دانلود کتاب صوتی الیور تویست


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی الیور تویست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی الیور تویست

کتاب صوتی الیور تویست اثر رمان نویس مشهور انگلیسی سده نوزدهم میلادی چارلز دیکنز است که به شرح زندگی کودکی‌ رهاشده در نوانخانه‌ای در انگلستان می‌پردازد. داستان این کتاب بسیار اثرگذار، پرتحرک، ناراحت کننده و در عین حال امیدبخش است.

الیور تویست (Oliver Twist) دومین رمان چارلز دیکنز، زندگی افراد فقیر را به تصویر می‌کشد و بازگو کننده‌ی بخشی از تاریخ اجتماعی انگلستان در اوایل سده نوزدهم میلادی است.

الیور توئیست پسر و کوچک و یتیمی که پدر و مادر خود را از دست داده و در عرصه گیتی تک و تنها مانده به دنیای اطرافش وارد می‌شود. جامعه‌ای که قانون جنگل با همه بی‌رحمی در آن رواج دارد و پسر کوچک باید با چنگ و دندان از خود دفاع کند و گرنه دیگران پاره پاره‌اش می‌کنند. الیور کودک بی‌سرپرستی است که سالیان نخست زندگی‌اش را در یتیم‌خانه می­‌گذراند. مسئولان یتیم‌خانه او را به دست مردی تابوت‌ساز می‌سپارند تا برای او کار کند. از اینجا زندگی الیور وارد مرحله‌ای تازه می‌شود و او به دنبال سرنوشت خود به راه می­‌افتد. در طرف دیگر نیمه پنهان زندگی اوست که کم کم به او نزدیک می­‌شود.

منافع عده بسیاری ایجاب می‌کند که او، علی رغم ثروت فراوانی که از پدر به ارث رسیده، در فساد و تباهی فرود رود. ولی الیور کوچک برای دنیای تیرگی‌ها ساخته نشده و سرانجام در نبرد خونینی که در آن خوبی‌ها و بدی‌ها یک بار دیگر در مقابل هم صف آرایی می‌کنند، موفق می‌شود که خود را از چنگ افراد بد سرشت و کسانی که طمع ثروت او را در دل دارند، خلاص کند. اما پس از آن الیور باز گرفتار سختی‌ها و مشکلات می‌شود.

الیور توئیست در حقیقت ادعانامه‌ای است که چارلز دیکنز (Charles Dickens) علیه جامعه فاسد آن روز انگلستان نوشت. کودکان بی‌سرپرستی که تحت انقلاب صنعتی و زیادشدن کارخانه‌ها به سرنوشتِ تلخ و زهرناکی مبتلا شدند. دیکنز در این رمان هم از نوانخانه‌‌ها انتقاد می‌کند، و هم تصویری از بچه‌های رها شده در جامعه می‌دهد. بچه‌هایی که راهی جز دزدی و جنایت برای ادامه‌ زندگی ندارند. اما دیکنز خوش‌بین بود و اثرش یکسره سیاه نیست. همین است که در این رمان، در کنار مصائب و رنج‌ها، سیمای انسان‌های خوب و خیری را می‌بینیم که عددشان از قضا کم نیست. الیور توئیست در زمان خودش آنقدر مورد استقبال قرار گرفت که حتی زمامداران انگلیس مجبور به تغییر برخی قوانین نابرابر اجتماعی شدند.

چارلز دیکنز برجسته‌ترین رمان‌نویس انگلیسی عصر ویکتوریا و یک فعال اجتماعی توانمند بود. از او برای داستان‌سرایی و نثر توانمندش و خلق شخصیت‌های به یادماندنی، بسیار تحسین به عمل آمده‌ است. می‌توان گفت معروفیت او تقریباً از نویسندگان قبل خود بیشتر بود. چرا که آثار دیکنز برای تمامی سلیقه‌ها جذابیت دارد. تغییر شرایط ناگهانی‌اش در دوران نوجوانی و سقوط به طبقه‌ی کارگر تأثیر بسیار عمیقی بر روحیه‌ی دیکنز گذاشت، به گونه‌ای که تصاویر زندان، فقر، کودک مظلوم و سردرگم به صورت مکرر در رمان‌‌های او به چشم می‌خورد. او نوشتن را با داستان و مقاله برای روزنامه‌ها و مجلات آغاز کرد.

 ۴ ساعت و ۳ دقیقه، ۲۲۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۳ دقیقه
بخش اول
۱۰ دقیقه
بخش دوم
۲۱ دقیقه
بخش سوم
۱۰ دقیقه
بخش چهارم
۱۸ دقیقه
بخش پنجم
۲۴ دقیقه
بخش ششم
۱۹ دقیقه
بخش هفتم
۱۶ دقیقه
بخش هشتم
۳۳ دقیقه
بخش نهم
۱۲ دقیقه
بخش دهم
۱۴ دقیقه
بخش یازدهم
۱۱ دقیقه
بخش دوازدهم
۸ دقیقه
بخش سیزدهم
۱۶ دقیقه
بخش چهاردهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی الیور تویست

برای دانلود کتاب صوتی الیور تویست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  الیور تویست

نظرات کتاب صوتی الیور تویست

سجاد حسینی
۱۳۹۸/۱۲/۶
رمان الیور توییست اثر چارلز دیکنز از ان دسته رمان هاییست که مخاطب را مجذوب خود میکند، چرا که دیکنز تصاویر را بسیار زیبا و حقیقی به تصویر میکشد به طوری که شنونده میتواند خود را همچون شخصیت‌های داستان تصور کند و خودش را به جای انها بگذارد،،،
متشکر از عوامل فرهنگی کتابراه
ایوب خشنودان
۱۳۹۹/۱/۲۸
کتاب عالی بود؛ وقتی میشنوی میتونی تصویر پردازی در ذهن داشته باشی؛ مثل دیدن یه فیلم با نمایشنامه عالی... ولی گوینده سریع کلمات ادا میکنه
ازاده اتش برگ
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
رمان الیور توییست از چارلز دیکنز عالی هست
ولی بهتره گوینده این داستان گوینده داستان شازده کوچولو باشه
مشاهد همه نظرات (۱۱)