دانلود کتاب شیران ایران (ارشک و تیرداد)

  • از: منیره صالحی
  • ۳۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب شیران ایران (ارشک و تیرداد) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب شیران ایران (ارشک و تیرداد) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شیران ایران (ارشک و تیرداد)

کتاب شیران ایران (ارشک و تیرداد) نوشته‌ی منیره صالحی روایتی است از زندگی دو تن از قهرمانان ایران که از سرزمینشان در برابر دشمن دفاع می‌کنند. این کتاب تاریخی با پرداختن به زندگی و روایت رشادت‌های این افراد شما را با تاریخ ایران آشنا می‌کند.

ایران تاکنون دلاران و جنگاوران بسیاری به خود دیده است و خواهد دید اما برخی از قهرمانان به شهرتی افسانه‌ای دست پیدا می‌کنند و به داستان‌ها راه می‌یابند. کتاب شیران ایران (ارشک و تیرداد) هم درباره‌ی دو تن از این قهرمانان افسانه‌ای است که منیره صالحی با قلم توانمند خود به شما ارائه می‌دهد.

نویسنده‌ی کتاب حاضر نیز ضمن روایتی داستان‌گونه و ماجراجویانه قصد داشته است که نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به داستان‌خوانی را با دوتن از نامی‌ترین و تأثیرگذارترین بزرگمردان تاریخ ایران زمین آشنا کند.

یکی از محاسن این کتاب نثر شیوا و روان و دیالوگ‌های جذاب آن است که شما را به بطن اتفاقات داستان می‌کشاند و همین باعث می‌شود تا انتها داستان را دنبال کنید.

در بخشی از کتاب شیران ایران (ارشک و تیرداد) می‌خوانیم:

خورشید عصرگاهی در گوشۀ آسمان خودنمایی می‌کرد و در آخرین لحظات روز پرتوهای طلایی خود را در دل دشت سرسبز و زیبا می‌گسترانید. دوجوان که بر پشت اسب‌های تیزرو و چالاکی سوار بودند، چهارنعل به سوی مقصدی نامعلوم می‌تاختند. جوانی که پیشتاز بود به بلندی تپهّ رسید و افسار اسب را کشید.

اسب روی دوپا بلند شد و بعد آرام گرفت، وقتی جوان دیگر رسید و اسبش را متوقفّ کرد، جوان پیشتاز خندۀ بلندی سر داد و گفت: «باز هم که جا ماندی رهام».

رهام: تیرداد درست است که تو سوارکار خوبی هستی، امّا این را هم در نظر داشته باش که اسبت آذرخش هم یک اسب بی‌نظیر است. اسب من در رقابت با آذرخش جا می‌ماند.

تیرداد بازهم خندید و گردن اسبش را نوازش کرد و گفت: «درست است، آذرخش بی‌نظیر است، امّا آذرخش هم در برابر شبدیز اسب ارشک حرفی برای گفتنن دارد».

رهام: شبدیز که یگانۀ میدان است . او اسب میدان مبارزه است.
تیرداد: ارشک شبدیز را برای میدان مبارزه تعلیم داده است. مبارزه‌ای که نزدیک است.
رهام: من که بی‌صبرانه منتظر آن روز هستم. دیگر نمی‌توانم لحظه‌ای وجود یونانی‌ها را در کشورم تحمّل کنم.
تیرداد: من هم مشتاقانه و بی‌صبرانه منتظر روز مبارزه هستم. طولی نخواهد کشید که گردن آدریان را زیر چکمه‌هایم خُرد خواهم کرد.
رهام: و چه مبارک روزیست آن روز!
تیرداد: بهتر است به کلبه بازگردیم.
تیرداد: آذوقۀ زیادی در کلبه نداریم. چطور است برای تهیه آذوقه به یکی از روستاهای اطراف برویم .
رهام: موافقم. برویم.

 ۱۵۰ صفحه، ۷۸۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-97053-4-4 

چاپ ۱۳۹۷: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب شیران ایران (ارشک و تیرداد)

برای دانلود کتاب شیران ایران (ارشک و تیرداد) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شیران ایران (ارشک و تیرداد)

نظرات کتاب شیران ایران (ارشک و تیرداد)

seyed abolfazl Makiabadi
۱۳۹۹/۱۱/۸
واقعا کتاب عالی بود و جای افتخار است برای چنین نویسندگانی میهن دوست و خوش سلیقه که تمدن بزرگ ایران و ایرانی رو به نسل جوان ما نشان خواهند داد به امید روزی که توجه‌های بیشتری به تاریخ سراسر افتخار ایران بشه
اینکه در بخش نظرات دیدم که خانم صالحی با جان و دل دارن نظرات را میخوانند خوشحال شدم. قلم است
ایشون روان و به دل مینشیند هر چند در جاهایی از داستان در جمله‌ای یک کلمه چندین بار تکرار شده و یک سری نقض‌ها در قلم نویسنده وجود دارد ولی در زیبایی شخصیت پردازی و داستان سرایی به چشم نمی‌آید اینکه نویسنده کوشیده که کتاب سراسر از کلمات اصیل فارسی باشد نکته‌ای عالی است
و فقط میگم ممنون خیلی عالی
Arshiya Kharazmi
۱۳۹۹/۱۱/۹
سلام و عرض ادب خدمت نویسنده این کتاب که بخشی از تاریخ زیبای سرزمینمان ایران را به بهترین نحو ممکن و بسیار سلیس و روان نوشته‌اند. تنها اشکال این کتاب تکرار بعضی از کلمات در فاصله‌ای نزدیک بود که زیبا بودن موضوع و داستان گونه بودن کتاب باعث میشود از این اشتباه صرف نظر کرد ولی خیلی ممنونم از نویسنده این کتاب و امیدوارم بازهم از این نمونه کتاب‌ها بنویسند🌹🌹
Erfan Sh
۱۴۰۰/۲/۱۵
عالی بود. 🌟🌟🌟
فقط به نظرم بخش پایانی که مربوط به نبرد با یونانیان و شروع سلطنت ارشک می‌باشد کوتاه و مختصر بود اگر در این بخش کمی به داستان پر و بال می‌دادید بهتر بود. ولی در کل کتابی فوق العاده بود. متشکرم از شما
بی صبرانه منتظر آثار دیگری از این دست هستیم
با آرزوی سلامتی و شادکامی برای شما نویسنده محترم
مشاهد همه نظرات (۴۶)