معرفی و دانلود کتاب صوتی اثریا

عکس جلد کتاب صوتی اثریا
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اثریا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اثریا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اثریا

روایتی متفاوت از جنگ بزرگ سوریه! نیما اکبرخانی در کتاب صوتی اثریا با زبانی طنزآمیز داستان میدان جنگ سوریه و خاطرات شهدای مدافع حرم را بازگو می‌کند.

درباره کتاب صوتی اثریا:

تا به امروز حدود یک دهه از جنگ سوریه می‌گذرد و می‌توان گفت ایران نیز نقش بزرگ و اثرگذاری در این جنگ ایفا کرده است. اما روایات زیادی از این اتفاق مهم تاریخی وجود ندارند و تنها برخی از خاطرات و روایات مستندگونه از زبان مادران و همسران شهدا در دست است. اما آیا این روایات و خاطرات می‌توانند تمام ابعاد گسترده این جنگ را در بر بگیرند؟

کتاب اثریا را می‌توان اثری خاص و موفق در این حوزه به شمار آورد که به‌نوعی متفاوت عمل کرده و در قالب یک رمان بسیاری از ناگفته‌های جنگ سوریه را به تصویر کشیده است. این کتاب با طنزی اثرگذار به بیان موقعیت‌های تلخی که رزمندگان تجربه کردند پرداخته است. با شنیدن این داستان خود را در موقعیت اضطراب‌آور و خشونت‌آمیز جنگ تصور خواهید کرد.

شهدایی که در این داستان توصیف می‌شوند بسیار با توصیفات کلیشه‌ای دیگر روایات تفاوت دارند و مناطق جنگی نیز با شیوه‌ای جدید برایتان توصیف می‌شوند. کتاب صوتی اثریا ماجرا را از قبل از جنگ تعریف می‌کند و کم‌کم شما را به دل خط حمله وارد می‌کند و در فضایی وهم‌آلود تجربه‌های حقیقی را به تصویر می‌کشد.

کتاب حاضر بعد از انتشار با واکنش‌های متفاوتی از جانب مخاطبان روبه‌رو شد. بعضی از منتقدین به تحسین از آن پرداختند و نویسنده را به دلیل شجاعتش در روایت متفاوت ستودند. برخی دیگر نیز مخالف این شیوه بودند و آن را با اهداف مدافعان حرم متناقض می‌دانستند. با وجود تمام نقدها و تحسین‌ها این اثر را می‌توان شروعی جدید در عرصهٔ ادبیات مقاومت به شمار آورد.

کتابی که با دوری از سبک یکنواخت روایت زندگی شهدا از زبان همسرانشان، به شکل ملموس‌تری فضای خشن جنگ را برای مخاطب بازآفرینی کرده است. نیما اکبرخانی، نویسندهٔ این کتاب عقیده دارد زندگی افرادی که در این راه شهید شدند، به‌غیراز ابعاد معنوی دارای وجوه دیگری نیز است که بسیار کمتر به آن‌ها پرداخته شده است.

او این پیام مهم را به شما می‌رساند که رزمندگان به جز امور مربوط به جنگ و مستحبات دینی، باقی زمان خود را مثل دیگران می‌گذرانند و همین موضوع داستان را طبیعی‌تر و جذاب‌تر جلوه داده است. مکان روی دادن این داستان اثریا است؛ روایت‌هایی مستند از شخصیت‌هایی که به آنجا رفتند و تجربه‌هایی که از سر گذراندند. سیر جذاب و نفس‌گیر داستان به‌قدری است که از همان ابتدا شما را درگیر می‌کند و می‌توان گفت این سیر صعودی تا پایان داستان به همین شکل پیش می‌رود.

کتاب صوتی اثریا مناسب چه کسانی است؟

اگر دوست دارید در درمورد زندگی و خاطرات شهدای مدافع حرم بیشتر بدانید، شنیدن کتاب صوتی اثریا برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

در بخشی از کتاب صوتی اثریا می‌شنویم:

دروغ چرا، زدن تانک با کورنت کار راحتیه. ولی زدن تانک با بقیهٔ تجهیزات کار خیلی خیلی سختیه. بیشتر مواقع غیرممکنه. بقیه هم که نمی‌دونن. این‌طوری بود که امروز من بین دار و دستهٔ طیار شدم یه ابرقهرمان! سه تا تانک از توی خط جبههٔ النصره دراومد. هم‌زمان من اومدم بیرون. تقابل ساده و خیلی وحشتناکی بود. درگیری بین سه تا تانک تی 72 بود با یه قبضه کورنت.

خب وقتی موشک ساخت سال 1998 باشه و تانک ساخت 1973 نتیجهٔ بازی معلومه. تو این دوره و زمونه یه سال تفاوت تکنولوژی خودش خیلیه. چه برسه به 25 سال. همون تانکی که کابوس رزمنده‌های جنگ ایران و عراق بود و دشمن بعثی باهاش ضربه‌های سختی می‌زد، الان به‌راحتی میشه تابوت آهنی خدمهٔ خودش.

منم یکی یکی زدمشون. کلا کار سختی نیست. باید یه به علاوهٔ سبز رنگو روش نگه داری، باقی کارارو خودش میکنه. وقتی دشمن با سه تا تانک حمله میکنه و تو چهارتا موشک داری، قطعا برندهٔ بازی معلومه!

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
11 دقیقه
فصل اول: سفر به آنجا
16 دقیقه
فصل دوم: هدیهٔ عمو رجب
15 دقیقه
فصل سوم: وقتی در سرم گزارش کشتی پخش شد
35 دقیقه
فصل چهارم: دعوا سر سر میلاد
25 دقیقه
فصل پنجم: نبرد با تانک و پدر لوس
43 دقیقه
فصل ششم: تنهایی
19 دقیقه
فصل هفتم: پوریا
16 دقیقه
فصل هشتم: عقبه
12 دقیقه
فصل نهم: دمشق
13 دقیقه
فصل دهم: تهران
8 دقیقه
فصل یازدهم: بازگشت دوباره

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اثریا
نویسنده
گویندهسام قریبیان
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اثریا

محمدعلی کلوندی
۱۴۰۱/۳/۲
سبک نگارش کتاب جدید وجالب است اما به نظرم حال وهوای حاکم برجبهه‌های جنگ درسوریه که مدافعان حرم «‌های مدافعان حرم را درجنگ باتکفیری‌ها درسوریه راکه به جان خریددندوهمچنین جنایت های
تروریست‌های تکفیری را خوب بیان کرده است. اجرای آقای قریبیان هم خوب بودومن اجرا را دوست داشتم ویک نکته رو هم باید بگم و
آنهم اینکه اسم گروه تروریستی النصره اشتباه تلفظ شد که یک نکته منفی است، ودر اخر هم پیشنهاد میکنم کتاب را تهیه کنید وبشنوید.
شهنام گرجی
۱۴۰۲/۱/۲
سلام
این کتاب با نگاهی نو به جنگ و مدافعان حرم نگاه می‌کند؛ از رنج آن‌ها و دلگرانی‌ها و وابستگی آنان به اهل و عیال و خانواده و از سختی جنگ در برابر موجوداتی وحشی صحبت می‌کند اما در عین حال به صورت بسیار ضعیف که جای کار بیشتر داشت از ارزش دفاع در برابر رشد فزاینده‌ی داعش سخن هم گفته است.
سرگرم کننده است ولی یک افتخار نیست.
از گویش ناب آقای سام قریبیان نمی‌توانم بگذرم که عالی بود🌸🌸
محمد رضا نعمانی
۱۴۰۱/۱/۲۷
نویسنده کمی میخواسته خاص باشد و لات گرایانه به قضیه جنگ بپردازد که البته نفی نمیشود ولی فقط این مدل نیست که به این قضیه اشاره کرده در جای که میگوید در دمشق سه گروه هستند بازنشستگان و جوانان جویای راحتی و سوابق جنگی و الا آخر.
باید دانست در جنگ مدلها زیادند آنهم به تعداد افراد اختلاف دارند اینهم یک مدل از زحمتکشان و مبارزان سخت جنگ هست
در کل خواندن این کتاب را یا کمی تامل پیشنهاد میدهم
محمد جمالی
۱۴۰۲/۸/۲۳
کتابی زیبا، وصف یه سفر به سوریه در قالب گروهی پیشرو، اتفاقات و وقایع واقعی از زبون یه رزمنده وسط میدونبه جرات عالیه شدید توصیش می‌کنم ادبییاتش واقعی و دور از اضافات و سو و سمت‌های غیر واقعی دادن در یک کلمه توصیفش کنم، عالیه حداقل ده مرتبه گوش کردمش اصلاح می‌کنم حداقل سی مرتبه گوش کردم اصلاح می‌کنم چهل مرتبه و هر سری خدایی لذت بردم و هر مرتبش کلا رفتم تو اون حال و هوا
مهران راستی
۱۴۰۱/۳/۱
غیر از یکی دو تا اشتباه آقای قریبیان مث مصلحین (که درستش بنظرم باید مسلّحین باشه) واقعاً هم کتابخوانی عالی بود و هم داستان طنز لطیفی داشت. نه تلخی جنگ رو منکر می‌شد و نه از عشق ناخودآگاه به جنگ و جهاد و ایثار غافل بود. شرائط جنگی رو هم تو میدون رزم طبیعی و به دور از اغراق نشون میده
داود محمدی
۱۴۰۲/۶/۲۵
حرفهای درست راوی که در نهایت سود اصلی و اونایی میبرن که اصلا جنگ و ندیدن فداکاری نکردن و همیشه پشت جبهه بودن ولی بهره‌ها بردند و همیشه هم از مردم طلبکار
Mehdi Arya
۱۴۰۰/۱۲/۲۰
عالی بود آدم رو میبره به توی جنگ با داعش و اینکه چه جوانهایی رو ما از دست دادیم
عیسی زاده
۱۴۰۱/۹/۱۳
با طنز زیبا، سختی‌ها و ویژگی‌های خاص جبهه پرداخت شده. اثر ارزشمندی هست.
مانا
۱۴۰۱/۱/۱۰
بسیار عالی بود این بار روایت مدافعان حرم بصورتی دیگر
علی مطلبی
۱۴۰۲/۲/۱۷
بسیار جذاب و شیرین بود
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اثریا

برای دریافت کتاب صوتی اثریا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.