دانلود کتاب صوتی انگشت جادویی و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انگشت جادویی و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی انگشت جادویی و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای

رولد دال نویسنده پرفروش و محبوب رمان چارلی و کارخانه شکلات سازی، این بار در کتاب صوتی انگشت جادویی و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای، قصه یک دختر بچه با قدرتی باورنکردنی و سفر یک پسربچه به اولین هتل فضایی جهان را برایتان تعریف خواهد کرد. این کتاب دوست داشتنی از مجموعه داستان‌های عجیب آقای دال به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی انگشت جادویی و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای:

حواستان باشد دختری هشت ساله در همین حوالی زندگی می‌کند که برخلاف ظاهرش که شبیه دیگر بچه‌هاست، یک قدرت اسرارآمیز دارد و هر زمان که کسی او را اذیت کند و باعث عصبانیتش شود، به طور ناخواسته انگشت جادویی‌اش فعال می‌شود و معلوم نیست جه بلایی سر افرادی بیاید که نزدیک او هستند. اگر می‌خواهید بدانید که این دختربچه کیست باید قصه‌اش را در کتاب صوتی انگشت جادویی (The magic finger) بشنوید.

رولد دال نویسنده مشهور کودکان، داستانی تخیلی و جذاب نوشته که شما را وارد جهانی فانتزی و جادویی می‌کند و می‌توانید با گرگ‌های شکارچی آشنا شوید که به خاطر عصبانی کردن آن دختر، به پرنده تبدیل شده‌اند و حالا به جای داشتن دست و پا، بر پشت خود بال‌هایی کوچک دارند و مجبورند که در لانه پرندگان زندگی کنند. پس از این اتفاق داستان کتاب انگشت جادویی به اوج خود می‌رسد و گرگ‌ها حسابی به دردسر می‌افتند و به خاطر کارهای بد گذشته خود و شکار حیوانات، پشیمان و ناراحت می‌شوند.

داستان انگشت جادویی با زبانی طنز و هیجان انگیز قصه‌ای آموزنده برای بچه‌ها تعریف می‌کند و به آن‌ها می‌آموزد که حیوانات و طبیعت را دوست داشته باشند.

داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای (Charlie and the Great Glass Elevator) نیز ادامه ماجرای چارلی و کارخانه شکلات‌سازی است و ماجرا از جایی آغاز می‌شود که چارلی همراه با خانواده‌اش سوار یک آسانسور اسرارآمیز می‌شوند و آن‌ها را تا جایی بالا می‌برد که به اولین هتل فضایی جهان می‌رسند که فضانوردان در آنجا حضور دارند. پس از ورودشان به آنجا، خانواده چارلی به دلایلی مجبور می‌شوند خود را مریخی معرفی کنند و این آغاز ماجراهایی هیجان انگیز و خطرناک برایشان است.

قصه انگشت سحرآمیز در سال 1962 و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای نیز در 1972 میلادی منتشر شده‌اند و بخشی از مجموعه داستان‌های عجیب آقای دال به حساب می‌آیند.

رولد دال را بیشتر بشناسیم:

نویسنده محبوبی که همه کودکان عاشق نوشته‌هایش هستند و مجله Time او را یکی از پرخواننده‌ترین و تاثیرگذارترین نویسندگان دوران معاصر می‌داند، کسی جز رولد دال (Roald Dahl) نیست.

دال در سال 1916 در ولز از پدر و مادری نروژی به دنیا آمد. او دوران کودکی خود را در انگلستان گذارند و اوایل جوانی برای کار در یک شرکت نفت به آفریقا رفت. با شروع جنگ جهانی دوم، به نیروی هوایی سلطنتی پیوست و خلبان یک جنگنده شد اما سرانجام در سن بیست و شش سالگی به واشنگتن دی سی سفر کرد و آنجا بود که به طور جدی وارد دنیای داستان نویسی شد. اولین داستان کوتاه رولد دال که ماجراهای او در جنگ را بازگو می‌کند در The Saturday Evening Post به چاپ رسید و به همین ترتیب این اتفاق، شروع مسیری درخشان و طولانی برای این نویسنده بود.

او به عنوان فردی شناخته می‌شود که با شناخت و احاطه کامل بر دنیای کودکان، برایشان داستان‌های مهیج و طنزگونه می‌نوشت. آثاری که همواره مملو از مفاهیمی همچون امید به زندگی، تلاش و شادی است؛ اما رولد دال هیچ گاه با زبانی مستقیم و نصیحت‌گونه، با کودکان مواجه نمی‌شد؛ بلکه دنیایی تخیلی و جذاب برای آن‌ها خلق می‌کرد تا اول از همه بچه‌ها با داستان‌هایش ارتباط برقرار کنند.

رولد دال در گفته‌های خود اشاره کرده بود که داستان‌هایش برگرفته از افسانه‌هایی است که مادرش برایش تعریف می‌کرد و تجارب کودکی خودش بوده و به همین ترتیب توانسته جهان فانتزی خود را خلق کند.

از مهم‌ترین آثار او می‌توان به «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی»، «جیمز و هلوی غول پیکر» و «جادوگرها» اشاره کرد. البته دال چندین مجموعه داستان، شعر کودک، فیلمنامه، داستان بزرگسال، نمایشنامه و آثار غیرداستانی را در کارنامه هنری خود دارد.

کتاب چارلی و کارخانه‌ی شکلات سازی از مشهورترین آثار این نویسنده به شمار می‌رود که از روی آن فیلمی جذاب و محبوب به کارگردانی تیم برتون ساخته شده است. به غیر از این، آثار دیگر رولد دال نیز مورد اقتباس قرار گرفته‌اند.

سرانجام رولد دال براثر یک بیماری نادر در سال 1990 میلادی درگذشت و پس از آن موزه و مرکز قصه‌های رولد دال در شهر گریت میسندن انگلستان تاسیس شد. این موسسه فعالیت‌های خیرخواهانه انجام می‌دهد و کودکان 6 تا 12 ساله نیز می‌توانند برای آشنایی بیشتر با قصه‌های دال به آنجا بروند.

کتاب صوتی انگشت جادویی و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای به چه کسانی توصیه می‌شود؟

این کتاب فانتزی، جذاب و هیجان‌انگیز برای کودکان مناسب است و از شنیدن آن لذت می‌برند.

در بخشی از کتاب صوتی انگشت جادویی و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای می‌شنویم:

در هتل فضایی هیچ ‌کس در حالت شناور قرار نداشت. دستگاه جاذبه ترتیب آن را داده بود. بنابراین به محض این‌که به هتل فضایی متصل شدند، آقای ونکا، چارلی، پدربزرگ جو و آقا و خانم باکت بدون دردسر از آسانسور بزرگ شیشه‌ای وارد سرسرای هتل فضایی شدند. فقط پدربزرگ جورج و مادربزرگ جورجینا و مادربزرگ جوزفین که بیش از بیست سال پایشان را از تخت پایین نگذاشته بودند و حاضر نبودند عادتشان را کنار بگذارند وقتی دیدند وضعیت شناور بودن از بین رفته، دوباره برگشتند و روی تخت دراز کشیدند و اصرار کردند آن‌ها را با تخت وارد هتل فضایی کنند.

چارلی نگاهی به دوروبر انداخت. فرش سبز کلفتی روی زمین پهن شده بود. بیست لوستر بسیار بزرگ نورانی از سقف آویزان بود. دیوارها از تابلو‌های نقاشی گران‌قیمت پوشیده بود و صندلی‌های راحتی بزرگ و نرمی همه جا به چشم می‌خورد. ته سالن در پنج آسانسور دیده می‌شد. همه ایستاده بودند و به این چیزهای لوکس و قشنگ نگاه می‌کردند. صدای هیچ ‌کس در نمی‌آمد. آقای ونکا به آن‌ها هشدار داده بود که مرکز کنترل هوستون کلمه به کلمه حرف‌های آن‌ها را می‌شنود، بنابراین باید حواسشان جمع باشد، صدای ضعیف وزوزی از کف سالن به گوش می‌رسید که سکوت آن جا را ترسناک‌تر می‌کرد. چارلی دست پدربزرگ جو را محکم گرفته بود. نمی‌دانست از این وضعیت خوشش می‌آید یا نه. آن‌ها وارد بزرگ‌ترین وسیله‌ی ساخت دست بشر شده بودند، باارزش‌ترین دارایی ایالات متحد، و اگر گیر می‌افتادند، که حتماً این اتفاق می‌افتاد، معلوم نبود چه بلایی به سرشان خواهد آمد. تا آخر عمر زندانی می‌شدند؟ حتماً، شاید اتفاق بدتری هم برایشان می‌افتاد.

 ۴ ساعت و ۴۲ دقیقه، ۲۷۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۲۰ دقیقه
انگشت جادویی - بخش یک
۹ دقیقه
انگشت جادویی - بخش دو
۱۶ دقیقه
آسانسور بزرگ شیشه‌ای
۱۲ دقیقه
هتل فضایی U.S.A
۱۱ دقیقه
اتصال
۱۶ دقیقه
رئیس‌جمهور
۱۵ دقیقه
مریخی‌ها
۷ دقیقه
دعوت به کاخ سفید
۷ دقیقه
اتفاق ناگوار در آسانسور
۱۴ دقیقه
کرم‌های ورموسی
۱۲ دقیقه
قورتشان دادند
۱۰ دقیقه
سفینه‌ی فضایی به خطر می‌افتد اولین حمله‌ی کرم ورموسی
۱۹ دقیقه
نبرد کرم‌ها
۶ دقیقه
بازگشت به کارخانه‌ی شکلات‌سازی
۱۵ دقیقه
چگونه ویتامین ونکا اختراع شد
۷ دقیقه
دستور تهیه‌ی ویتامین ونکا
۲۳ دقیقه
خداحافظ جورجینا
۱۴ دقیقه
ویتاونک و سرزمین آدم‌های منها شده
۱۰ دقیقه
نجات در سرزمین آدم‌های منها شده
۲۰ دقیقه
پیرترین آدم دنیا
۷ دقیقه
نوزادان بزرگ می‌شوند
۱۳ دقیقه
چطور آدمی را از رختخواب بیرون بیاوریم

راهنمای دانلود کتاب صوتی انگشت جادویی و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای

برای دانلود کتاب صوتی انگشت جادویی و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  انگشت جادویی و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای

نظرات کتاب صوتی انگشت جادویی و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای

مریم رضایی
۱۳۹۹/۱۰/۶
دخترم خیلی کتاب رو دوست داشت اما آخرش گفت مثل این بود که یه فیلم رو نصفه ول کنی. دوست داشت یه فصل هم راجع به مهمونی کاخ سفید هم باشه:)
صدیقه گرگین
۱۴۰۰/۲/۲۷
کتاب قشنگی بود هم این کتاب و کتابهای دیگر نویسنده شاد و دوست داشتنی اند
karimi karimi
۱۴۰۰/۱/۳
خیلی خوب بود
💖💖💖💖💖💖
مشاهد همه نظرات (۳)
داستان کودک، مجموعه داستان های عجیب آقای دال، گروه سنی ج، داستان تخیلی، داستان تخیلی کودکان، داستان تخیلی کودکانه، رمان فانتزی تخیلی، رمان تخیلی، دانلود رمان تخیلی، دانلود داستان تخیلی، داستان تخیلی کودک، داستان طنز کودک، رمان هیجان انگیز کودکانه، دانلود کتاب انگشت جادویی، دانلود کتاب انگشت جادویی رولد دال، کتاب صوتی رولد دال، دانلود کتاب چارلی و آسانسور شیشه ای، داستان چارلی و آسانسور بزرگ شیشه ای، کتاب های رولد دال، مجموعه آثار رولد دال، بهترین کتاب های رولد دال، خرید کتاب های رولد دال، زندگینامه رولد دال، رولد داهل، روآل دال، دانلود رمان هیجان انگیز، داستان هیجان انگیز، داستان های هیجان انگیز، دانلود داستان آموزنده برای کودکان، دانلود داستان صوتی کودک، کتاب صوتی کودک، دانلود کتاب کودک، کتاب داستان کودک، داستان کودکان، دانلود کتاب داستان کودک، داستان کودک و نوجوان، داستان های کودکانه، داستان فانتزی، دانلود داستان خارجی، Charlie and the Great Glass Elevator، Roald Dahl، The magic finger، The great glass elevator، The magic finger and the great glass elevator