معرفی و دانلود کتاب صوتی آناتومی افسردگی

عکس جلد کتاب صوتی آناتومی افسردگی
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آناتومی افسردگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آناتومی افسردگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آناتومی افسردگی

کتاب صوتی آناتومی افسردگی به قلم نویسنده نام‌آشنا و جوان کشورمان محمد طلوعی است. این رمان سه شخصیت اصلی دارد که قصه زندگی هرکدام‌شان در سه اپیزود جداگانه روایت می‌شود و نقطه اتصال همه‌ی آن‌ها تنهایی و انزواست.

درباره کتاب صوتی آناتومی افسردگی:

در سال‌های اخیر موضوعات روز اجتماعی و بازتاب دادن زندگی طبقه متوسط شهری در بسیاری از رمان‌های ایرانی به چشم می‌خورد. محمد طلوعی نیز این سوژه را پرورش داد و در سال 1395 چهارمین کتاب خود با نام آناتومی افسردگی را منتشر کرد و سه شخصیت به نام‌های اسفندیار، پری و مهران را خلق نمود.

ماجرای این رمان در سه روایت جداگانه به تصویر کشیده شده و حالات روحی و وضعیت اجتماعی تهران معاصر به خوبی نشان داده شده است. در بخش اول کتاب شما با پیرمردی خوشتیپ به نام اسفندیار خاموشی آشنا می‌شوید که پس از سال‌ها دوری از وطن به ایران بازگشته است. اما چندان حال روحی مساعدی ندارد و می‌خواهد دست به خودکشی بزند. مسعود فروتن هنرپیشه باسابقه کشورمان گویندگی این اپیزود را برعهده دارد.

بخش دوم کتاب آناتومی افسردگی به دختری جوان و زیبارو به نام پری آتش برآب اختصاص دارد. او نیز رنجی درونی دارد و چندان با انسان‌های دیگر ارتباط نمی‌گیرد. شبنم قلی خانی خوانش این بخش از داستان را برعهده دارد.

در آخرین بخش نیز با مردی به نام مهران جولایی با صدای سام قریبیان آشنا خواهید شد. فردی که پانزده سال پیش برای یافتن آرزوهای خود به پایتخت آمده اما مانند بسیاری از مردم این شهر به خواسته‌هایش نمی‌رسد و زندگی دلخواهی ندارد.

کتاب صوتی آناتومی افسردگی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به رمان‌های اجتماعی و ادبیات معاصر ایران از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

محمد طلوعی را بیشتر بشناسیم:

او یکی از نویسندگان، شاعران، مترجمان و فیلم‌نامه نویسان ایرانی‌ست که در دهه اخیر فعالیت‌های ادبی گسترده‌ای داشته و توانسته جوایز متعددی نیز کسب نماید. محمد طلوعی در سال 1358 در شهر بارانی رشت به دنیا آمد و برای تحصیل در رشته سینما در دانشگاه سوره و رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران به پایتخت آمد.

طلوعی با نوشتن اولین رمان خود، با نام «قربانی باد موافق» موفق شد خودش را در عرصه هنری و ادبی کشور بشناساند و برای این اثر برنده جایزه ادبی واو شود. علاوه‌براین وی برای مجموعه داستان «من ژانت نیستم» موفق شد جایزه‌ی گلشیری را دریافت نماید. این نویسنده خوش‌ذوق و جوان به طور مکرر در مجلاتی همچون همشهری داستان، سان، آنگاه می‌نویسد و هم‌اکنون به عنوان سردبیر مجله ناداستان کار می‌کند.

برخی از آثار طلوعی که در قالب شعر، داستان، نمایشنامه منتشر شده‌اند، عبارتند از: «آناتومی افسردگی، رئال مادرید، داستان‌های خانوادگی، من ژانت نیستم، قربانی باد موافق، خاطرات بندباز، اپوش اپوش، تفنگ میرزا رضا بر دیوار است و در پرده سوم شلیک می‌کند و ...»

در بخشی از کتاب صوتی آناتومی افسردگی می‌شنویم:

وقتی رسید شرکت، سروناز نشسته بود پشت میزش و با لبخند نگاهش می‌کرد. جوری لبخند می‌زد که انگار به وظایف روزانه‌اش لبخند زدن را هم اضافه کرده‌اند و بابتش پول می‌گیرد. تا مهران را دید، زل زد توی صورتش و گفت: «آقای جولایی امروز به موقع اومدین!» جمله خبری بی‌معنایی گفته بود تا وقت داشته باشد، براندازش کند.

مهران همیشه به موقع می‌آمد. جوری وسواس سر وقت رسیدن داشت که حتی بیست دقیقه ماندن قطار در تونل خرابش نمی‌کرد. مهران از آن آدم‌ها بود که بسیاری از کارها را عقب می‌انداخت اما همیشه به‌موقع سر قرارهایش می‌رسید. بار اولی که برای مصاحبه کاری رفته بود، بیست و پنج دقیقه دیر رسید. تازه تهران آمده بود و شهر را نمی‌شناخت. از شرق باید می‌رسید غرب تهران و واقعا برایش شبیه سفری از شهری به شهر دیگری بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱ دقیقه
معرفی
۲۰ دقیقه
یک
۲۷ دقیقه
دو
۲۰ دقیقه
سه
۱۳ دقیقه
چهار
۳۲ دقیقه
پنج
۱۳ دقیقه
شش
۱۲ دقیقه
هفت
۱۴ دقیقه
هشت
۱۶ دقیقه
نه
۲۶ دقیقه
ده
۱۰ دقیقه
یازده
۱۶ دقیقه
دوازده
۱۴ دقیقه
یک
۱۳ دقیقه
دو
۸ دقیقه
سه
۷ دقیقه
چهار
۱۵ دقیقه
پنج
۱۶ دقیقه
شش
۲۳ دقیقه
هفت
۱۱ دقیقه
هشت
۱۵ دقیقه
نه
۲۱ دقیقه
ده
۲۲ دقیقه
یازده
۱۵ دقیقه
دوازده
۱۴ دقیقه
یک
۲۰ دقیقه
دو
۲۱ دقیقه
سه
۱۷ دقیقه
چهار
۱۶ دقیقه
پنج
۱۹ دقیقه
شش
۲۱ دقیقه
هفت
۱۷ دقیقه
هشت
۲۳ دقیقه
نه
۲۱ دقیقه
ده
۱۷ دقیقه
یازده
۱۵ دقیقه
دوازده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آناتومی افسردگی
نویسنده
گویندهمسعود فروتن، سام قریبیان، شبنم قلی خانی
ناشر چاپیانتشارات افق
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آناتومی افسردگی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آناتومی افسردگی

برای دریافت کتاب صوتی آناتومی افسردگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.