دانلود کتاب شناخت سازه‌های دریایی

  • از: مهدی علوی نژاد
  • ناشر: نشر عطران
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب شناخت سازه‌های دریایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شناخت سازه‌های دریایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شناخت سازه‌های دریایی

کتاب شناخت سازه‌های دریایی نوشته‌ی مهدی علوی نژاد، به معرفی و بررسی مواردی مانند فرایندهای ساحلی، انواع موج‌شکن‌ها، پوشش‌های حفاظتی و سازه‌های پهلو‌گیری می‌پردازد.

مناطق ساحلی هر کشور در زمره منابع ارزشمند ملی آن به شمار می‌آیند. مجاورت با آب‌های آزاد، نه تنها امتیاز بی‌نظیر حمل و نقل‌های آسان و ارزان را در اختیار می‌گذارد بلکه مجموعه‌ای از استعدادهای متنوع برای فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی، نظامی و غیره را عرضه می‌دارد. در عین حال، دریا به عنوان منبع این استعدادها، بعضی اوقات دارای کنش‌ها و رفتارهای پیچیده‌ای است که عدم شناخت و توجه لازم به این رفتارها، موجب اخلال در بهره‌برداری از این استعدادها و یا حتی پدید آمدن خسارات هنگفت جانی و مالی خواهد بود.

با توجه به موارد فوق در این کتاب، نخست به شناخت فرایندهای ساحلی پرداخته می‌شود تا با یافتن معیارهایی مناسب بتوان از طریق راه حل‌هایی به حفاظت از مناطق ساحلی پرداخت. در این ارتباط، عملی‌ترین شیوه‌های حفاظت از سواحل، مورد توجه قرار گرفته است. در میان این راه حل‌ها اگرچه موج‌شکن‌ها به عنوان سازه‌های حفاظت از سواحل از اهمیت خاصی برخوردارند. لیکن اهمیت موج‌شکن‌ها در کشور ما، بیشتر به دلیل ایجاد پناهگاه‌های کوچک و بزرگ برای شناورهای مختلف، از قایق‌های کوچک تا بزرگ‌ترین کشتی‌های قاره‌پیما می‌باشد. بر این اساس، طراحی موج‌شکن‌ها در کشوری که دارای بیش از سه هزار کیلومتر ساحل قابل استفاده است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. به دلیل چنین ویژگی خاصی، قسمت عمده این کتاب، به تشریح انواع موج‌شکن‌ها، ویژگی‌ها و اصول اولیه طراحی مربوط به آن، اختصاص یافته است.

در بخشی از کتاب شناخت سازه‌های دریایی (An Introduction To Marine Structures) می‌خوانیم:

سرریزی موج را می‌توان در برخی انواع موج‌شکن‌ها با در نظر گرفتن ارتفاع آزاد به حداقل رساند. موج شکن‌های توده‌ سنگی از این جهت مناسب هستند، زیرا بیشتر انرژی موج قبل از رسیدن و عبور از تاج سازه، به وسیله سنگ‌های لایه آرمور مستهلک می‌شود. در یک موج‌شکن قائم، ستونی از آب در اثر برخورد امواج با سازه به هوا پرتاب می‌شود. به طوری که حتی در مورد سازه‌های با ارتفاع آزاد زیاد، انرژی موج چندان کاهش نمی‌یابد و بخشی از ستون آب بر روی سازه و قسمتی دیگر بر روی آب پشت سازه فرو می‌ریزد. ریزش قسمت دوم موج سرریز شده موجب ایجاد امواج ثانویه در پشت سازه می‌شود. این امواج دارای دوره تناوب کوتاه‌تری نسبت به موج منتشر شده هستند.

 ۳۱۴ صفحه، ۱۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6201-10-0 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: سازه‌های حفاظت از ساحل
بخش دوم: سازه‌ها و تجهیزات پهلوگیری
بخش سوم: کانال‌های ناوبری
بخش چهارم: سکوهای دریایی

راهنمای دانلود کتاب شناخت سازه‌های دریایی

برای دانلود کتاب شناخت سازه‌های دریایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شناخت سازه‌های دریایی
نادر نیرومندی
۱۳۹۷/۱۲/۳
جالب بود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)