دانلود کتاب شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار

  • از: آیلین شپیرو، هوارد استوونسون
  • ناشر: سبکتو
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار

در کتاب شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار، نوشته آیلین شپیرو و هوارد استوونسون، می‌آموزیم که چطور شانس خودمان را با استفاده از هوش‌ پیش‌بینی بسازیم. برای این کار 12 مهارت یاد می‌گیریم که به واسطه آن‌ها می‌توانیم از 4 منبعی که همه ما در اختیار داریم، بهترین استفاده را ببریم.

شما برای موفقیت علاوه ‌بر تلاش، به شانس هم نیاز دارید. بله! اما این شانس چیزی مثل معجزه نیست. میکروکتاب شانس خودتو پیدا کن (Make Your Own Luck) به تمام فعالیت‌های کاری و شخصی به چشم شرط‌بندی نگاه می‌کند و به شما می‌گوید که چطور بهترین شرط‌بندی را داشته باشید.

برای این که آینده‌تان را بسازید و سرنوشت بهتری برای خود رقم بزنید، باید روی افزایش هوش پیشگویی‌تان تمرکز کنید. این هوش عبارت است از توانایی شما برای ساختن آینده مورد نظرتان در شرایط متغیر و نامطمئن. هوش پیشگویی زمانی رشد می‌کند که این فرآیند چهار مرحله‌ای دنبال شود:

1. جهت‌یابی
2. سازماندهی
3. برنامه‌ریزی
4. اقدام کردن

جهت‌یابی و سازمان‌دهی بسیار مهم هستند، چون خوش‌ شانس بودن برای موفقیت کافی نیست شما باید بدانید به کدام سمت می‌خواهید بروید و چرا.

تا زمانی که جهت‌یابی و سازمان‌دهی لازم را در خودتان ایجاد نکرده باشید، نمی‌توانید فرصت‌های بزرگ را تشخیص دهید یا برنامه‌هایتان را به گونه‌ای تنظیم کنید که از اتفاقات غیرمنتظره به بهترین شکل استفاده کنید. همچنین اگر رو به جلو حرکت نکنید و کاری انجام ندهید، هیچ شانسی نخواهید داشت. باید برنامه‌های جایگزین ایجاد و مشخص کنید کدام یک بیشترین شانس را برای موفقیت دارند و بعد تمام تلاش‌تان را صرف حرکت رو به جلو کنید. حتی اگر دانش خوبی داشته باشید، بدون انجام کار درست، هرگز قادر نیستید ارزش خلق کنید.

هوش ‌پیش‌بینی چیزی نیست که به صورت مادرزادی در شما باشد یا نباشد. بلکه از طریق مهارت‌های دوازده گانه‌ جهت‌دهی، سازمان‌دهی، برنامه‌ریزی و عمل ایجاد می‌شود و می‌توان آن را مانند هر مهارت دیگری بهبود بخشید و رشد داد. همه‌ کارهای ما بر این پیش‌فرض قرار دارد که هر کار هدفمندی در واقع نوعی شرط‌بندی است، کاری که بر اساس انتظارات یا امید انجام می‌شود و نه اطمینان کامل از نتایجی که در آینده به دست خواهند آمد. ما همیشه در حال شرط‌بندی هستیم. هر کاری که انجام می‌دهیم، زمانی که اختصاص می‌دهیم، تلاش، پول و اعتباری که بدون تضمین نتایج صرف می‌کنیم نوعی شرط‌بندی است و همواره امیدوار هستیم نتایج باب میل ما باشند. هر بار که یکی از چهار دارایی‌تان (زمان، پول، تلاش، اعتبار) را به خطر می‌اندازید، در واقع اقدام به شرط‌بندی کرده‌اید.

فرقی نمی‌کند که خواسته‌هایمان چه هستند، هرگز نمی‌توانیم مانع شرط‌بندی در زندگی‌مان شویم. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که از هوش پیش‌بینی‌مان استفاده کنیم. نوع شرط‌هایی که می‌بندیم آینده‌ پیش‌روی‌مان را تعیین می‌کنند. به این ترتیب به جای این که منتظر شانس‌های خوب باشیم، می‌توانیم آینده‌ خودمان را بسازیم و کنترل سرنوشت‌مان را در دست بگیریم. هر چه هوش پیش‌بینی‌تان قوی‌تر باشد، با تشخیص دادن بهترین شرط‌بندی‌ها در موقعیت‌های مناسب، سریع‌تر می‌توانید آینده‌ی مورد نظرتان را بسازید. این بسیار فراتر از خوش‌شانس بودن است. افرادی که هوش پیش‌بینی خوبی دارند به طور مداوم فرصت‌های خوبی برای خودشان می‌سازند. هر شرایطی که پیش می‌آید آن‌ها بهترین شرط‌بندی‌ها را انجام می‌دهند و بهترین نتایج را کسب می‌کنند. می‌توانید هوش پیش‌بینی را همچون یک مسیر منسجم در نظر بگیرید که افراد باهوش برای رسیدن به اهداف‌شان از آن استفاده می‌کنند.

آیلین شپیرو (Eileen Shapiro) یک مشاور حرفه‌ای است و از طریق شرکت مشاوره‌اش به شرکت‌ها به خصوص شرکت‌های تازه تاسیس، در مورد پیدا کردن بهترین شرط‌بندی‌ها مشاوره می‌دهد. فعالیت حرفه‌ای او باعث شده تا در پتنت‌هایی که توسط شرکت‌ها ثبت می‌شود، 5٪ سهم داشته باشد. او فارغ‌التحصیل مدیریت از دانشگاه هاروارد است و تاکنون چندین مقاله تاثیرگذار نوشته است.

هوارد استوونسون (Howard H. Stevenson)، استاد بازرگانی دانشکده کسب‌وکار هاروارد است. او علاوه بر تدریس، مدیر و سرپرست مالی شرکت سیمونز و شرکاء است که یک شرکت سرمایه‌گذاری است. او کتاب‌های زیادی نوشته و در برخی از کتاب‌ها هم به عنوان نویسنده همکار فعالیت داشته که از جمله آن‌ها “فرشتگان برنده” و “فقط به اندازه کافی” است.

در بخشی از میکروکتاب شانس خودتو پیدا کن! می‌خوانید:

بیشتر شرط‌هایی که می‌بندید یک اثر دومینویی دارند. یعنی زمانی که شرط اولیه بسته شد، چندین شرط از پی آن می‌آید که هیچ گریزی از آن‌ها نیست. پیش از این که شرط اولیه را ببندید، بررسی کنید که آیا می‌توانید شرط‌بندی‌هایی که از پی آن می‌آیند را هم انجام دهید یا نه. اگر مسیری را که در ادامه پیش‌روی‌تان قرار می‌گیرد دوست ندارید، شرط اولیه را رها و منابع‌تان را حفظ کنید. پیش از شروع مسیر باید به طور دقیق بدانید که خود را وارد چه فرآیندی می‌کنید. بیشتر اهداف، به مجموعه‌ای از شرط‌بندی‌ها احتیاج دارند. بهتر است پیش از اولین شرط‌بندی و نه پس از آن، بررسی کنید که آیا علاقه‌ای به ادامه‌ی مسیر دارید یا نه.

برای انجام این کار:
بررسی کنید که گام بعدی چه خواهد بود. همه‌ شرط‌بندی‌های قابل پیش‌بینی بعدی را مشخص کنید. اگر شرط‌بندی‌هایی وجود دارد که علاقه‌ای به انجام‌شان ندارید بهتر است در ابتدا مسیرتان را تغییر دهید.

بررسی کنید که آیا مقاومت‌های درونی در برابر این شرط‌بندی‌ها وجود دارد یا نه. چرا که این مقاومت‌ها می‌توانند روی خروجی نهایی کار تاثیر بگذارند. اگر مطمئن هستید که تعدادی از ذی‌نفعان با شرط‌بندی‌های بعدی موافق نیستند، بررسی کنید که آیا ارزش دارد خود را وارد این درگیری کنید یا نه. مشخص کنید که چه میزان انرژی باید صرف این افراد کنید. مطمئن شوید وارد جنگی نمی‌شوید که در نهایت در آن شکست می‌خورید.

برخی از شرط‌بندی‌ها در زندگی و کسب‌وکار به واسطه‌ «واکنش زنجیره‌ای» که ایجاد می‌کنند، مسیر نسبتا مشخصی در برابر ما قرار می‌دهند. در این موارد هنگامی که اولین حرکت انجام می‌شود مجموعه‌ای از پیامد‌ها در برابرتان قرار می‌گیرد که انتخاب‌های شما را به شدت محدود می‌کنند. در این شرایط کاری که قرار است فردا انجام دهید بر اساس کاری که امروز انجام داده‌اید تعیین شده است. تا زمانی که به خوبی می‌دانید چه کار می‌کنید، قرار گرفتن در چنین فرآیندی هیچ ایرادی ندارد. البته باید مطمئن باشید که می‌توانید با این پیامد‌ها ادامه دهید. دنبال کردن مجموعه‌ای از شرط‌بندی‌ها به خودی خود خوب یا بد نیست. نکته مهم این است که هر چه زودتر آن‌ها را تشخیص دهید، زودتر می‌توانید ارزیابی کنید که آیا نتایجی که به دست می‌آید ارزش تلاشی که می‌کنید را دارد یا نه. اگر آمادگی لازم را برای دنبال کردن شرط‌بندی‌های بعدی ندارید، اولین شرط‌بندی را انجام ندهید.

 ۱۳۳ صفحه، ۲۵۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: اهدافی بزرگ، باشکوه و واقعی برای آینده‌تان داشته باشید
فصل دوم: مطمئن شوید بازی که در نظر دارید واقعا ارزش وارد شدن را دارد
فصل سوم: دنبال فرصت‌هایی برای پیشرفت‌های سریع باشید
فصل چهارم: مشخص کنید چه چیزی لازم است و چگونه باید آن را فراهم کنید
فصل پنجم: مشخص کنید به چه مقدار نیروی جادویی احتیاج دارید
فصل ششم: همیشه یک نقشه‌ پشتیبانی آماده داشته باشید
حرکت سریع
فیل‌های سفید سازمان
فصل هفتم: پیامد‌های الگو‌های نوظهور را پیش‌بینی کنید
هنگام پیش‌بینی آینده نباید از سرعت غافل شوید
فصل هشتم: از عواملی که کمترین عدم قطعیت را دارند بیشترین سود را ببرید
فصل نهم: پیدا کردن روش‌هایی برای کاهش یا توزیع مجدد خطرها
فصل دهم: در مورد این که روی چه چیزی شرط می‌بندید کاملا شفاف باشید
کارتان
هدف‌تان
پیش‌بینی‌هایتان
فصل یازدهم: از شرط‌بندی‌های بعدی که به ناچار باید انجام شوند آگاه باشید
فصل دوازدهم: بدانید چه زمانی باید بازی را رها کرده و از آن عبور کنید
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

راهنمای دانلود کتاب شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار

برای دانلود کتاب شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار

نظرات کتاب شانس خودتو پیدا کن! 12 قدم کاربردی برای هوش پیش‌بینی در کسب و کار

Raz Kamali
۱۳۹۸/۳/۲۶
این مدل کتابها آدم رو به وجد میارن، که از همین امروز دست به کار بشی و آیندت رو با موفق بسازی👌🏻👍
طاها محمودی
۱۳۹۷/۱۰/۲۲
کتاب جالبی است. ممنون از عوامل کتابراه
مشاهد همه نظرات (۲)