معرفی و دانلود کتاب شغل مورد علاقه

عکس جلد کتاب شغل مورد علاقه
قیمت:
۵۰,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شغل مورد علاقه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شغل مورد علاقه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شغل مورد علاقه

آلن دوباتن در کتاب شغل مورد علاقه، با ارائه‌ی چارچوب‌های پیشنهادی برای انتخاب مسیر شغلی مناسب به شما کمک می‌کند تا بتوانید به کار مورد نظرتان دست یابید.

به بیان آلن دوباتن (Alain de Botton) یکی از عجیب‌ترین خصوصیات عصر ما که ناگفته بدیهی فرض می‌شود، این پیش فرض است که باید بتوان شغلی یافت که نه تنها قابل‌ تحمل باشد و کفاف مخارج زندگی را دهد، بلکه باید عمیقاً شغلی ارزشمند باشد، به عبارتی دیگر ناظر به هدفی بسیار مهم باشد و دوستی و خلاقیت در آن شکوفا شود. همچنین اصلاً این پیش فرض عجیب نیست که بکوشید تا شغلی را بیابید که مورد علاقه‌تان باشد.

در بخش عمده‌ای از تاریخ بشر، این سوال که آیا به شغل خود علاقه دارید یا نه، به‌ نظر همگان سؤالی خنده‌دار یا عجیب و غریب می‌آمد. افراد به کاشت زمین و پرورش حیوانات پرداختند، در معادن عرق ریختند و لگن‌های ادرار را خالی کردند. در واقع آن‌ها رنج کشیدند. اما امروزه داشتن شغل مورد علاقه در کنار یک رابطه‌ی رضایت‌بخش، از اصلی‌ترین ملزومات یک زندگی کامل است.

متأسفانه بیش از اندازه دشوار است که آن قدر شناخت خوبی از خودتان داشته باشید که کاملاً بدانید انرژی‌هایتان را در کدام جهت صرف کنید. در حقیقت این ملزومات جدید و ایده‌های بلند نظرانه با حال‌ و هوایی دراماتیک و سرشار از خوش‌بینی به آنچه می‌توان در زندگی به آن دست یافت هستند. اما زمانی که تلاش می‌شود تا بر اساس آن‌ها عمل شود، ممکن است فجایعی بسیاری به‌ بار آورد و در افراد احساس تردید و دودلی شدید ایجاد کنند. دوباتن در این کتاب به شما کمک می‌کند تا با فجایع ذکر شده مقابله و مسیر درست شغلی خود را پیدا کنید.

او کتاب شغل مورد علاقه (A Job to Love) را به این جهت نوشته است که در برخی از مشکلات پیش روی شما یاری و راهنمایی‌تان کند تا بتوانید خود را بهتر بشناسید و شغلی را بیابید که کاملاً مناسبتان است. دوباتن با روحیه‌ای هم‌دلانه و عمیقاً کاربردی شما را هدایت می‌کند تا پیش از آنکه فرصت‌هایتان از دست رود، استعدادهای واقعی خود را کشف و خواسته‌ها و آرزوهای در هم ریخته و مغشوش خویش را بهتر درک کنید.

اثر حاضر یکی از آثار مجموعه‌ی مدرسه‌ی زندگی است که با هدف تصحیح مفروضات آسیب‌زایی که افراد ناخودآگاهانه دچارش هستند گرد‌آوری شده است. این مجموعه شما را مجهز به ایده‌هایی می‌کند که بهتر بتوانید آن دسته از خواسته‌های ستایش‌ برانگیز اما در واقع بسیار دشوار خود را که در حیات عاطفی و شغلی خویش در دل دارید را تحقق ببخشید.

در بخشی از کتاب شغل مورد علاقه می‌خوانیم:

با اینکه مسئله‌ی تعیین یک هدف شغلی، مشکلی جدی و فراگیر است، اما تاکنون آنچنان که شایسته است به قدر کافی، گسترده و دقیق به آن پرداخته نشده است. در واقع عموماً سردرگمی‌هایمان را، در مورد انتخاب مسیر شغلی، نقطه ضعفی می‌دانیم که فقط اندکی آزارنده است و تأثیر چندانی بر کسانی ندارد که دچارش هستند. سردرگمی را خیلی ساده نشانه‌ی گیجی و بی‌عملی می‌دانیم، نشانه‌ی اینکه به شکلی غیرمنطقی غرغرو یا مشکل‌پسند هستیم. چه بسا آن را از تبعات بد عادتی و ناز کردن بدانیم («باید به‌خاطر داشتنِ این شغل شاکر هم باشی») یا آن را علامت آزارنده‌ی فقدان تعهد کاری و یا بوالهوسی بدانیم. اما به این دلیل به چنین قضاوت‌های نسبتاً تند و زننده‌ای در مورد خودمان می‌رسیم که تحت طلسم ایده‌ای سترگ و اغلب ویرانگر هستیم، که می‌توان آن را «اسطوره‌ی رسالت» نامید.

این اسطوره از تجربیات دینی خاصی سرچشمه گرفته است، که با اینکه نادر هستند اما بسیار پرعظمت و ارزشمند محسوب شده‌اند و در تاریخ غرب محبوبیت بیش از حدی کسب کرده‌اند. این تجربه‌ها در آن لحظاتی پیش می‌آمدند که خداوند فردی را به سوی خویش فرامی‌خواند گاهی به واسطه‌ی یک فرشته و گاهی مستقیماً از فراز ابرها با او سخن می‌گفت و به او فرمان می‌داد که زندگی‌اش را وقف خداوند کند.

یکی از این قصص برجسته داستان زندگی سن آگوستین فیلسوف (354 430 میلادی) است، که در اواسط عمر با دستور الهی پیشه‌ی خویش را تغییر داد. او ابتدا مشرک و استاد ادبیات بود اما به اسقفی مسیحی و کاتولیک تبدیل شد. این دگرگونی عظیمی بود، اما نیازی نبود که آگوستین خودش طرح آن را بریزد. در 386 میلادی که ازقضا در میلان به‌سر می‌برد، روزی برای گردش بیرون رفت. او ندای کودکی را شنید که آوازی می‌خواند که تاکنون هرگز نشنیده بود. هم‌سرایان یک صدا می‌خواندند «به دست گیر، به دست گیر» و آگوستین این ندا را فرمانی از جانب خدا دانست. او کتاب مقدس را برداشت و نخستین آیه‌ای را که پیش چشمانش ظاهر شد قرائت کرد و دقیقاً همان آیه‌ای که چشمش به آن افتاد به وی گفت زندگی‌اش را تغییر دهد و به شخصیتی تبدیل شود که امروز می‌شناسیم؛ او به کشیش و متفکر کاتولیک بزرگی تبدیل شد.

فهرست مطالب کتاب

1: مقدمه
یک. از چه زمانی شغلی خواستیم که مورد علاقه‌مان باشد
دو. در این جستجو چقدر تنهاییم
2: موانع هدفمند بودن
یک. «اسطوره‌ی رسالت»
دو. پریشانی ذهن ما
3: جنبه‌های لذت‌بخش کار
یک. تشخیص علاقه‌هایتان
دو. مقابله با کلید کردن روی یک شغل
سه. خطا در مورد خروجی/ورودی مشاغل
چهار. یک شغل چه حال و هوایی دارد؟
4: موانع بیرونی و بازدارنده‌های درونی
یک. چارچوب‌های شغلی خانواده
دو. والدینی که فرزندان را وابسته‌ی خود می‌کنند
سه. خطرات موفقیت
چهار. اعتماد به نفس و نداهای درونی
پنج. دام کمال‌گرایی
شش. دام وظیفه‌گرایی
هفت. سندروم شیاد پنداری
هشت. دام سرمایه‌گذاری شغلی
نه. این اگر ایده‌ی خوبی بود، به ذهن من نمی‌رسید
ده. اصلاحات آری و انقلاب نه
یازده. نیروی انگیزه‌بخش مرگ
5: تسلی بخشی‌ها
یک. شادکامی و انتظارات
دو. همدلی با خویشتن
سه. چرا هیچ‌وقت یک شغل کافی نیست
چهار. از نو عاشق شویم
پنج. شغلی که به قدر کافی خوب است

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شغل مورد علاقه
نویسنده
مترجممحمدهادی حاجی بیگلو
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات189
زبانفارسی
شابک978-600-8957-13-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شغل مورد علاقه

علیرضا آرمان
۱۴۰۱/۵/۱۲
بسیار بی نظیر و فوق‌العاده.
کتابی است که با بیان شیوا و بسیار دلنشین با مثال‌هایی فوق‌العاده و پرسش‌ها و تمرین‌های بسیار کاربردی، در یافتن شغل مورد نظرمان به ما کمک میکند.
بنده قبلا کتاب ″ بی مصرف نیستی ″ رو هم مطالعه کرده بودم که در همین زمینه‌ی استعداد یابی بود، اما کتاب ″ شغل مورد علاقه‌ی دو
آلن باتن ″ کمک بیشتری به من کرد تا شغل‌هایی که واقعا بهشون علاقه مند هستم رو پیدا کنم.
یکی از مهمترین تفاوت‌های این کتاب با سایر کتابها و مشاوره‌های شغلی این است که با سوالاتی بسیار هوشمندانه عمیق‌ترین نیاز‌ها و خواسته‌های مارو که باید از طریق شغل برآورده و ارضا بشه، کشف می‌کنه، و در فصل‌های پایانی کتاب راهکارهایی هرچند مختصر برای ورود به شغل‌هایی که مد نظرمان هست ارائه می‌کنه.
در کل مطالعه‌ی این کتاب روبه تمام افرادی که از شغلشون راضی نیستند، در حال انتخاب رشته هستند، افرادی که میخوان خودشون رو بیشتر بشناسند و تمام افرادی که میخوان به بالاترین درجات موفقیت شغلی برسند پیشنهاد میکنم.
و در آخر از کتابراه عزیز تشکر و قدردانی میکنم که مطالعه رو که بزرگترین تمایز بین انسان و حیوان است را آسان، ارزان و لذت‌بخش کرده است. 🌹
علی محمدی
۱۴۰۲/۹/۴
من از این کتاب خیلی چیزها یاد گرفتم. توصیه میکنم بخوانید؛ اما این کتاب نقاط قوت و ضعف‌هایی داشت که برایتان می‌نویسم:
نقاط قوت:
- نوشتار ساده، روان و جذاب نویسنده که خواننده را درگیر موضوع می‌کند.
- استفاده از مثال‌ها، داستان‌ها، نقل قول‌ها و تصاویر توضیحی که مفاهیم را برای خواننده شفاف و قابل
فهم می‌کنند.
- ارائه پرسش‌ها و تمرین‌های عملی که به خواننده کمک می‌کنند تا به خودشناسی بپردازد و شغل مورد علاقه‌اش را پیدا کند.
- ارائه راهکارهای علمی و موثر که به خواننده کمک می‌کنند تا با چالش‌ها و مشکلات شغلی خود مقابله کند و از کار خود لذت ببرد.
نقاط ضعف:
- عدم توجه به تفاوت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بین کشورها و مناطق مختلف که ممکن است بر انتخاب و انجام شغل تأثیر داشته باشند.
- عدم ارائه راهنمایی‌های کافی برای افرادی که می‌خواهند شغل خود را تغییر دهند یا شغل جدیدی را شروع کنند.
- عدم بررسی نقش سایر عوامل مهم مانند خانواده، دوستان، همکاران و رهبران در رضایت و موفقیت شغلی.
FatemehBabaii
۱۴۰۳/۳/۱۳
۱) کتاب‌هایی که به قلم آلن دوباتن باشن، گیرایی و جذابیت خاصی برای من دارند. من به شدت قلمش رو می‌پسندم و ازش لذت می‌برم.
۲) این نویسنده موضوع مد نظرش رو به شیوه خاصی شرح می‌ده. من زاویه نگاه نویسنده رو خیلی دوست دارم.
این کتاب هم مثل دیگر آثار این نویسنده توانمند از این قاعده مستثنی نیست.
۳)
همه ما در مقاطعی از زندگیمون به طور قطع با این موضوع درگیر بودیم که چه شغلی برای ما مناسبه؟ و دوست داریم در چه زمینه‌ای فعالیت کنیم که بیش از هر شغلی بتونه نیازهای روحی و روانی ما رو تامین بکنه؟
۴) نویسنده در این کتاب، به شیوه‌های مختلفی مخاطب رو راهنمایی می‌کنه تا بتونه خودش رو بهتر بشناسه تا بدونه در چه زمینه‌ای می‌تونه بهترین بازدهی رو داشته باشه.
۵) به شخصه اون قسمت از کتاب رو که به خاطرات کودکی رجوع می‌کنیم تا با یادآوری حس و حالی که از انجام بعضی فعالیتهای دلچسب دوران کودکی داشتیم، بتونیم علایق دوران بزرگسالی رو به درستی تشخیص بدیم، بیش از همه راضی بودم و لذت بردم.
۶) کتاب رو چندین و چند بار با حوصله و صبر مطالعه کنید. برای انجام تمرینات به خودتون فرصت کافی بدید. قطعا براتون ثمربخش خواهد بود.
فاطمه منگلی
۱۴۰۳/۴/۲۵
کتاب "شغل مورد علاقه" نوشته آلن دوباتن، یک راهنمای جذاب برای پیدا کردن شغلی که باعث رضایت بیشتر و خودشناسی در انجام کارها می‌شود. نویسنده با روش‌های عملی و مثال‌های قدرتمند، به خواننده کمک می‌کند تا بتواند استعدادها، علاقه‌ها و ارزش‌هایش را در جستجوی شغلی مناسب بیابد. این کتاب به خواننده این اجازه را می‌دهد که خودش را به صورت کامل متوجه شود و بیشترین استفاده را از توانایی‌ها و مهارت‌هایش ببرد. ارائه شده‌ها در این کتاب به طور جامع و منطقی است و خواننده را قادر می‌سازد تا انتخاب‌های موفق‌تری در زندگی حرفه‌ای خود داشته باشد. با جلب توجه به جوانب روان‌شناختی و عملی مسئله، دوباتن به خواننده ارزشمندی را ارائه می‌دهد تا از مسیر جستجوی شغل مورد علاقه‌اش لذت ببرد و به رشته‌ای مناسب دست یابد.
مهتاب محمدی کیوانی
۱۴۰۱/۳/۱۸
اسطوره شغل مورد علاقه مربوط به عصر جدید است جایی که انتظار ما از شغل تغییر کرده و فرصت‌ها و انتخاب‌های زیادی در اختیار ما است. این کاملا با عصر باستان متفاوت است که فرزندان شغل والدین را ادامه می‌دادند. تحصیلات و یادگیری به قشر خاصی تعلق داشت. همه این‌ها به جای اینکه به سود ما باشد بیشتر سردرگم مان کرده است. حالا باید خودمان را بشناسیم، شغل‌ها را بشناسیم و بر اساس آن دست به انتخاب بزنیم. جااب اینجاست که این فرآیند تمامی ندارد. ما دیگر شغلی برای یک عمر انتخاب نمی‌کنیم.
میکائیل قاسمی
۱۴۰۲/۱۲/۱۵
کتاب کاملا مفیدی هست و گره‌های ذهنی رو باز میکنه. دیدگاهی که بر اساس احساسات خصوصا بر اساس خاطرات کودکی دنبال یافتن شغلی با بیشترین تطابق با علایقه. مشابه همچین دیدگاهی در کتاب اسب سیاه هم وجود داره البته ان کتاب به شیوه ساده تر و روان تری توضیح میده اما به نظرم این کتاب کامل تر و کاربردی تر هست. و اما در کل هر دو کتاب رو با هم مطالعه کنید خیلی میتونه مفید باشه. درمورد ترجمه هم من مشکلی ندیدم اما بنظر متن کتاب سنگینه خصوصا در اوایل میتونه کمی اذیت کننده باشه.
Mehdi 221
۱۴۰۱/۴/۲۱
تا صفحه ۱۵۱ عالی بود، و واقعا به هر شخص زیر ۳۰ سال‌ای، خوندن این کتاب رو پیشنهاد میکنم
اما واقعا از صفحه ۱۵۱ به بعد کتاب، شد چرند محض!!! نمیدونم‌ چرا، اصلا احساس میکنم از ۱۵۱ به بعد نویسنده عوض شده!!! از انرژی مثبت و راهکار‌های خوب، ناگهان فازش به ما نمیتوانیم و اصلا ولش کنید و ارزشش رو نداره، تغییر پیدا کرد،
این کتابو بخونید، اما فقط تا صفحه ۱۵۱‌اش رو!
شینا یوسفی
۱۳۹۸/۱۱/۷
این کتاب دید من رو نسبت به شغل مورد علاقه متفاوت کرد و ذهنم رو بازتر کرد که به دلیل تمرینات موجود در کتاب بود این کتاب راههای زیادی به من نشون داد با من همدردی کرد و اطلاعات جدیدی بهم داد خیلی مشتاقم به همه معرفیش کنم
و از کسی که کتاب رو معرفی کرد تشکر می‌کنم
Gholamali Khavari
۱۴۰۱/۱۱/۳۰
کتاب خوبیه واقعا؛ اطلاعاتی هم که میده خیلی هاش رو از دنیای بیرون نمیشه شنید. من انتظارم این بود که بعد از خوندن کتاب به راحتی یه شغل رو بعنوان شغل مورد علاقه م اسم ببرم؛ اما کتاب دید واقع بینانه تری به آدم میده و میگه دقیقا اینجوریام نیست که فقط بگی یه شغل رو دوست دارم و حتماهم همینجوری باشه. برداشت من این بود
شهاب زنگنه
۱۳۹۹/۱۱/۲۲
این کتاب برخلاف بسیاری از کتابها که در حوزه روانشناسی زرد قرار میگیرن کاملا واقع بینانه و علمی به مسئله شغل پرداخته و نگاه خوبی به من در رابطه با انتخاب شغل داده
پیشنهاد میکنم اگه حتی قصد تغییر شغل ندارید یا از شغل خود ناراضی هستید حتما این کتابو مطالعه کنید.
علیرضا عرب پور
۱۳۹۹/۸/۸
سلام به نظرم کتاب مفید و خوبی اومد هم یه متد و روش برا شناخت بهتر علایق واقعی ارائه داد هم موانع پیش رو در انتخاب شغل رو دسته بندی کرد. هم در پس تمام این محتوا‌ها یه خود شناسی واقعی و منطبق با واقعیت ارائه کرد. غلط املایی و نگارشی هم زیاد داشت ولی در کل به نظرم ارزش خوندن رو داشت
محمدرضا فهیمی
۱۴۰۱/۶/۱۱
سلام
کتاب مفیدی هست در رابطه با انتخاب شغل و فلسفه کار توضیح داده و اینکه در مقابل سختی‌های کارتاب بیاوریم و به جنبه‌های مثبت ان بیاندیشیم کلا کتاب‌های دوباتن مفید هستن و در زندگی به انسان کمک می‌کنند اگر بخواهم کتاب را نقد کنم باید بگم یکم کلی توضیح داده.
مجتبی کریمی
۱۴۰۱/۱/۹
این کتاب در حوزه کشف علایق شغلی است و مطالب و تمرینات نسبتا خوبی در این حوزه دارد مهمترین بخش کتاب میشود گفت نیمه اول کتاب است که در آن راهکارهایی برای یافتن علایق شغلی ارائه شده است.
دقت شود که این کتاب استعداد یابی نیس
z ch
۱۳۹۸/۹/۹
واقعاااا عالیه...
انگار یه نفر حرف دلمونو کتاب کرده و برای تموم چالش‌های ذهنیمون راه حل پیشنهاد داده.
اول از همه از کسی تشکر میکنم که این کتابو بهم پیشنهاد کرد🤩
اناهیتا کاکاوند
۱۴۰۱/۸/۲۸
قلم کتابای آلن دوباتن به نظرم یکم کلا سنگینه ولی شرایط این کتاب خیلی مناسب نیستش ولی به جاهایی باعث میشه شما واقعا پی ببرید از زمان کودکی چه استعدادایی داشتید که به مرور بهشون بها ندادید و فراموششونم کردید
مشاهده همه نظرات 64

راهنمای مطالعه کتاب شغل مورد علاقه

برای دریافت کتاب شغل مورد علاقه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.