معرفی و دانلود کتاب صوتی اتاق

عکس جلد کتاب صوتی اتاق
قیمت:
96000 تومان - 10.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اتاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اتاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اتاق

کتاب صوتی اتاق یکی از برجسته‌ترین آثار اما داناهیو، رمانی است که به شدت احساسات شما را درگیر خواهد کرد. اتاق در سال ۲۰۱۰ نامزد جایزه من بوکر شده و فیلمی نیز بر اساس آن در سال ۲۰۱۵ ساخته شده است.

فیلم اتاق نامزد ۴ اسکار شده و در هفتاد و سومین مراسم گلدن کلوب برنده جایزه بهترین فیلمنامه شده است. راوی داستان «اتاق» کودکی پنج ساله است که در اتاقی به دنیا آمده و دنیایی بزرگتر از آن را در زندگی‌اش ندیده است.

در رمان اتاق (Room) داستان جک، کودکی پنج ساله را می‌خوانیم که از اتاق‌‌اش خاطرات زیبا و جالبی دارد. تمام دنیای جک پنج ساله اتاق است. او در همان اتاق به دنیا آمده و بزرگ شده است و اتاق مکانی است که با مادرش زندگی می‌کند و با یکدیگر خواندن و نوشتن یاد می‌گیرند، می‌خورند، می‌خوابند و بازی می‌کنند...

جک و مادرش در اتاق محبوس شده‌اند. تحمل فضای تنگ اتاق و ارتباط نداشتن با انسان‌های دیگر برای مادر جک بسیار دردناک و سراسر شکنجه است اما برای جک که غیر از اتاق جایی را ندیده شرایط خیلی فرق می‌کند. در واقع یک مرد جک و مادرش را ربوده و آن‌ها هفت‌ سال در این اتاق به انتظار آزادی بوده‌اند. تنها زمانی که این دو شخصیت در کنار هم قرار می‌گیرند مخاطب احساس می‌کند با داستانی واقعی روبه‌رو است که روابط انسانی در آن نقش مهمی دارد.

این رمان از زاویه دید پسربچه روایت می‌شود. اما داناهیو (Emma Donoghue) علاوه بر روایت سختی‌های این مادر و فرزند زندگی آن‌ها را از جنبه‌های روانشناسی نیز بررسی می‌کند.

روزنامه گاردین درباره رمان اتاق و تأثیر آن بر مخاطب می‌نویسد: «اتاق (داناهیو) نه تنها قلب را به درد می‌آورد بلکه روح را نیز به چالش می‌کشد.»

اما داناهیو، رمان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس، تاریخ‌نگار ادبی ایرلندی و مقیم کاناداست. او از دانشگاه کمبریج، مدرک دکترای زبان انگلیسی دارد. رمان اتاق بکی از برترین آثار اوست که با ظرافت تمام نگاشته شده و سه هفته بعد از انتشار عنوان رمان برتر نویسندگان راجرز کانادا را از آن خود کرده است. این کتاب همچنین برنده جایزه معتبر اورنج هم شده است.

در بخشی از کتاب صوتی اتاق می‌شنویم:

امروز پنج سالم شد. دیشب که می‌رفتم تو کمد بخوابم چهار سالم بود، ولی وقتی توی تاریکی، تو رختخواب بیدار شدم، پنج سالم شده بود، اجی مجی لاترجی. قبلش سه سالم بود، بعد دو، بعد یک، بعد صفر. «من منفی ساله هم بودم؟»
ماما خودش رو کش و قوس می‌ده و می‌گه: «ها؟»
«اون بالا تو بهشت. یعنی منفی یه ساله، منفی دو ساله، منفی سه ساله بودم؟»
«نه، تا نیای این پایین شماره‌ها شروع نمی‌شن.»
«از تو پنجره سقفی می‌دیدم که همیشه ناراحت بودی. تا وقتی که بالاخره اومدم تو دلت.»
«راست می‌گی.» ماما روی تخت دراز می‌شه تا لامپ رو روشن کنه. آقا لامپه یهو همه چی رو روشن می‌کنه. درست همین موقع من چشمام رو می‌بندم، بعد لای یکی‌شون رو باز می‌کنم، بعدم هر دو رو.
ماما بهم می‌گه: «آنقدر نشستم و گریه کردم که دیگه اشکی برام نمونه بود، همین جور دراز کشیده بودم و ثانیه‌ها رو می‌شمردم.»
من ازش می‌پرسم: «چند ثانیه مثلا؟»
«میلیون‌ها و میلیون‌ها.»
«نه، دقیقا چند ثانیه؟»
ماما می‌گه: «شمارش از دستم در رفته.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
23 دقیقه
فصل اول: هدایا - بخش اول
22 دقیقه
فصل اول: هدایا - بخش دوم
21 دقیقه
فصل اول: هدایا - بخش سوم
22 دقیقه
فصل اول: هدایا - بخش چهارم
31 دقیقه
فصل اول: هدایا - بخش پنجم
20 دقیقه
فصل دوم: برملا شدن دروغ‌ها - بخش اول
13 دقیقه
فصل دوم: برملا شدن دروغ‌ها - بخش دوم
27 دقیقه
فصل دوم: برملا شدن دروغ‌ها - بخش سوم
34 دقیقه
فصل دوم: برملا شدن دروغ‌ها - بخش چهارم
22 دقیقه
فصل دوم: برملا شدن دروغ‌ها - بخش پنجم
30 دقیقه
فصل سوم: مردن - بخش اول
28 دقیقه
فصل سوم: مردن - بخش دوم
24 دقیقه
فصل سوم: مردن - بخش سوم
22 دقیقه
فصل سوم: مردن - بخش چهارم
31 دقیقه
فصل سوم: مردن - بخش پنجم
28 دقیقه
فصل چهارم: بعد - بخش اول
24 دقیقه
فصل چهارم: بعد - بخش دوم
22 دقیقه
فصل چهارم: بعد - بخش سوم
21 دقیقه
فصل چهارم: بعد - بخش چهارم
33 دقیقه
فصل چهارم: بعد - بخش پنجم
23 دقیقه
فصل چهارم: بعد - بخش ششم
17 دقیقه
فصل چهارم: بعد - بخش هفتم
25 دقیقه
فصل چهارم: بعد - بخش هشتم
25 دقیقه
فصل چهارم: بعد - بخش نهم
28 دقیقه
فصل پنجم: زندگی کردن - بخش اول
27 دقیقه
فصل پنجم: زندگی کردن - بخش دوم
22 دقیقه
فصل پنجم: زندگی کردن - بخش سوم
24 دقیقه
فصل پنجم: زندگی کردن - بخش چهارم
29 دقیقه
فصل پنجم: زندگی کردن - بخش پنجم
20 دقیقه
فصل پنجم: زندگی کردن - بخش ششم
27 دقیقه
فصل پنجم: زندگی کردن - بخش هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اتاق
نویسنده
مترجمعلی قانع
راویآنالی طاهریان
ناشر چاپیانتشارات آموت
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۴۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
96000 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اتاق

Behshad
۱۴۰۱/۹/۲۷
در کل کتاب خوبی بود. پیشنهاد میکنم بخونید چون ایده‌ی کتاب جدید بود. احساس میکنم سرعت پیشرفت داستان تو یه جاهایی خیلی تند و یه جاهایی خیلی کند بود و همین باعث ضعف کتاب شده بود. ایده‌ی کتاب واقعا خاص و تک بود. تصورم از انتهای کتاب یه چیز خیلی خیلی بهتر بود ولی متاسفانه بیشتر کتاب حول ایده‌ی دنیای جدا از اجتماع و آدم‌ها و امکانات میچرخید و به جز اون، چیز خاصی برای ارائه نداشت. یه نکته‌ی دیگه این بود که پسربچه دنیای خارج از اتاق رو ندیده بود ولی وقتی برای اولین بار وارد فضای خارج از اتاق شده بود اصلا تعجب یا گیجی از خودش نشون نداده بود. من انتظار داشتم خیلی بیشتر از این‌ها بخواد تعجب کنه و حتی شبی که فرار کرد کاملا گیج باشه و متحیر تو دنیا سرگردون باشه. ولی بی تفاوت به محیط اطرافش شروع میکنه دویدن و نقشه رو اجرا میکنه. تصور من این بود که یه مقداری متحیر بشه و بیشتر مجذوب محیط اطراف بشه تا عملی کردن نقشه! یه سری ایرادات داشت که اصلا با عقل جور در نمیومد ولی فرای اون واقعا خاص بود:)
Sara Majidifar
۱۳۹۷/۱۲/۶
نکته‌ی جالب توجه برای من در مورد این داستان، تلاش مادر و فرزندبرای رها یی از اتاقی است که توسط یک مجرم در آن حبس شده بودند به امید دنیای آزاد بیرون اما این رهایی به سرشکستگی مادر می‌انجامد. دنیای آزاد بیرون پر است از امکانات و زرق و برق که بسیار فراتر از نیازهای مادی انسان است اما به نیازهای روحی و او وقعی نمی‌نهد. انسانها با قوانین، خود دیگران را در بند می‌کشند، قوانینی خودساخته و محدود کننده که بسیاری از آن‌ها به کار نمی‌آید. مادر به این نتیجه می‌رسد در مسیر‌ی که در پیش گرفته به شکل‌های مختلف باید برای رهایی بجنگد.
بهداد محمودی
۱۴۰۰/۵/۱۶
راوی کتاب کارش خیلی خوب و تنها چیزی هست که باعث میشه ادامه بدی اما کتاب نمیدانم مشکل در ترجمه بوده یا سلیقه راوی در تغییر کلمات به هر حال تناقض‌های فاحشه‌ای داره برای تصور کودک ۵ساله که فقط میتوان با دقت زیاد و حافظه خوب درک کنید گاهی بچه ۱۵ ساله میشه گاهی ۳ساله ولی ۵ساله نه!!!
در کل از کتابراه خیلی تشکر میکنم واقعا کارتون خوبه
مریم حسینی
۱۳۹۹/۱۱/۲۷
من خود کتاب رو مطالعه کردم. واقعا کتاب جالبی بود، نویسنده خیلی زیبا دنیا رو خیلی زیبا از درک و فهم یک پسر بچه پنج ساله به تصویر کشیده، با خوندن این کتاب متوجه میشیم که چقدر محیط اطراف و بازی‌ها و دوستان در کودکی نقش مهمی در رشد ذهنی کودک دارن‌. واقعا تامل بر انگیز بود.
شیما جودزاده
۱۳۹۸/۵/۱۸
داستان یکنواخت و بدون هیجان بود چون راوی یک پسربچه‌ی پنج ساله است هم از لحاظ روانشناختی، مطلب زیادی بیان نمیشود. مساله‌ی اصلی، رنج مادر از اسارت و بعد افسردگی و اضطراب بعد از رهایی است که با انتخاب راوی کودک، این مسایل بسیار خلاصه و سربسته بیان میشود.
Samira Noorishirazi
۱۴۰۱/۴/۱۳
ابتدا با یک فیلم نامه قوی، کتاب را اشتباه گرفتم، در ابتدا
خیلی نزدیک به فیلنامه بود اما در انتها کتاب از دست رفت و از نظر من یک کپی، یا یک ایده‌ای که هر چه به انتها نزدیک می‌شد جذابیتش برای من کمتر می‌شد
سارا حمزه لو
۱۴۰۱/۱۱/۲۸
بینظیر بسیار جالب داستان یک زن با فرزندش و اسارتشون آنچنان به زیبایی به تصویر کشیده شده که حیرت میکنم از این همه خلاقیت و استعاره زیبایی که در کتاب وجود داره.... ممنون که صوتیش کردین.
ehsan amin
۱۳۹۹/۲/۱۸
خانم گوینده چرا فیلم room رو ندیدید؟ لا اقل از یه بازیگر تئاتر مشورت بگیرین قبل از روایت، نه اینکه خوب نبود بلکه ۱۰۰درصد تلاش داشتین که اثر خوب در بیاد ولی این نقصو داشت و گفتنش بهتره
sepide pourhaghani
۱۳۹۷/۸/۲
کتاب فوق العاده ایه. ولی حتما کتاب رو بخونین و بعد فیلم رو ببینین. چون فیلمش کاملا شبیه خود کتاب نیس و از یه جایی به بعد متفاوت میشه. کتاب 10 از 10، فیلم نسبت به کتاب 6 از 10.
زهراسادات میرزایی
۱۴۰۰/۱۲/۹
نویسنده خیلی خوب تونسته بود که داستان رو از دید یه کودک شش ساله پیش ببره.. و واقعا داستانِ جذابی داشت.. پیشنهاد میکنم اول داستان رو بخونید بعد فیلمش رو ببینید..
hooman sepehri
۱۳۹۹/۲/۲۰
کتاب بسیار خوب نوشته شده و بسیار خوب خوانده شد بیان داستان از زاویه دید یک کودک پنج ساله دلچسب ودر مواردی بسیار حیرت انگیز است. فیلمش را بعد از کتاب دیدم و فیلمش را اصلا نپسندیدم.
Eti Atshani
۱۴۰۱/۶/۱
داستانی مهیج از مادر وپسری که اسیر مردی هستند و کودک هرگز بیرون از اتاقی کو چک چیزی ندیده ارتباط بین مادر و کودک برایم بسیار جذاب بود و داستان اوج گیرایی داشت
حامی زهرانی
۱۴۰۲/۱۰/۱۸
خیلی زیبا بود و مفهومی چه از نظر داستان، شخصیت پردازی، گرچه نقش منفی بهش زیاد پردازش نشده بود، ولی خوب تموم شد، گرچه پایانش طولانی بود
مریم طاهرآموز
۱۳۹۹/۱/۴
کتاب عالی بود از فیلمش هم قشنگ تر، دنیا از دید پسر بچه فوق العاده بود، صدای راوی خیلی خوب بود، بعد از اتمام کتاب دلم واسه پسر بچه تنگ میشه
نوشین نیکی
۱۳۹۹/۶/۶
واقعیت تلخ رو خیلی زیبا بیان کردن
اوایل فصل کمی خسته کننده است اما فصل سه به بعد عالیه👌🏻
مشاهده همه نظرات 46

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اتاق

برای دریافت کتاب صوتی اتاق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.