دانلود کتاب شکوه اشراق


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شکوه اشراق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شکوه اشراق

کتاب شکوه اشراق نوشتۀ آتنا سرابی، به شما کمک می‌کند تا با حقیقت درونتان آگاه شوید و رو در روی خودتان قرار بگیرید و خود را از نو بسازید!

اشراق در اصطلاح به معنای ضمیر روشن و دست یافتن به روشنایی و بیداری درون است. به همین دلیل کلمه‌ای سنگین و خارج از دسترس به نظر می‌آید، در صورتی که دستیابی به ضمیر روشن تنها با کنار فتن پردۀ تاریک ذهن انجام می‌شود. پایان دادن به نادانی و دست یافتن به حضور و آگاهی یک قدم بزرگ برای روشنایی محسوب می‌شود.

حال آنکه تمام بشریت برای رسیدن به این تجربۀ ناب، نیرو و استعدادی ذاتی و فطری دارند و نه‌تنها روشن‌شدگی برای انسان دور از دسترس نیست، بلکه یک رسالت است. کافی است آدمی از درون عطش رسیدن به یک نور باطنی را در خود احساس کند، آنگاه مسیر خود را خواهد یافت و ابزارهای مناسب برای او مهیا خواهد شد، کتاب‌ها، آموزگاران و نشانه‌های بسیاری برای هدایت او فرستاده خواهد شد تا او به نور درون برسد، همان جایی که به دانش الهی متصل است، همان جایی که تمام علوم و تمام آنچه باید بداند و برای درک آن‌ها به این دنیا دعوت شده است، بر او نمایان خواهد شد.

تاکنون با خود فکر کرده‌اید که چرا باید با خودتان روبه‌رو شوید؟ و چرا باید روی خودتان کار کنید؟ چرا همراه نیروهای جسمی، باید نیروهای درونی‌تان را نیز بشناسید و به آن‌ها وصل شوید؟ و چرا باید دربارۀ شناخت خود به آگاهی دست یابید؟

جواب همه این سؤالات این است: «شما برای رویارویی با خودتان به این دنیا فرستاده شده‌اید.» چرا که در تمام جهان تنها شما حضور دارید، به هر سمت که بنگرید رو در روی خودتان هستید!

اگر کسی هستید که در زندگی مادی و روابط اجتماعی یا وضعیت سلامتی و هر بخش دیگری از زندگی‌تان به مشکل و ناکامی دچار هستید، خوب است بدانید که سپری کردن مسیر رویارویی با خود و شناخت و درک هستی‌تان کمک بسیاری به شما می‌کند و برایتان بسیار ضروری و لازم است. اینکه خود را بشناسید و بسازید! اینکه در نهایت در مسیر زندگی‌تان در جایی قرار بگیرید و تا ابد به ابهامات و تاریکی‌ها پایان دهید و از چرخۀ رنج و درد و ناآگاهی رهایی یابید.

و اگر کسی هستید که در زندگی مادی خود به موفقیت دست یافته‌اید و یا ثروت زیاد یا جایگاه خوبی در اجتماع دارید، بهتر است بدانید رد شدن از این مسیر برای شما از دستۀ اول ضروری‌تر است. چرا که باید از خودتان بپرسید همۀ دارایی‌ها و موفقیت‌هایی که به دست آوردید، چه دستاوردی برای ارتقای دنیای درونتان داشته است؟

رشد اجتماعی و رشد شخصیتی و روانی باید همراه با هم پیش بروند. انسان‌های موفق و ثروتمند فراوانی وجود دارند که دارایی‌های مالی‌شان نتوانسته خلأهای درونی‌شان را جبران کند. بسیاری از افراد کاملاً ناآگاهانه خود را از خودشان مخفی می‌کنند، چرا که توان روبه‌رو شدن با خود را ندارند. تا به حال تصور کرده‌اید اگر زمانی همۀ تعلقات مادی، ثروت، فرزندان یا اسم و رسم خود را از دست بدهید، چه چیزهای باارزشی دارید که با آن‌ها احساس رضایت داشته باشید؟

در بخشی از کتاب شکوه اشراق می‌خوانیم:

از دور جمعیتی را که گرد هم آمده بودند، دیدم و به سویشان رفتم. منظم و ساکت نشسته بودند؛ زنان و مردانی با پوشش‌های مختلف شرقی و غربی و خاورمیانه‌ای، اولین باری بود که نژادها و ملیت‌های مختلف را در یک جا این‌گونه در صلح و آرامش و اتحاد می‌دیدم. نه صدایی بود و نه زمزمه‌ای. تنها صوت جاری در محیط صدای آبشار خروشانی بود که در چند کیلومتری ما قرار داشت و از روبه‌رو به چشم می‌خورد. صدای سقوط آب‌ها از صخره طنین اعجاب‌انگیزی در آن دشت وسیع و باشکوه به راه انداخته بود ... آرام‌آرام نزدیک‌تر شدم و در جایی کنار سایرین روی چمن‌ها نشستم. سحرگاه بود و انوار روشنایی‌بخش خورشید از پشت کوه‌ها آمدن روز جدید را نوید می‌داد.

و اما او ... او در مقابل ما روی یک تخته‌سنگِ بزرگ نشسته بود و حریر لباسش در میان نوازش‌های نسیم می‌رقصید، چهره‌اش به زیبایی پریان قصه‌ها بود و آرامشی که از او ساطع می‌شد، بسانِ جاودانگی، بی‌پایان! لباسی سفید به تن داشت با دامنی بلند و پرپیچ‌و‌تاب و لابه‌لای چین و واچین‌های دامنش رگه‌هایی از رنگ طلایی به چشم می‌خورد ... موقر و باشکوه نشسته بود و به مشرق نگاه می‌کرد. انوار طلایی‌رنگ آفتاب آرام‌آرام پدیدار می‌شد. همۀ ما در سکوت کامل در انتظار بودیم حتی صدای نفس‌هایمان شنیده می‌شد ... او برای چند لحظه تک‌تک ما را از نگاه گذراند و با لبخندی ملایم لب به سخن گشود...

همۀ شما در جست‌و‌جوی یک چیز ساده به اینجا آمده‌اید...

«درک حقیقت» ... و باید بگویم همانجایی که اکنون نشسته‌ای حقیقت هم با تو همان جا نشسته است؛ همان‌گونه که آن، تمام مسیر را با تو تا به اینجا آمده است. آنچه بسیار از تو دور است و باید آن را بیابی، خودت هستی! آنگاه که خود را بیابی پرده‌ای که چشمان تو را نسبت به درک حقایق مسدود کرده است، ناپدید خواهد شد و تو به بیداری خواهی رسید... بیداری و بینشی تازه برای درک خود و درک جهان هستی!

 ۲۰۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-220-191-3 

چاپ ۱۳۹۹: ۳۷۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۹۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول: چیزی‌ست عظیم‌تر از تو، در تو
زندگی، تویی... !
خلوص خود را بیابید
از خود عبور کن
ذهن یا خِرد؟!
خِرد و اندیشه!
اندیشه و تخیل!
تخیل و رسالت!
دلیل رنج‌ها و بحران‌ها!
بخش دوم: خدا را تجربه کن
همراه با هستی... !
چه خدایی باشد چه نباشد!
ترس یا ایمان!؟
بخش سوم: جهان‌بینی همه‌بُعدی
همراهی علم و ادراک درونی!
بخش چهارم: دروازه‌های اشراق
هشت حقیقتِ روشن... !
معبدِ زندگی
بخش آخر: پایان ملاقات او و آغازِ راه من

راهنمای دانلود کتاب شکوه اشراق

برای دانلود کتاب شکوه اشراق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شکوه اشراق

نظرات کتاب شکوه اشراق

داود محرمی
۱۴۰۰/۱/۲۰
کتابی به غایت زیبا ودلنشین، راهنما برای کسانی که خواستار رسیدن به اشراق ورهایی وشناخت ذات واقعی خود هستند. رهایی از نیستی رسیدن به هستی
خانوم خانومی
۱۳۹۹/۸/۳
این کتاب عالیه عالی بود👌از دستش ندید💐
مشاهد همه نظرات (۲)