دانلود کتاب صوتی آخرین خنیاگر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آخرین خنیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آخرین خنیاگر

کتاب صوتی آخرین خنیاگر اثر او. هنری دربردارنده‌ی مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه با پایانی هیجان‌انگیز و غیرقابل پیش‌بینی است. 

آخرین خنیاگر نام یکی از این داستان‌های کتاب است. خنیاگرها بین قرون یازدهم تا سیزدهم در اوج بودند. «سام گالووی» آخرین خنیاگر بود. او قصد داشت بعد از سه ماه، مزرعه‌ی «رنو آلتیتو» را ترک کند و همه‌ی ساکنان مزرعه از رفتن او غمگین بودند. سام یک گیتاریست بود و روی اسبش، آواز می‌خواند. او بعد از ترک مزرعه، به دامداری «الیسون» رفت و پیرمرد از آمدن او استقبال کرد. یک روز السیون با «جیمز کینگ» برخورد کرد. او شرورترین مرد در جنوب غرب تگزاس بود و پیرمرد را تهدید کرده بود که مزرعه‌اش را تخلیه کند. الیسون این ماجرا را به سام گفت. بعد از مدتی الیسون برای بار دیگر جیمز را دید و دریافت آن‌ها از طریق خواهر ناتنی پیرمرد به نوعی با یک دیگر آشنا هستند و به همین دلیل اختلاف میانشان برطرف شد، اما همان شب سام بدون اطلاع از این ماجرا، جیمز را کشت.

اُ.هنری نویسنده شهیر و صاحب سبک آمریکایی سعی دارد در این کتاب مخاطب را با زندگی شهری مخصوصا شهری مانند نیویورک، زندگی به سبک غربی‌ها به‌ویژه وسترن‌های منطقه تگزاس آشنا کند و داستان‌ها بیشتر حول این محورها می‌چرخد. فضای این داستان‌ها دل‌نشین و خوش‌خوان است و مخاطب را به ‌سادگی جذب خود می‌کند. در داستان‌ها کمتر شاهد بار فلسفی و مفاهیمی از این ‌دست هستیم و بیشتر همان فضای ساده و داستانی آن‌هاست که به کتاب ارزش می‌بخشد.

ویلیام سیدنی پورتر،‌ معروف به اُ.هنری، نویسنده آمریکایی در طول عمر خود بیش از 400 داستان کوتاه به رشته تحریر در آورد. این کتاب مشتمل بر تعدادی داستان گردآوری شده از میان آثار این نویسنده است. تلاش این مترجم انتخاب داستان‌هایی بوده که با مضامین «زندگی شهری»،‌ «زندگی در غرب»، «طنز آمریکایی» و… به رشته تحریر در آمده‌اند.

وی در ادبیات آمریکا نوعی از داستان کوتاه را به وجود آورد که در آن‌ها گره‌ها و دسیسه‌ها در پایان داستان به طرزی غافلگیرانه و غیرمنتظره گشوده می‌شوند. این نویسنده در سال 1910 از بیماری سل در بیمارستان درگذشت.

مجموعه حاضر مشتمل بر داستان‌هایی تحت عنوان ذهن و آسمان‌خراش، استاد بشر دوست ریاضیات، قانون ناکارآمد، خانه‌ها و ساکنانش حاکم مردم، عرضه و تقاضا، پلیس و سرود، شاهدخت و شیرکوهی، قلب‌ها و دست‌ها، سیب اسرار آمیز، پس از بیست سال است.

در بخشی از داستان قلب‌ها و دست‌ها می‌‌شنوید:

دست راستش را بالا برد و دستبند نمایان شد. کم‌کم شادی از چهره زن محو شد و هراس و گیجی جای آن را گرفت. گونه‌ها و لب‌هایش نشان می‌داد که ترسیده است. ایستن که خندان و سرحال بود می‌خواست دوباره چیزی بگوید که همراهش مانع شد. مرد افسرده زیرچشمی و با زیرکی دختر را می‌پایید. لحظه‌ای بعد گفت: عذر می‌خوام دوشیزه، می‌بینم که شما با کلانتر اینجا آشنایید، اگه ازش بخواهید که سفارش من رو بکنه، خب اوضاع خیلی بهتر می‌شه. این آقا داره من رو می‌بره زندان «لیون ورث». هفت سال حبس به جرم جعل اسناد. دختر با تعجب آه عمیقی کشید و گفت: آه، پس شغلتون اینه! کلانتر! ایستن با آرامش گفت: دوشیزه فرچایلد عزیز. خب من باید شغلی دست و پا می‌کردم. پول خیلی شیرینه و باعث می‌شه آدم تو واشنگتن سری تو سرا در بیاره. من آگهی این شغل رو در غرب دیدم، اما خب کلانتر شدن، سفیر شدن که نیست! دختر با لحنی صمیمی گفت: سفیر شدن که چیزی نیست. از اولش چیزی نبوده، باید اینو بدونید. که این‌طور… پس حالا شما یکی از قهرمانان پر جنب‌و‌جوش غرب هستید که سوار بر اسب تیراندازی می‌کنه و به استقبال خطر می‌ره. این با زندگی در واشنگتن فرق می‌کنه. شما دیگه تو اون‌جور اجتماعات جایی ندارید.

 ۷ ساعت و ۲۸ دقیقه، ۴۱۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۳۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۸ دقیقه
ذهن و آسمان خراش
۳۰ دقیقه
آخرین خنیان‌گر
۱۷ دقیقه
استاد بشر دوست ریاضیات
۲۷ دقیقه
پول آزاد سازی رییس قرمز
۲۵ دقیقه
اعترافات یک طنز نویس
۳۴ دقیقه
نیرنگ هارگریوز
۳۲ دقیقه
قانون ناگار آمد
۱۳ دقیقه
خانه‌ها و ساکنانش
۴۱ دقیقه
حاکم مردم
۲۴ دقیقه
عرضه و تقاضا
۱۸ دقیقه
پلیس و سرود کلیسا
۱۱ دقیقه
گنجشک های میدان مدیسن
۱۷ دقیقه
شاهدخت و شیر کوهی
۶ دقیقه
قلب‌ها و دست‌ها
۳۷ دقیقه
سیب اسرار آمیز
۹ دقیقه
پس از بیست سال
۳۰ دقیقه
چراق فروزان
۱۱ دقیقه
عکس یادگاری با رییس جمهور
۱۰ دقیقه
وقتی همه باهم مهربان می‌شوند
۱۴ دقیقه
درس عبرتی داگرتی
۱۱ دقیقه
پاندول
۱۴ دقیقه
کمیت نامعلوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی آخرین خنیاگر

برای دانلود کتاب صوتی آخرین خنیاگر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آخرین خنیاگر
Hamed Baserinia
۱۳۹۸/۱۰/۹
بعضی از داستانها قشنگ هستن. مخصوصا داستان اول
ولی داستان‌ها پر از اسامی هستن به طوری که به خاط سپردن اونها خیلی سخت میشه. راوی هم خیلی سریع میخونه و ذهن شما همش از داستان اصلی جا میمونه. چون اغلب تلاش میکنید اسمها رو به خاطر بیارید
فائزه اسماعیلی
۱۳۹۸/۱۰/۶
میشه گفت فقط دو سه تا از داستاناش خوب بود. بقیه ش فقط یه عالمه توصیف کسل کننده بود...
Hamed Memarian
۱۳۹۷/۱۰/۲۲
داستانها شاید زیاد نقطه اوج و عمق شگفتی نداشت، اما صدای راوی اقای اعلایی نژاد و نحوه بیان و گیرایی صدای ایشان کاستی‌های متون را تا حد زیادی از بین میبرد.
به نوبه خودم از اقای شاهین اعلایی نژاد و از حس خوبشون در اجرا تشکر میکنم. ارزوی موفقیت دارم همچنین... ❤️
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)