دانلود کتاب سفر به قبله: یادداشت‌های سفر حج 1370


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سفر به قبله: یادداشت‌های سفر حج 1370 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سفر به قبله: یادداشت‌های سفر حج 1370

کتاب سفر به قبله: یادداشت‌های سفر حج 1370، ماحصل نخستین سفر حج هدایت الله بهبودی و نیز اولین مراسم حج پس از کشتار ایرانیان در مکه در سال 1366 است.

سفر به قبله گزارش روزانه سفر هدایت الله بهبودی و دیگر دوستانش به مکه مکرمه است. در آغاز نویسنده کمال ناباوری خود از آمدن به این سفر را بیان و روزنه‌های امید را به قلب انسان باز می‌کند. تا دریابد هنگامی که او (خداوند) بخواهد، می‌شود به همین سادگی که این متن را می‌خوانید.

در ادامه بهبودی دیدارش با آقای خامنه‌ای را شرح می‌دهد. نویسنده در سفر به قبله با ثبت گزارش روزانه سفرنامه‌ی خود لحظه به لحظه انسان را در این موقعیت والا قرار می‌دهد.

بهبودی با ارائه دو نوع نگاه سیاسی و معنوی به این سفرنامه، هم اشاره به رفتار صعودی‌ها با ایرانی‌ها و سیاست‌هایشان در کم اهمیت جلوه دادن جنبه‌های مذهبی و در عوض رونق دادن بازاریابی محصولات اروپایی و امریکایی و چینی دارد و هم به توصیف لحظه‌های ناب عرفانی، رنگ باختن متعلقات دنیوی و تساوی انسان‌ها از فقیر و غنی گرفته تا رئیس و مرئوس و زن و مرد، وعده‌ها و شر‌ط‌های با خداوند، وصف جز به جز لحظات احرام، دوری از شیطان و وسوسه‌هایش پرداخته که شما را قطعا مشتاق سفر به آن دیار خواهد کرد.

در بخشی از کتاب سفر به قبله: یادداشت‌های سفر حج 1370 می‌خوانیم:

عقربه‌های ساعت سرازیر شده‌اند به طرف صبح. دوی نیمه‌شب است و فرودگاه جده. درون سالن انتظاری که به هشت زبان نوشته «خوش آمدید» منتظریم. جده را از هوا خوب دید زدم. شهر از بالا با چراغ‌های زرد جدول‌کشی شده بود. بعدها یکی از دوستان گفت که به جای درخت، تیر چراغ برق در این بندر کاشته‌اند. برای ورود به این سالن پُر انتظار از توی خرطومی رد شدیم که از درِ هواپیما به این سالن می‌رسید. با این حال شرجی این بندر اولین چیز محسوسی است که با تو برخورد می‌کند. و بعد از آن، مستراح‌ها و دستشویی‌های خوش ساخت که در کمال پاکیزگی پذیرای تجدید وضوی مؤمنین و مؤمنات هستند. همه چیز غیر از آن آفتابه‌های لوله کوتاه که با یک قلاده به گوشه مستراح زنجیر شده، در خدمت تو است. و یا آن سه آب سرد کن کرم‌رنگ ساخت کالیفرنیا که آب شیرین و خنک را با گلوی تو آشنا می‌کند. یک دوربین مدار بسته هم با چشم «واید» زاغ سیاه تو و تمام سالن را چوب می‌زند.

همه معطلی، برای ثبت و ضبط مشخصات زائران بود که روی «هارد» چهار کامپیوتر منتقل می‌شد. اول گمانم رفت به اینکه اسم‌ها را با لیست سیاه خود تطبیق می‌کنند، چون هادی غفاری را برگرداندند، و به همراه دو نفر دیگر. ولی خیلی زود قضیه فیصله پیدا کرد. شبیه حال‌گیری. بعد از بازرسی سطحی ساک‌ها و برخورد ملایم سعودی‌ها مراحل سه‌گانه انتظار، کامپیوتر و تفتیش به پایان رسید.

 ۶۱ صفحه، ۸۶۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-408-0 

چاپ ۱۳۹۱، قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب سفر به قبله: یادداشت‌های سفر حج 1370

برای دانلود کتاب سفر به قبله: یادداشت‌های سفر حج 1370 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سفر به قبله: یادداشت‌های سفر حج 1370

نظرات کتاب سفر به قبله: یادداشت‌های سفر حج 1370

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.