دانلود کتاب صوتی ابن رشد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ابن رشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ابن رشد

کتاب صوتی ابن رشد نوشته‌ی شهربانو صارمی، درباره زندگی و آثار یکی از برجسته‌ترین فیلسوفان و اندیشمندان اسلامی است که در جهان غرب نیز جایگاه ویژه‌ای دارد. او در اندلس اسپانیا زندگی می‌کرد و توانست کتاب‌های ارزشمندی از خود بر جای بگذارد. این اثر یکی از جذاب‌ترین کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی ابن رشد:

یکی از آثار مجموعه فرزانگان کتاب صوتی ابن رشد است که روایتی از کودکی تا بزرگسالی فیلسوف، فقیه و پزشک مشهور دنیای اسلام را بیان می‌کند و شهربانو صارمی سعی کرده با زبانی شیوا و ساده به آن بپردازد.

محمد ابن احمد ابن رشد اندلسی، فیلسوفی عربی اندلسی به شمار می‌رود و او را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شارحان و مفسران ارسطو می‌شناسند. همچنین در طول عمر خود تلاش داشت تا بین فلسفه ارسطویی و اسلام تطبیق ایجاد کند و خود را در جهان شناسی و کیهان شناسی پیرو ارسطوی یونانی می‌دانست.

نام ابن رشد در بیشتر زبان‌های غربی اورئوس (Averroes) نام دارد و به مکتب فلسفه‌اش نیز اوروئسیسم می‌گویند که به «ابن رشد گرایی» یا «مکتب ابن رشد» ترجمه و تعبیر می‌شود.

از دیگر پروژه‌ه‌های فکری او می‌توان به هماهنگی میان جهان‌بینی دینی و فلسفی و عدم خلط ایمان و فلسفه اشاره کرد.

این اندیشمند بزرگ در سال 1126 میلادی در اندلس اسپانیا به دنیا آمد و در سال 1198 در مراکش درگذشت.

برخی از آثار ابن رشد اندلسی عبارتند از:

- بِدایَةُ المُجتَهد و نهایة المُقتَصِد فی‌ الفِقه‌ (نوشته‌های کلامی‌ و فقهی‌)
- هافت التهافت در ردّ تهافة الفلاسفه غزالی (نوشته‌های فلسفی)
- الضروری فی‌ النحو، کلام‌ُ لَه‌ُ علی‌ الکلمة و الاسم‌ المشتق‌ (درباره صرف و نحو)
- تلخیص‌ العِلل‌ و الاَعراض‌ |شرح‌ متوسط بر کتاب‌ هفتم‌ اثر گالِنوس‌: درباره علت‌ها و نشانه‌های بیماری‌ها| (نوشته‌های پزشکی)

کتاب صوتی ابن رشد به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به ادب، فرهنگ و تاریخ کشورمان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید سرنوشت بزرگان و هنرمندان ایرانی را بدانید، مطالعه‌ی کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی ابن رشد می‌شنویم:

زیر درخت بید دراز کشیده بود؛ شاخه‌های درخت پوشیده از برگ‌های سبز کوچک، روی صورتش آویزان بود. زیبایی باغ آن هم درست در شروع فصل تابستان با آن همه درختان گوناگون و گل و گیاه، او را در خلسه فرو می‌برد. چهارده ساله بود و کم کم آثار مردانگی در او ظاهر می‌شد؛ صدایش بم‌تر شده بود و گونه‌ها و پشت لبش به سیاهی می‌زد.

غلت زد، فکر کرد صدایی شنیده است؛ صدا نزدیک‌تر و نزدیک‌تر شد. سرش را بالا آورد و دور و برش را نگاه کرد و حالا صدای مادرش را بلند و واضح می‌شنید. مادر از پشت درخچه‌ای که گل‌های خرزهره‌‌ی سرخ رنگ داشت، ظاهر شد و گفت: محمد پسرم اینجایی؟ زود باش!

پسر سرپا ایستاد اما تکان نخورد. چشم‌های پرسشگرش را به مادر دوخت؛ مادر لحظه‌ای ایستاد و بعد ادامه داد: عجله کن پسرم، استاد تازه‌ات آمده. پدرت گفت که خیلی زود بروی پیش آن‌ها.

 ۱ ساعت و ۴۳ دقیقه، ۹۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
بخش اول
۲۲ دقیقه
بخش دوم
۳۰ دقیقه
بخش سوم
۲۴ دقیقه
بخش چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ابن رشد

برای دانلود کتاب صوتی ابن رشد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ابن رشد

نظرات کتاب صوتی ابن رشد

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.