دانلود کتاب شکست بیکاری: راهنمای تخصصی استخدام و پیشرفت در کار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شکست بیکاری: راهنمای تخصصی استخدام و پیشرفت در کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شکست بیکاری: راهنمای تخصصی استخدام و پیشرفت در کار

کتاب شکست بیکاری: راهنمای تخصصی استخدام و پیشرفت در کار نوشته‌ی پیمان احمدی و نیما بریری، کمک می‌کند تا دلایل اصلی بیکاری خود را بیابید و پس از آن با راهنمایی‌های جامع به شما می‌آموزد تا آن‌ها را برطرف سازید.

معرفی کتاب شکست بیکاری:

چرا هنوز بیکار هستم؟ با وجود داشتن بهترین نمرات دانشگاهی از بهترین دانشگاه‌ها و بهترین توانایی‌ها چرا من حتی به مصاحبه هم دعوت نمی‌شوم؟ چرا تنبل‌ترین دوست من به راحتی در بهترین شرکت استخدام شده است اما من هنوز بیکارم؟

شاید بارها این سؤالات و ده‌ها سؤال منطقی دیگر را از خودتان پرسیده‌اید، احتمالاً سرخورده و ناامید با پاسخ‌هایی مانند اذعان به وجود پول، رابطه، پارتی و حتی استفاده ابزاری از چهره و بدن در فرآیند استخدام در ایران خود را راضی کرده‌اید و نهایتاً از آرزوهای خود دست کشیده‌اید، رشته‌ای که سال‌ها با هزاران امید و آرزو عمر خود را به تحصیل در آن صرف کرده‌اید به کناری گذاشته و به جبر زمانه اکنون در محیطی بسیار پایین‌تر از استاندادرهای ذهنی خود مشغول به کار هستید! و شاید حتی جذب بازارهای مشاغل کاذبی همچون بازاریابی هرمی و... شده‌اید!

شاید این حرف کمی تلخ و ناراحت کننده باشد اما باید بدانید که: هیچ کس به جز خودتان (نه والدین، نه جامعه و نه حتی پارتی و رابطه) در عدم استخدام شما مقصر نیست.

بخش عمده‌ای از مشکلات نیروی کار جوان برای یافتن شغل به عواملی مانند نداشتن مهارت‌های اولیه، دانش تخصصی و... بازمی‌گردد. متأسفانه هیچ یک از این موارد در سیستم آموزشی مورد توجه نیست و حتی رزومه‌نویسی را که نکته‌ای پایه‌ای و اساسی محسوب می‌شود هم آموزش نمی‌دهند. این مسائل منجر می‌شود تا جویندگان کار با مشکلات بسیاری مواجه شوند و از دستیابی به موقعیت شغلی مناسب ناتوان باشند.

جای خالی آموزش در زمینه‌ی نحوه‌ی رزومه‌نویسی، آمادگی برای مصاحبه‌ی حضوری و از آن مهم‌تر نحوه‌ی رفتار در محیط کار به شدت در بازار کار ایران احساس می‌شود. با این اوصاف، کتاب شکست بیکاری (Overcome Unemployment) را می‌توان نتیجه‌ی دغدغه‌ی مشترکی دانست که به وسیله‌ی پیمان احمدی و نیما بریری (Nima Boreyri) تدوین شده است. نویسندگان این کتاب تلاش کرده‌اند تا حد ممکن اطلاعات مورد نیاز را بومی‌سازی و با تجربیات خود تلفیق نمایند تا اینگونه کتاب حاضر را به راهنمایی جامع تبدیل کنند.

مطالعه‌ی کتاب شکست بیکاری به چه کسانی توصیه می‌شود:

اگر به دنبال کار می‌گردید و یا اگر فکر می‌کنید شایستگی شغل بهتری را دارید، حتماً کتاب شکست بیکاری را بخوانید؛ چرا که این کتاب شما را با مهارت‌ها و نکات مورد نیاز برای کاریابی آشنا می‌کند و گنجینه‌ای ارزشمند محسوب می‌شود.

برخی از نکات کتاب شکست بیکاری:

- اگر آخرین مدرک تحصیلی شما کم‌تر از کارشناسی است، به رشته تحصیلی دبیرستان خود هم اشاره‌ کنید.
- شایستگی‌ها و دست‌آوردهایتان را مختصر، اما قدرتمند بگویید.
- در رزومه به وجوه تمایز خود‌تان با سایرین اشاره‌کنید. آنچه همه دارند به کار نمی‌آید!
- در رزومه استفاده از جدول و نمودار ممنوع است.

در بخشی از کتاب شکست بیکاری می‌خوانیم:

مصاحبه حضوری قدیمی‌ترین شکل گزینش است و معمولاً در ارزیابی کارمند یا متقاضی ارزش زیادی دارد. بسیاری بر این باورند که در ارتباط حضوری بهتر از هر روش دیگری می‌توانند شخصیت متقاضی را ارزیابی کنند.

یک مصاحبۀ شغلی می‌تواند به شدت اضطراب‌آور باشد، به این علت که قضاوت می‌شوید. سرنوشت شغل آتی‌ شما به نحوۀ عملکرد‌تان در مقابل مصاحبه کننده/ کارفرما بستگی دارد. برخی ویژگی‌ها از جمله رفتار و منش، آراستگی ظاهری، برخورد مناسب و تأثیرگذاری مثبت در یک‌ لحظه، فقط در مصاحبه می‌تواند داوری شود. همۀ این موارد در برخی شغل‌ها بسیار مهم هستند. یک مصاحبه‌کنندۀ هوشیار می‌تواند از مصاحبه، شواهد مبنی بر هوش، گستردگی علایق و نگرش کلی متقاضی به کار و زندگی را برداشت کند.

یکی از مشکلاتی که مصاحبه به‌عنوان روش گزینش دارد این است که بسیاری از دیگران پیش‌داوری یا برداشت‌های قبلی دارند: «انسان‌های چاق تنبل هستند» یا «انسان‌هایی که پیشانی کوتاه دارند، نادان هستند.» بعضی مصاحبه‌کننده‌ها آن‌قدر مهارت ندارند که بتوانند سر صحبت را با مصاحبه‌شونده باز کنند و به نحوی طبیعی با او صحبت کنند. در صورتی‌ که از چندین مصاحبه‌کننده استفاده شود مشکلات این روش به حداقل خود خواهد رسید.

گذشته از این، تأثیراتی که متقاضی در یک مصاحبه یا چند مصاحبه خواهد گذاشت، گاهی می‌تواند گمراه کننده باشد. کسی که می‌تواند در برخورد اول تأثیر خوبی بر افراد بگذارد، ممکن است در آشنایی‌های بیشتر آن‌طور نباشد. بعضی افراد روشنفکرانه صحبت می‌کنند ولی چنان عمل نمی‌کنند. بعضی‌ها می‌توانند رفتار‌های ناخوشایند خود را موقتاً پنهان کنند و بعضی‌ها که سعی می‌کنند رفتار‌های گمراه کننده داشته باشند. بعضی‌ها که به نظر مشوش و پریشان می‌آیند، ممکن است در یک موقعیت واقعی شغلی، بسیار سریع، مطمئن و عاقلانه عمل کنند.

 ۲۵۲ صفحه، ۸۱۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-251-830-1 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار ناشر
پیشگفتار
سخن نویسنده
بخش اول: نوشتن رزومه
بخش دوم: مصاحبه و پیداکردن شغل
بخش سوم: کار (رعایت نکات در محیط کار)
بخش چهارم: مهارت‌های ارتباطی مؤثر، بهبود مهارت‌های فردی
بخش پنجم: تکنیک‌های نفوذ در محیط کار و ساخت شخصیت قوی
بخش ششم: انتقاد کردن و انتقادپذیری استعفا، اخراج و بعد از اخراج
پیوست
مفاهیم

راهنمای دانلود کتاب شکست بیکاری: راهنمای تخصصی استخدام و پیشرفت در کار

برای دانلود کتاب شکست بیکاری: راهنمای تخصصی استخدام و پیشرفت در کار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شکست بیکاری: راهنمای تخصصی استخدام و پیشرفت در کار
محمد غلامی
۱۳۹۹/۹/۱۹
کتاب عالی ممنون از شما
پیمان احمدی
۱۳۹۹/۷/۱
موفقیت یک هدف نیست بلکه یک مسیر است و همینطور فرصت‌ها اتفاق نمی‌افتند، شما آن‌ها را ایجاد می‌کنید. در مسیر رسیدن به موفقیت و ایجاد فرصت‌های طلایی در زندگی کاری‌تان کتاب شکست بیکاری همچون پدری دانا و بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)