دانلود کتاب شام خانوادگی: شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با بچه‌ها در هر وعده غذایی

  • از: لوری دیوید، صدیقه وفایی
  • ناشر: انتشارات راوشید
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب شام خانوادگی: شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با بچه‌ها در هر وعده غذایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شام خانوادگی: شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با بچه‌ها در هر وعده غذایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شام خانوادگی: شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با بچه‌ها در هر وعده غذایی

کتاب شام خانوادگی: شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با بچه‌ها در هر وعده غذایی نوشتۀ لوری دیوید، به ارتباط پدر و مادر با فرزندان در تمام وعده‌های غذایی و زمان کار در آشپزخانه می‌پردازد.

مأموریت لوری دیوید (Laurie David) در کتاب آشپزی خانوادگی (The family dinner) این است که با کمک به اعضای جداافتادۀ خانواده‌ها به آنان بیاموزد که چگونه همراه با هم سر یک میز با خوشی و محبت شام بخورند. او در این کتاب همۀ علل، دستورات غذایی و ابزارهای بامزه را برای شما آماده می‌کند.

او با اتکا به تجربیات فردی خود از مواجهه با مشکلات پرورش دو دختر نوجوان صحبت می‌کند. امروزه والدین با مسائل بسیاری روبه‌رو هستند که باید به حل آن‌ها بپردازند و همین دغدغه‌ها موجب شده تا اعضای خانواده از یکدیگر دور بمانند. همچنین ابزارهای الکترونیکی مثل موبایل و تلویزیون بیشتر از گذشته باعث بروز این مشکل شده است.

تحقیقات علمی ثابت کرده‌اند هر دغدغه و نگرانی‌ای که والدین در ذهنشان داشته باشند، از سوءمصرف مواد مخدر و الکل در بین بچه‌ها، انحراف جنسی، چاقی زیاد، نمره‌های درسی پایین و تغذیه نامناسب، همه با روش سادۀ شام خانوادگی با یکدیگر و حرف زدن با هم دور یک میز به آسانی حل خواهد شد.

این کتاب به شیوه‌ای کاربردی، سرگرم‌کننده و الهام‌بخش به رشتۀ تحریر درآمده تا به راهنمایی پدران و مادران در مهم‌ترین ساعت‌های شبانه‌روز بپردازد. فصل‌های کتاب حاوی مطالب مفید و آموزنده مانند دستور پخت غذاها و خوراکی‌هایی که بچه‌ها دوست دارند، راهنمایی‌هایی در مورد آموزش ارزش‌های طبیعت و اقدام‌های سبز برای حفاظت از محیط زیست هستند.

کتاب آشپزی خانوادگی همچنین راهکارهایی همانند جملاتی برای آغاز مکالمۀ سازنده با فرزندان در آشپزخانه، بازی‌هایی برای دعوت از خجالتی‌ترین عضو خانواده برای آشپزی، روش‌هایی برای اظهار تشکر از نعمت‌های خداوند، برگزاری شام‌های خانوادگی تک والدها و بچه‌ها بعد از طلاق و راهکارهای بسیار دیگر را ارائه می‌دهد.

جملات برگزیدۀ کتاب شام خانوادگی:

- فکر نمی‌کنم کاری مهم‌تر از صرف شام خانوادگی وجود داشته باشد که بتوانی برای فرزندانت انجام بدهی.
- به عقیدۀ من، خوشبختی محض نشستن کنار میز آشپزخانه و خندیدن با دخترانم است.
- خانواده گروهی از افراد است که همگی برای شام یک غذای مشترک می‌خورند.
- اگر می‌خواهیم فرزندان‌مان زندگی سالم‌تری داشته باشند، باید بیشتر با آن‌ها غذا بخوریم.
- یکی از داروهای بسیار قوی برای سرطان سینه شام‌های خانوادگی است.
- نوجوانان از غذا خوردن با خانواده لذت می‌برند و هرچه بیشتر با آن‌ها غذا بخورند احساس سالم‌تر بودن می‌کنند.
- از چیزهای کوچک لذت ببرید، زیرا روزی ممکن است به گذشته نگاه کنید و بفهمید که آن‌ها چیزهای مهمی بوده‌اند.

نکوداشت‌های کتاب آشپزی خانوادگی:

- دکتر دین اورنیش: «شام خانوادگی بسیار بیشتر از یک کتاب آشپزی است، چون دستورالعملی برای شادی و خوشبختی و شفا در محیط خانه ارائه می‌دهد.»

- تام هنکس (بازیگر سینما، تهیه‌کننده فیلم و یک پدر): «اگر تنها برای یک راهکار برای تربیت خانواده‌ای سالم به اندازه کافی وقت و انرژی دارید، شام خانوادگی خواهد بود. این کتاب پخت و هضم غذاهای آشپرخانه را برایتان راحت خواهد کرد، همین طور سرگرم‌کننده و با اثرگذاری ماندگار برروی آینده فرزندان.»

- دکتر فیلیپ لاندریگان (مدیر مؤسسه سلامت مونت‌سینای، دانشکده پزشکی): «من نیز مانند لوری باور دارم که وعده غذایی شبانه مقدس است و در فواید سلامتی حاصل از با هم نشستن سر سفره هیچ شکی ندارم.»

در بخشی از کتاب آشپزی خانوادگی می‌خوانیم:

یک چهارشنبه شب بی‌نظیر، من به همراه خانواده در کنار میز آشپزخانه نشسته بودم. دسر خیلی وقت پیش تمام شده بود، اما دو دخترم یک ساعت پس از صرف شام هنوز کنار میز نشسته بودند. ما، دو نوجوان سرزنده و شاد و من، در گفتگویی دربارۀ اینکه چه کسی در مدرسه چه کاری انجام‌ می‌دهد غرق شده بودیم. می‌دانید، همه چیزهایی که‌ می‌خواهیم از آن‌ها بدانیم، اما هرگز به پاسخ واقعی نخواهید رسید: واقعاً در زندگی آن‌ها چه اتفاقی‌ می‌افتد. چه کسی شرور و چه کسی خوب است؛ چه کسی دچار سوء‌تفاهم شده و چرا.

با خودم فکر کردم، ‌خُب، در واقع به عنوان مادر کار درستی انجام داده‌ام. این یک احساس جدید بود! معمولاً خودم را بابت هر اشتباهی که در هر روز انجام‌ می‌دهم، سرزنش می‌کنم. اما صبر کنید، من موفق شده بودم که خانواده‌ام را فریب دهم و سر میز شام نگه دارم - و در مورد مسائل واقعی صحبت‌ می‌کردم که در غیر این صورت ممکن بود در موردش سکوت کنند!

راز من چه بود؟ من اصرار داشتم که مراسم شام خانوادگی برگزار شود و از زمانی که فرزند اولم توانست در صندلی غذای خود بنشیند، ﺁن را یک روال عادی غیرقابل‌مذاکره کرده بودم. حالا‌ می‌توانستم نتایج آن تعهد را در هر دو طرف خودم ببینم: دو جوان که نه تنها از خوردن غذاهای سالم لذت‌ می‌برند – که در نوع خود یک موفقیت است - بلکه گوش فرامی‌دهند، به‌دقت پاسخ می‌دهند و با من ارتباط برقرار می‌کنند (و من نیز با آن‌ها!).

آن شب به معنای واقعی مجبور شدم آن‌ها را از آشپزخانه بیرون کنم، زیرا خیلی دیر شده بود و تکالیف باید انجام می‌شد. با این حال، من همچنان پشت میز ماندم و احساس نادری از رضایت به همراه کمی شگفت‌زدگی در کنار آن مرا غرق لذت کرد.

یک دهه قبل از این لحظۀ رضایت‌بخش، بچه‌های من هنوز در پوشک بودند و من به عنوان یک مادر تازه‌کار در خانه مانده از اینکه زندگی خانوادگی آن چیزی نبود که انتظارش را داشتم ‌نااُمید شده بودم. همسرم هفت روز در هفته کار‌ می‌کرد و من از یک شاغل بسیار فعال به مادری ‌تمام‌وقت تبدیل شده بودم. من بسیار خوش‌شانس بودم که توانستم تصمیم به ترک کار بگیرم، اما همان طور که هر زنی که داوطلبانه نیروی کار را ترک کرده‌ می‌داند، انتقال از محل کار به خانه تلخ و شیرین است.

 ۲۸۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-7458-01-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۶۲۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
مقدمه
چرا شروع به صرف شام خانوادگی کردم
چرا شام‌های خانوادگی اهمیت دارند
1. پرورش کودکان سالم‌تر، باهوش‌تر و با اعتماد به‌نفس بیشتر
ده گام ساده
2. برای شام‌های خانوادگی موفق
چیدن خانه
3. "کارهای معمولی را با عشق ‌فوق‌العاده انجام دهید." - مادر ترزا
دستورغذاهای سریع
4. نجات‌بخش شام‌های چهارشنبه
آشپزی با همدیگر در کنار میز
شام‌های سبک
6. بعضی اوقات تمام چیزی که لازم دارید یک کاسه سوپ خوب است
عجله نکنید!
7. امروز بپزید، فردا بخورید – یا برای روز دیگری فریز کنید
دوشنبه‌های بدون گوشت
8. چرا خوردن بیشتر شام‌های گیاهی سلامتی، پول و زمین شما را نجات می‌دهد
بچه‌ها در آشپزخانه
9. دستور‌غذاهایی که بچه‌ها می‌توانند درست کنند و دوستان و خانواده دوست خواهند داشت
میز سبز شما
10. چرا انتخاب‌های‌تان مهم است
گفتگوهای سر میز
11. پیشنهادهای خلاقانه برای وسعت ذهن، افزایش دایرۀ لغات و در جریان نگه داشتن گفتگوهای خانوادگی
سر میز بخوانید
12. از اخبار گرفته تا شعر – الهام‌بخشی مهمان شام شماست
پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و خانوادۀ گسترده
13. کلام خرد
دو خانه؛ یک میز
14. شام خانوادگی پس از طلاق
شکرگزاری حق‌شناسی است
15. را‌ه‌هایی برای تشکر و قدردانی از هدایای زندگی
با دسرت بازی کن
16. بازی‌های عالی برای بعد از شام
کلام آخر: دانه‌های شکرگزاری‌
سخنرانی لوری دیوید دربارۀ شام خانوادگی

راهنمای دانلود کتاب شام خانوادگی: شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با بچه‌ها در هر وعده غذایی

برای دانلود کتاب شام خانوادگی: شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با بچه‌ها در هر وعده غذایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شام خانوادگی: شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با بچه‌ها در هر وعده غذایی