معرفی و دانلود کتاب شرمنده نباش دختر: یک برنامه بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف

عکس جلد کتاب شرمنده نباش دختر: یک برنامه بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب شرمنده نباش دختر: یک برنامه بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شرمنده نباش دختر: یک برنامه بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شرمنده نباش دختر: یک برنامه بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف

کتاب شرمنده نباش دختر: یک برنامه بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف جدیدترین اثر ریچل هالیس، نویسندۀ کتاب پرفروش خودت باش دختر، شما را در راه رسیدن به رویایتان و موفقیت‌هایی که قرار است در زندگی کسب کنید، یاری می‌کند.

اکثر زنانی که کتاب شرمنده نباش دختر (Girl stop apologizing) را برای خواندن انتخاب می‌کنند جست‌وجوگر هدف هستند؛ جست‌وجوگر طلا نه، جست‌وجوگر هدف. یعنی شما یک هدف یا یک رؤیا دارید که همیشه در قلبتان بوده و دنبال انگیزه و توصیه‌هایی هستید که کمک‌تان کند تا رو به جلو حرکت کنید، اما در میان زنان، ممکن است زنانی باشند که ندانند این ماجرای هدف و به دنبال هدف رفتن چیست و چطور عمل می‌کند، چون آن‌ها از آن مدل آدم‌هایی نیستند که خیلی به دنبال اهدافشان باشند. آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که این خصوصیت در ذاتشان نیست؛ عده‌ای تحت تأثیر محیط و فرهنگی که در آن بزرگ شده‌اند چنین فکری می‌کنند و عده‌ای به دلایلی دیگر. حتی عده‌ای هستند که آرزو می‌کنند کاش هدفمند باشند، اما امید چندانی ندارند.

رؤیا چیزی است که آرزویش را دارید، امیدی برای زندگی. رؤیا چیزی است که در حین گذراندن زندگی سراغ‌تان می‌آید. مواردی مثل: ای کاش در طول روز این همه احساس خستگی نمی‌کردم. اگر اندام خوبی داشتم عالی می‌شد. دوست دارم تمام قرض‌هایم تمام شوند. کاش می‌توانستم تابستان امسال یک تعطیلات درست‌وحسابی داشته باشم. ای کاش زندگی‌مان با قسط و چک نمی‌گذشت. شاید بتوانم شغل دومی هم داشته باشم. از آنجا‌ که هر کدام از ما از مکان‌های مختلف و خانواده‌های مختلفی می‌آییم، رؤیاهایمان به اندازۀ مدل موهایمان متفاوت و متنوع است. هرکس برای خودش رؤیایی دارد - همه رؤیا دارند، اما همه دربارۀ آن‌ها حتی با خودشان هم صحبت نمی‌کنند و باور ندارند که می‌توانند به آن‌ها دست پیدا کنند. تک‌تک کسانی که این کتاب را می‌خوانند خواسته‌هایی دارند. خواسته‌هایی که دارید، همان رؤیاهای شما هستند، اما رؤیاها و اهداف دو مقولۀ کاملاً متفاوت از هم هستند. هدف ریچل هالیس (Rachel Hollis) در کتاب حاضر که جزء پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز در سال 2019 نیز هست، بیان این موضوع است که زندگی شما به خودتان بستگی دارد؛ اما تا وقتی دروغ‌هایی که بر سر راه رسیدن به این حقیقت قرار دارند را نشناسید این حقیقت قابل‌ باور نخواهد بود.

امید به بهتر شدن زندگی، امید به بهتر شدن خودتان، امید برای انگیزه گرفتن و متمرکز شدن برای رسیدن به هدف، به‌ تنهایی هیچ ارزشی ندارد. باید برای رسیدن به موفقیت برنامه‌ریزی کنید. باید آگاه باشید و همین الان تصمیم بگیرید که دوست دارید چه کسی باشید و هرآنچه می‌خواهید را به دست بیاورید.

کارهای بسیاری هست که باید انجام دهید که هیچ‌کدام راحت نیستند، اما ساده‌اند. ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای رسیدن به جایی که دوست دارید در آن باشید این است که از خودتان ناامید نشوید. وقتی در نقطۀ آغاز یک مسابقۀ طولانی ایستاده‌اید، احساس بسیار خوبی دارد. فکر طی کردن راه و رسیدن به خط پایان - بدون جازدن و ناامید شدن - بسیار هیجان‌انگیز است، اما اگر به خودتان باور داشته باشید می‌توانید این کار را به سرانجام برسانید. آن جملۀ معروف درباره تردید را حتماً شنیده‌اید، نه؟ تردید نسبت به شکست، رؤیاهای بیشتری را از بین می‌برد. اما باور داشتن ‌به خود باعث می‌شود قدرت دوباره‌ و دوباره برخاستن را پیدا کنید. باید این را هر روز این جمله را تکرار و به خودتان یادآوری کنید؛ من همینی‌ام که هستم.

روح شما خیلی خوب می‌داند که شما چه کسی هستید، به همین خاطر است که مدام درِ خانۀ قلب‌تان را می‌زند و خواهش می‌کند به حرفش گوش کنید. روح همان جایی است که چه می‌شود اگرهایتان از آن برمی‌خیزد. روح همان چیزی ا‌ست که وقتی به نتیجه نمی‌رسید ناراحت می‌شود، چون عمیقاً باور دارد که نسخۀ بهترِ شما - نسخه‌ای بهتر از این زندگی - آن سوی چه می‌شود اگرهایتان وجود دارد.

خودِ واقعی‌تان برای رسیدن به بیش‌ از این مصمم است؛ نسخۀ بیش‌ از اینِ خودتان... این همان کسی است که مقدر شده باشید و اولین قدم برای به ‌حقیقت رساندن این نسخه این است که شرمندگی به خاطر رؤیا داشتن را کنار بگذارید؛ درست مثل همان چیزی که لیدی گاگا خوانده است: «عزیزم تو اینگونه متولد شده‌ای.» وظیفۀ شما این نیست که خودتان را به‌ شکل انتظارات دیگران درآورید، وظیفۀ شما این است که به خودتان و توانایی‌هایتان باور داشته باشید. وقت آن رسیده که بدونِ ‌شرمندگی خودتان باشید و به دنیا نشان دهید که وقتی یک زن بخواهد برای رسیدن به خواسته‌اش خودش را به چالش بکشد چه اتفاقی رخ می‌دهد. وقت آن رسیده که عذرخواهی و شرمندگی را به خاطر کسی ‌که هستید کنار بگذارید. وقت آن رسیده تا تبدیل به همان کسی شوید که واقعاً هستید.

ریچل هالیس در کتاب حاضر بیان می‌کند:

من کارشناس نیستم. من دوست شما ریچل هستم و می‌خواهم برایتان بگویم که چه چیزی باعث موفقیتم شد. من تقریباً تمام راه‌ها را امتحان کردم و درنهایت برای رسیدن به موفقیت‌های شخصی و کاری سه مورد زیر را انجام دادم:

1. بهانه‌هایی را که مانع پیشرفتم بودند دور ریختم؛
2. عادت‌ها و رفتارهای مناسبی که مرا به سمت موفقیت پیش می‌بردند پذیرفتم؛
3. مهارت‌هایی را برای پیشرفت کردن کسب کردم.

صادقانه بگویم، من قبلاً آن‌قدر خودآگاهی نداشتم که بتوانم این مراحل را تشخیص دهم، اما حالا می‌توانم به گذشته نگاه کنم و ببینم که این مراحل فاکتورهای اصلی‌ای بودند که مرا به سمت موفقیت سوق دادند.

در بخشی از کتاب شرمنده نباش دختر می‌خوانیم:

من آدم‌های مبارزی را که هیاهو به پا می‌کنند دوست دارم. من عاشق کسی هستم که به خاطر خواسته‌هایش شرمنده نیست و اجازه نمی‌دهد دیگران ناامید و منصرفش کنند. منظورم این نیست که این افراد هرگز نترسیده‌اند، منظورم این نیست که هرگز در دام نظرات دیگران گرفتار نشده‌اند؛ نه، آن‌ها هم انسان هستند و مثل همۀ ما گاه دچار نبودِ ‌اعتمادبه‌نفس شده‌اند، اما وقتی نوبت عمل فرا رسیده است، شک به دلشان راه نداده و دو دل نشده‌اند، فقط سرشان را پایین انداخته و بدون توجه به دیگران به کارشان ادامه داده‌اند. مبارز بی‌پروا از نظر من یعنی این؛ یعنی حاضرید برای رسیدن به خواسته‌تان - هر چیزی که هست - تلاش کنید، و منتظر نمانده‌اید تا کسی آن را دو دستی تقدیم‌تان کند و می‌دانید که این خواسته متعلق به شماست و به آن دست خواهید یافت.

جامعه به ما یاد داده که باید پسرها را طوری بزرگ کنیم که دنبال خواسته‌هایشان بروند و دختران را طوری بزرگ کنیم که دنبال پسرها بروند. من اینجا هستم تا به شما بگویم مهم نیست جامعه دربارۀ شما و رؤیاهایتان چه فکری می‌کند؛ به جهنم، حتی مهم نیست خانواده‌تان، دوستان‌تان یا شریک زندگی‌تان درمورد رؤیاهایتان چه فکری می‌کنند. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که شما تا چه ‌حد خواهان رؤیاهایتان هستید و برای به دست آوردنشان حاضرید چه کارهایی انجام دهید.

لارل تاچر اولریچ می‌گوید: «زنان آرام و حرف‌گوش کن به ندرت تاریخ‌ساز می‌شوند.» و صدها سال مدرک برای اثبات این حرف وجود دارد.

سوجورنر تروث، سوزان بی. آنتونی، زنان سافرجت، ماری کوری، ملاله یوسفزی، اپرا، بیانسه - هیچ‌کدام از این زنان به انتظاراتی که جامعه یا دوره‌ای که در آن زندگی می‌کردند از آن‌ها داشت اهمیت ندادند. هیچ‌کدام از آن‌ها استعدادها، آگاهی و توانایی‌هایی را که در اختیار داشتند دستِ کم نگرفتند. این زنان و بسیاری زنان دیگر بدون ‌توجه به افکار دیگران با استعدادها و توانایی‌های خدادادی‌شان زندگی کردند، حتی گاهی‌اوقات بدون توجه به غیرممکن‌ها و پیام‌های تهدیدآمیز.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه: «چه می‌شود اگر... »
بخش اول: بهانه‌هایی که باید کنار بگذارید
بهانۀ اول: «زنانِ دیگر این کار را نمی‌کنند.»
بهانۀ دوم: «من آدمی نیستم که خیلی به‌دنبال اهدافش باشد.»
بهانۀ سوم: «زمان کافی ندارم.»
بهانۀ چهارم: «من برای موفق‌شدن کافی نیستم.»
بهانۀ پنجم: «نمی‌توانم رؤیایم را دنبال کنم و هم‌زمان مادر/ دختر/ کارمند خوبی هم باشم.»
بهانۀ ششم: «از شکست‌خوردن می‌ترسم.»
بهانۀ هفتم: «این کار قبلاً انجام شده است.»
بهانۀ هشتم: «دیگران چه فکری خواهند کرد؟»
بهانۀ نهم: «دختران خوب هیاهو به‌پا نمی‌کنند.»
بخش دوم: رفتارهایی که باید یاد بگیرید
رفتار اول: «اجازه‌گرفتن را کنار بگذارید.»
رفتار دوم: «یک رؤیا انتخاب کنید و با تمام وجود دنبالش بروید.»
رفتار سوم: «جاه‌طلب باشید.»
رفتار چهارم: «درخواست کمک کنید!»
رفتار پنجم: «برای موفقیت پایه‌ریزی کنید.»
رفتار ششم: «به دیگران اجازه ندهید منصرفتان کنند.»
رفتار هفتم: «نه‌گفتن را یاد بگیرید.»
بخش سوم: مهارت‌هایی که باید کسب کنید
مهارت اول: «برنامه‌ریزی»
مهارت دوم: «اعتمادبه‌نفس»
مهارت سوم: «استقامت»
مهارت چهارم: «اثربخشی»
مهارت پنجم: «مثبت‌اندیشی»
مهارت ششم: «مدیریت»
نتیجه‌گیری: به خودتان باور داشته باشید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شرمنده نباش دختر: یک برنامه بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف
نویسنده
مترجمهدیه جامعی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۲۴
زبانفارسی
شابک978-600-461-239-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شرمنده نباش دختر: یک برنامه بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف

مائده تاجیک
۱۳۹۸/۲/۱۲
خب میشه گفت انگیزه بخشه ولی چیزیکه مهمه اینه که خوندن، صحبت کردن یا حتی تصدیق و تعریف کردن ازین کتاب باعث نمیشه برسیم به چیزیکه نویسنده ازموندمیخواد، بنظرم باید بیشتر بفکر یه تکون دادن باشیم به خودمون و به افکارمون و به جامعمون که بپذیره یه زن می‌تونه هرچیزی که میخواد باشه
Sami Sami
۱۳۹۸/۵/۲۰
به خوندن این کتابا نیازه توجه کنید باید خوب بخونیمشون نه فقط ازشون تعریف کنیم
من وخیلی از دخترانی که اطرافم دیدم رویاهای بزرگی داشتیم‌ ولی اونها رو پیگیری نکردیم ادامه ندادیم و من فکر میکنم دلیلیش اینه که از بچگی در ذهن ما جاافتاده بود که دختران نیازی ندارند به موفقیتهای بزرگ دست پیدا کنند نیازی نیست خطر کنند و اینکه قبل از هرچیز باید سعی کنن یه شوهر مناسب برای خودشون پیدا کنن
ژاله توحیدی فرد
۱۴۰۰/۹/۲۲
باسلام
این کتاب همانطور که در عنوان آن آمده یک برنامه مدون جهت رسیدن به اهداف می‌باشد وآنچه به این کتاب ارزش و اعتبار بیشتری بخشیده، این است که نویسنده خود تمام مراحل و مشکلات رسیدن به اهداف خویش را سپری کرده، لذا با آگاهی کامل از موانع وچگونگی عبور از آن‌ها و درنهایت رسیدن به هدف نهایی؛ این را و
اطلاعات دلسوزانه در اختیار مخاطبان خود کسانی که در مسیر دستیابی به موفقیت دچار تزلزل، سستی و دلسردی می‌شوند قرار می‌دهد.
بسیارسودمند
Nazanin -k
۱۳۹۸/۳/۲۲
کتاب انگیزشی خوبی بود.. پر از جملات و یادآوری‌هایی موثر برای دختران و زنان... اما خب تاثیر اجتماع غیر قابل انکار است در دنیایی که در خوشبینانه‌ترین حالت ۸۰ % منسب‌ها به مردان تعلق داری حرف از تساوی حقوق زن و مرد رویاگونه است. به امید فرداهایی که دخترانمان در هر کجای این کره خاکی با احترام و تساوی زندگی کنند، رشد کنند و روشنی ببخشند.
Nil A
۱۳۹۸/۶/۲
این کتاب سرشار از جملات انگیزشی و هدایت کننده است.. خیلی قسمتها با حرفهاش خیال ادمو راحت میکنه.. اعتماد به نفس میده و قدرت میده برای ایجاد یه تغییر بزرگ تو زندگی بدون هیچ ترسی. من خوندن این کتابو به هر زنی توصیه میکنم.. بعلاوه‌ی جلد قبلی.. البته برای اقایون هم قطعا میتونه مفید باشه ولی اغلب قسمتها خطابش به خانمهاس
شیدا
۱۳۹۸/۲/۲۴
دقیقا در زمانی که نیاز به انگیزه داشتم این کتاب سر و کله‌اش پیدا شد! عاالییی 🤗
مهسا فیروز
۱۳۹۸/۵/۲۱
خب من که یکی از طرفدار ریچل هالیس هستم و به نظرم کارهای ایشون واقعا معرکه است. این کتابش در نوع خودش جالب و تاثیرگذاره. نمیشه گفت به شاهکاری خودت باش دختر نوشته شده اما کتاب جالب و خوبیه و به نظرم راهنمای خانوم هاییه که در هر حالتی به دنبال ایجاد تغییر در خودشون و زندگیشون هستن.
فائزه ثانی
۱۴۰۰/۶/۳۰
کتاب واقعا انگیزه بخشیه و برای دختران جوان سنین راهنمایی و دبیرستان عالیه و پینشهاد میشه. و به راستی که فقط خوندن کتاب و تایید نوشته‌های نویسنده کافی نیست، باید این نکته هارو در زندگی مون بکار بگیریم، به نقل از گاندی: تغییری باش ک میخواهی در جهان (اطرافت) ببینی.
mns ahmi
۱۳۹۸/۲/۱۷
کتاب شرمنده نباش دختر کتابه فوق العاده کاربردیه که حاصل تجربه نویسنده در طول زنگدگیشه و متن روان و گیرایی داره، توصیه میکنم اول کتاب خودت باش دختر که کتاب پر فروش همین نویسنده است رو مطالعه کنید تا بهتر با این کتاب همراه بشید😊
roza chaharlang
۱۴۰۰/۱/۱۱
ریچل هالیس واقعا نویسنده فوق العاده‌ای هست. این دومین کتابیه که از این نویسنده میخونم و واقعا لذت میبرم از هر چه که در این کتاب گفته شده. البته کتاب‌هایی با این محتوا باید روشون تفکر کرد و در زندگی به کار بردو به نظرم برای درک بهتر باید 2 بار خونده بشه.
Ghazal H
۱۳۹۸/۱۲/۱
این کتاب مثل کتاب قبلی ریچل هالیس، پر از انرژیست و یک برنامه قشنگ برای رسیدن به اهداف رو در اختیار میزاره و درمورد موانع و راه‌های مقابله با موانع و مشکلات سر راه صحبت میکنه. خوندن این کتاب رو بشدت توصیه میکنم.
Saniya Karimi
۱۳۹۸/۴/۲۱
اغلب میگن این جور کتاب‌ها که نوشته‌ی غربی هاست با جامعه ما ایرانی‌ها سازگار نیست ولی این کتاب واقعا متفاوت و نیاز هر دختری توی زندگیشه حتما این کتاب رو بخونید و نکته‌هایی که گفته شده رو تمرین کنید تا زندگیتون رو بهبود بدید! عالییی
Elaheh Jabbari
۱۳۹۸/۳/۱۷
این کتاب و همینطور کتاب قبلی هالیس، خودت باش دختر از همین مترجم، خوندنشون برای هر زنی با هر شغل و هر دین و مذهبی واجبه، حیفه از دستشون بدین، فرصتی خوبیه تا خودتون و توانایی‌های خودتونو بشناسید و تبدیل به بهترین نسخه‌ی خودتون بشید.
نگار تمیمی
۱۳۹۸/۹/۳
یکی از دوستام بهم این کتابو بهم معرفی کرد، درست تو زمانی احساس کمبود اعتماد بنفس میکردم، درسته که فقط خوندن و تصدیق این کتاب کافی نیست اما همین باعث میشه انگیزه‌ی ادم بیشتر بشه، فایده‌ی کتاب خوندن همینه
طیبه سبزی
۱۳۹۹/۳/۳۱
کتاب جالبیه با یه مقدار تفکر هر کدوم از ما میتونیم شرمنده نبا ش دختر خودمون باشیم، کافیه زاویه دیدمون رو یکم برگردونیم، معمولا جهته‌ای تازه میتونن دنیای دیگه‌ای داشته باشن
مشاهده همه نظرات ۱۰۴

راهنمای مطالعه کتاب شرمنده نباش دختر: یک برنامه بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف

برای دریافت کتاب شرمنده نباش دختر: یک برنامه بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.