دانلود کتاب شامپانزه‌ها


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شامپانزه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شامپانزه‌ها

کتاب شامپانزه‌ها نوشته جان بانت وکسو از مجموعه حیات وحش به زندگی این موجودات قوی هیکل آدم‌نما پرداخته است. این کتاب به صورت مصور و کاملا رنگی است.

نمایشی غیرعادی از ساخت ابزارها، خطرات موجود در نمایش‌ها، نحوه صحبت کردن شامپانزه‌ها از جمله عناوین جالب و هیجان‌انگیز این کتاب برای کودکان گروه سنی ج است.

شانپانزه‌ها می‌توانند خیلی دوست داشتنی و یا در هنگام ضرورت خیلی پرخاشگر باشند. هر شامپانزه رتبه یا جایگاهی در اجتماع دارد. معمولاً یک نَر بالاترین رتبه را دارد. او دعوا با شکارچیان، یا با شامپانزه‌های قلمروهای دیگر را رهبری می‌کند.

شامپانزه‌ها و انسان‌ها از خیلی نظرها شبیه هم هستند. بچه شامپانزه وقتی مادرش قلقلکش می‌دهد می‌خندد. شامپانزه‌ها وقتی دعوا می‌کند، همدیگر را می‌بوسند و آشتی می‌کنند. وقتی یک شامپانزه سعی می‌کند دیگری را آرام کند، او را در آغوش می‌گیرد یا با دست پشتش می‌زند. ساختمان بدن شامپانزه‌ها تفاوت خیلی کمی با بدن انسان دارد و شامپانزه‌ها باهوش‌ترین نوع میمون‌ها هستند. آنها همانند انسان‌ها توانایی طرح ریزی برای بعد را دارند. شامپانزه‌ها نیز در کنار انسان‌ها متعلق به راسته پستانداران نخستین پایه هستند. حیوانات دیگری که در این گروه هستند، شامل گوریل‌ها، اورانگوتان‌ها، دراز دست‌ها، میمون‌ها، لمورها، و گالاگوها است. اما فقط شامپانزه‌ها هستند که خصوصیات و توانایی‌های مشترک زیادی با ما دارند. دکتر حسین گودال برای چندین دهه شامپانزه‌ها را بررسی کرده است. در اوایل تحقیقاتش متوجه شد شامپانزه ها ابزار می‌سازند و مسائل را حل می‌کنند. در گذشته مردم فکر می‌کردند این توانایی‌ها را فقط انسان‌ها دارند.

 ۲۱ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7288-68-9 

چاپ ۱۳۹۶: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۹۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب شامپانزه‌ها

برای دانلود کتاب شامپانزه‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شامپانزه‌ها
پانیذ پورساکی
۱۳۹۸/۳/۲۴
حالا که فکر مى کنم می گویم خیلى هم بد نیست
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)