دانلود کتاب صبحانه در خانه سوخته


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب صبحانه در خانه سوخته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صبحانه در خانه سوخته

مجموعه شعر صبحانه در خانه سوخته اثر مارگارت النور اتوود، فریادی عمیق بر علیه نابرابری‌های اجتماعی و تلاشی برای ارتباط عمیق انسانی است، آرمانی که تحقق آن هر روز که می‌گذرد دورتر و دورتر به نظر می‌رسد و در این جهان بی‌رحم و خشن سرابی بیشتر نمی‌نماید.

اشعار مارگارت اتوود (Margaret Elenor Atwood) در مجموعه آثار ادبی او جای مهمی ایفا می‌کند. او می‌گوید: «پیدایش یک شعر برای من خوشه‌ای از واژه‌هاست. تنها استعاره خوبی که به فکرم می‌رسد، استعاره‌ای علمی است: انداختن نخی درون یک مایع اشباع‌شده تا ریخت‌های کریستالی شکل گیرد. فکر نمی‌کنم در اشعارم مشکلی را حل می‌کنم؛ فکر می‌کنم مشکلات را آشکار می‌کنم».

اشعار اتوود با زبانی ساده و صمیمی و طنزی هوشیارانه همان دغدغه‌های همیشگی او را در بر دارد. او به مسئله هویت زنانه در جهان معاصر می‌پردازد و برای ترسیم این هویت بارها به اساطیر مراجعه می‌کند. برای اتوود نقش‌های جنسیتی هنوز هم بر اساس پیش‌فرض‌ها و جانبداری‌های سنتی شکل گرفته‌اند و باید مورد پرسش قرار گیرند. دیگر اینکه در این آثار مسئله نوشتن و خلق ادبی خود موضوع آثار می‌شوند. او همواره به نسبت میان هنر و زندگی حساس بوده است. در اشعار اتوود محیط زیست نیز نقشی محوری دارد و تصاویر دقیق و شفافی از طبیعت زیبا و چشم‌انداز وحشی و دست‌نخورده‌ی کانادا به گونه‌ای نمادین به کار گرفته شده است. او به ویژه به رابطه مشکل‌ساز و فایده‌نگر انسان با محیط زیست می‌پردازد.

ارگارت ِالنور اتوود، شاعر، رمان نویس، منتقد ادبی، مقاله‌نویس، فعال اجتماعی و از عملگرایان محیط زیست، در 18 نوامبر سال 1939 در تورنتوی کانادا در یک خانواده تحصیل کرده به دنیا آمد.

اتوود تا کنون جوایز بسیار زیادی را در زمینه ادبیات به خود اختصاص داده است که از میان آنها می‌توان به جوایز " گیلر" ، "پره مییو مانده لو" ، و "پرینس آو آستریا" و بسیاری دیگر اشاره کرد. در سال 1985 جایزه "آرتور سی‌کلارک" را برای رمان تخیلی «سرگذشت ندیمه» و در سال 2000 جایزه "بوکر" انگلیس را برای رمان «قاتل کور» گرفت و در حالی که چندین بار فینالیست جایزه " گاوِرنِر جِنِرال " گردید دو بار موفق به دریافت آن شد.در حالی که بیشتر به عنوان رمان نویس معروف است، 15 مجموعه شعر نیز منتشر کرده که معروفترین آنها "برگزیده مجموعه اشعار " و " آتش خوراکی" هستند. بسیاری از اشعارش برگرفته از افسانه‌ها و داستان‌های پریان می‌باشد که از سنین جوانی مورد توجه اش بوده است. وی همچنین دارای 4 مجموعه داستان و 3 مجموعه نثر کوتاه نیز می‌باشد. کتاب صبحانه در خانۀ سوخته (Morning in the Burned House) گلچینی از اشعار اتوود می‌باشد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
من در دریاچه هستم
در مرکز تصویر
درست زیر سطح آب
سخت می‌شود گفت دقیقا کجا
یا به چه اندازه بزرگ یا کوچک
تاثیر آب بر روی نور
تصویر را می‌شکند
اما اگر خوب نگاه کنی
در نهایت
من را پیدا خواهی کرد

 ۹۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-376-213-8 

چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
درباره شاعر
آواز افسون‌گر
شعر شب
این عکس من است
تو شروع می‌شوی
تنوع در کلمه خواب
کودک غمگین
لحظه
بیشتر و بیشتر
نیست
باقی
پرواز در درونت
کابوی در پس زمینه
زن صاحبخانه
هلن شهر تروا بر پیشخوان می‌رقصد
صبح در خانه سوخته
تدارکات
کلافه
سِخمِت، الهه جنگی که سر شیر دارد
تو در من جای می‌گیری
کارت پستال
طراحان شهر
غرق شدن پسر جوان
هجی کردن
بازی دایره وار
زیستگاه

راهنمای دانلود کتاب صبحانه در خانه سوخته

برای دانلود کتاب صبحانه در خانه سوخته و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  صبحانه در خانه سوخته

نظرات کتاب صبحانه در خانه سوخته

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.