دانلود کتاب شوهر آهو خانم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شوهر آهو خانم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شوهر آهو خانم

کتاب شوهر آهو خانم اثر علی محمد افغانی، یکی از بهترین رمان‌های فارسی در پنجاه سال اخیر است. ماجراهای این کتاب سرگذشت یک یا چند تن و حوادث آن، وقایع روزانه یک یا چند شهر نیست، بلکه تمامی روزگار ما و ماجراهای زمانه همچون شط پهناوری در آن جاری است، و اهمیت این رمان در همین است، در این که همچون آیینه چهار بعدی عظیمی خصوصیات برجسته روزگار ما را منعکس ساخته است.

رمان شوهر آهو خانم نوشته علی محمد افغانی، نخستین بار در مهر ماه سال 1340 با سرمایه خود مؤلف انتشار یافت، و در اندک زمانی به حجم قطور نزدیک به 900 صفحه و گستردگی موضوع و توانایی نویسنده در طرح خُلق و خوی عامه مردم، به عنوان یک رمان اجتماعی و اثر بزرگ هنری شهرت خاصی پیدا کرد، چنان‌که در فاصله یک‌سال به‌چاپ دوم رسید.

نویسنده در این داستان از زندگی مردم عادی اجتماع ما تراژدی عمیقی پدید آورده، و صحنه‌هایی پرداخته است که انسان را به یاد صحنه‌های آثار بالزاک و تولستوی می‌اندازد و این نخستین بار است که یک کتاب فارسی به من جرأت چنین قیاسی را می‌دهد.

علی‌محمد افغانی در شوهر آهو خانم نشان می‌دهد که نویسنده‌ای است تیزبین که حرکات زن و مرد و کودک و حتی سگ و گربه را به خوبی می‌بیند. از اختلافات آسیابان و نانوا تا دعوی دو هوو و کتک‌کاری زن و شوهر، همه را می‌تواند چنان توصیف کند، که خواننده صحنه را پیش چشم خود مجسم ببیند، از اسرار زنان و عوالم کودکان خبر دارد. در هر گوشه از زندگی می‌تواند زیبایی را ببیند و آن را با قدرت تمام ستایش کند، آدم‌های او آدم‌های واقعی هستند که در هر کجای داستان پیدا شوند و گوشه‌ای از شخصیت آن‌ها باز نموده شود. این گوشه با گوشه‌های دیگر که در جاهای دیگری دیده‌ایم، چنان جفت می‌شود که از مجموع آنها آدم کامل و صحیح پدید می‌آید.

شوهر آهو خانم شاهکاری ادبی‌ست. انتشار آن نه تنها از نظر ادبی، نویدبخش و شورانگیز و دلگرم‌کننده است، بلکه از لحاظ تاریخی و اجتماعی نیز در حدّ خود دلیلی است، بر آنکه از ایرانی نباید امید برگرفت، به رغم تلخکامی‌ها و فروماندگی‌ها، به رغم سمومی که در هوا پراکنده است، هنوز ایران می‌تواند، درست در لحظه‌ای که انتظار نمی‌رود، شگفتی‌هایی از آستین خود بیرون آورد.

نویسنده در همه جا خود را به جای شخصیت‌های داستان می‌گذارد، یعنی به شیوه نویسندگان قرن نوزدهم، شخصیت‌های رمان خود را از بیرون و درون زیر نظر می‌گیرد، و بر کارها و افکار آنها نظارت مستقیم دارد، و به عبارت دیگر یک آگاه همه چیزدان و عقل کل است. اما برخلاف این رمان‌ها، همان طور که اشاره رفت، نویسنده با زبان روشن‌فکرانه خود و معلومات خود به جای شخصیت‌های رمان حرف می‌زند، به همین دلیل در کتاب بی‌سواد، عامی، روشنفکر و آگاه همه مثل هم حرف می‌زنند و کتاب مشحون از کلمات قصار فیلسوفان ایرانی و خارجی و عقاید و افکار شخصیت‌های مذهبی و اجتماعی است. این رمان خواننده را بیشتر به یاد قصه‌های بلند ایرانی مثل سمک عیار و امیرارسلان و منظومه‌های داستانی شاعران ایرانی می‌اندازد که در آنها شاعر یا نویسنده عقاید و افکار خود را در دهان شخصیت‌های داستان مخلوق خود می‌گذارد، و در حقیقت به جای آن که نویسنده شخصیت‌های داستان را به گفت‌وگو وادارد، شخصیت‌ها، به زبان نویسنده صحبت می‌کنند و توضیح‌دهنده افکار و وسعت معلومات او هستند.

 ۸۰۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-35-111-04 

چاپ ۱۳۹۱: ۱۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰۰ ت - 16.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب شوهر آهو خانم

برای دانلود کتاب شوهر آهو خانم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شوهر آهو خانم

نظرات کتاب شوهر آهو خانم

sepide taei
۱۳۹۷/۱۱/۱۶
با اینکه‌ یه رمان خیلی قدیمی بود ولی واقعا از خوندنش لذت بردم رمانهایی که در حال حاضر نوشته میشه شده یه سری از موضوعات کلیشه‌ای راجع به همخونه شدن‌ی دختر با‌ی پسر خییییلی پولدار و مغرور به رمانخوونهای عزیز توصیه میکنم حتما این داستان رو بخونن واقعا قلم گرم و زیبایی داشتن نویسنده محترم کتاب
ممنون از کتابراه عزیز❤️
غلامرضا یوسفی
۱۳۹۹/۸/۲۵
کتاب خوبی است. خواندش باعث شناخت زندگی روزمره مردم کرمانشاه در دهه ۳۰ و ۴۰ می‌گردد به کسانی که خواهان آشنائی با فرهنگ معاصر ایران هستند توصیه می‌نمایم این کتاب را مطالعه نمایند که اولین رمان فارسی می‌باشد. البته اکثر نسل جوان که تحمل خواندن صدها صفحه کتاب را ندارند دلزده خواهند شد. در صورتیکه نکته‌ها در میان جملات کتاب نهفته است.
melika ahmadi
۱۳۹۷/۹/۲۳
یک کتاب ۸۰۰ صفحه‌ای که محتوای داستات بیشتر از ۳۰۰ صفحه هم نیست‌. داستان و شخصیت‌ها از یه جایی به بعد وارد یک سیکل میشن و حوادث هی تکرار میشه. گفت و گو‌هایی که گاهی بسیار طولانی میشه و خسته کننده. به نظرم نسبت به زمانی که این کتاب میگیره میشه کتاب‌های بسیار بهتری هم خوند.
مشاهد همه نظرات (۵۲)