌های واقعاً خوب در میان ما را وادار می‌کند تا با اصول اساسی آزادی بشر وارد نبرد بشوند و اعلامیه‌ی استقلال ما را مورد انتقاد قرار بدهند و تأکید بکنند که هیچ عملی به جز اجرای علایق شخصی صحیح نمی‌باشد.

 ۱۱۲ صفحه، ۹۴۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6867-63-2 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۹۰۰ ت
ویژه امروز: ۲۹۴۰ ت (۴۰%) - 1.19€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
سخنرانی آقای لینکلن
در زمان مطرح شدن لایحۀ مربوط به ایالات اسپرینگ فیلد و ایلینویز مجلس دو قسمت شد.
سخنرانی در مؤسسۀ کوپیر در شهر نیویورک
سخنرانی خداحافظی در اسپرینگفیلد ایالت ایلینویز
اولین سخنرانی افتتاحیۀ ریاست جمهوری
سخنرانی در شهر گتیسبورگ ایالت پنسیلوانیا
سخنرانی‌ در پاسخ به شور آزادی در واشینگتن D.C.
سخنرانی افتتاحیۀ آغاز ریاست جمهوری مرحلۀ دوم
سخنرانی در پاسخ به جشن و سرور در واشینگتن D.C
آخرین سخنرانی لینکلن در ملاء‌عام

راهنمای دانلود کتاب سخنرانی آبراهام لینکلن

برای دانلود کتاب سخنرانی آبراهام لینکلن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سخنرانی آبراهام لینکلن

نظرات کتاب سخنرانی آبراهام لینکلن

Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۱۰/۳
آبراهم لینکلن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 1860 به قدرت رسید. در این کتاب سخنرانی ایشان در موذد قانون ایالات کانزاس و نبراسکا مصوب 1854 است. شهرت شهر لینکلن به خاتمه دادن برده داری در آمریکا مشهور شده است. کتاب خوبی است.
mohsen ebi
۱۳۹۶/۸/۲۲
خیلی خوب بود و خوب هم ترجمه شده بود ولی انتظار داشتم بجاب صرف سخنرانی‌ها، در کنار ان کمی در مورد تاریخ این موضوعات هم مطلبی نوشته شود، هر چند خود لینکلن به خوبی در مورد تشکیل ایالات آمریکا توضیح می‌دهد.
محمد ربیعی
۱۳۹۷/۱/۱۲
آبراهام لینکلن از روسای جمهوریست که شاید هرگز مجددا در آمریکا تکرار نشود. او واقعا انسان بزرگی بود
مشاهد همه نظرات (۶)