دانلود کتاب صوتی اینشتین به آرایشگرش چه گفت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اینشتین به آرایشگرش چه گفت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی اینشتین به آرایشگرش چه گفت

کتاب صوتی اینشتین به آرایشگرش چه گفت اثر رابرت ل. ولک، به شما کمک می‌کند که به کشف اسرار جهان هستی بپردازید و با دید جامع‌تری به پیرامون خود بنگرید.

رابرت ل. ولک (Robert L. Wolke) در این کتاب سوالات بسیار ساده‌ای برای شما طرح می‌کند. سوالاتی که حتی به آن فکر هم نمی‌کنید اما پاسخ آن شما را حیرت‌زده می‌کند و در پی آن با خود می‌گویید چرا تاکنون به این پرسش فکر نکرده بودم.

در کتاب صوتی اینشتین به آرایشگرش چه گفت (What Einstein told his barber) با سوالاتی از قبیل: چه چیزی قالب یخ را مات می‌کند؟ چرا سشوار هم باید گرم کند و هم باید باد بزند؟ حمله‌ی کوسه‌ها چگونه هواپیما را ایمن و بی‌خطر می‌کند؟ چرا همه قهوه به حاشیه می‌رود و در آنجا خشک می‌شود؟ آیا کسی که در اتومبیل با سرعت صوت حرکت می‌کند می‌تواند صدای رادیو را بشنود؟ چرا همیشه یک طرف ماه به سوی زمین است؟ چرا پرندگانی را که روی خطوط انتقال برق فشار قوی نشسته‌اند، برق نمی‌گیرند؟ و... روبه‌رو می‌شوید.

با این کتاب می‌توانید درباره‌ی تمام این پرسش‌ها و پرسش‌های دیگر در قالب راز و رمزهای طبیعی که در آن زندگی می‌کنیم، پاسخ‌های جالبی بیابید. این کتاب برای افرادی‌ست که نسبت به پیرامونشان در زندگی روزمره کنجکاوند و از کسب اطلاعات درباره‌ی علت رویدادها خشنود می‌شوند و از شنیدن و پی بردن به این علت‌ها لذت می‌برند.

رابرت ل. ولک، مولف تحسین شده‌ی کتاب اینشتین چه چیزی را نمی‌دانست و استاد ممتاز شیمی دانشگاه پیتزبورگ است. ولک نیاز به فهمیدن، و خوب فهمیدن را درک می‌کند. او اکنون در این کتاب توضیحات جالب‌تری در مورد پدیده‌های روزمره‌ای چون نیروی گرانش (اگر آسانسوری در حال سقوط باشید، آیا پریدن به بالا در آخرین لحظه نجات‌تان می‌دهد؟) و صوت (چرا رام کننده‌ی شیر صدای غرش شلاق را در می‌آورد؟) آورده است.

در قسمتی از کتاب صوتی اینشتین به آرایشگرش چه گفت می‌شنویم:

چرا تکاورها از گلوله‌های نقره‌ای استفاده می‌کنند؟ این گلوله‌ها عمدتا نشان مشخص تکاورها و کماندوها هستند، اما نسبت به سرب این مزیت را دارند که اندکی سبک‌ترند. گلوله‌های معمولی از سرب ساخته می‌شوند زیرا سرب فلزی بسیار سنگین، یا چگال (با وزن مخصوص زیاد) است. این فلز ارزان هم هست.

فهرست مطالب

۱۲ دقیقه
پیشگفتار
۳۰ دقیقه
فصل اول: حرکت و تکان - قسمت اول
۲۶ دقیقه
حرکت و تکان - قسمت دوم
۲۶ دقیقه
حرکت و تکان - قسمت سوم
۲۰ دقیقه
حرکت و تکان - قسمت چهارم
۲۹ دقیقه
فصل دوم: اینجا را نگاه کن! - قسمت اول
۲۴ دقیقه
اینجا را نگاه کن! - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
اینجا را نگاه کن! - قسمت سوم
۲۹ دقیقه
اینجا را نگاه کن! - قسمت چهارم
۲۶ دقیقه
اینجا را نگاه کن! - قسمت پنجم
۳۰ دقیقه
فصل سوم: ماده‌ی داغ - قسمت اول
۲۷ دقیقه
ماده‌ی داغ - قسمت دوم
۱۹ دقیقه
ماده‌ی داغ - قسمت سوم
۲۶ دقیقه
فصل چهارم: زمین زیر پای ما - قسمت اول
۳۲ دقیقه
زمین زیر پای ما - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
زمین زیر پای ما - قسمت سوم
۳۰ دقیقه
زمین زیر پای ما - قسمت چهارم
۲۵ دقیقه
فصل پنجم: آسمان بر فراز سر ما - قسمت اول
۳۰ دقیقه
آسمان بر فراز سر ما - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
آسمان بر فراز سر ما - قسمت سوم
۲۱ دقیقه
آسمان بر فراز سر ما - قسمت چهارم
۲۸ دقیقه
فصل ششم: همه چیز نمناک است - قسمت اول
۲۶ دقیقه
همه چیز نمناک است - قسمت دوم
۳۰ دقیقه
همه چیز نمناک است - قسمت سوم
۲۲ دقیقه
همه چیز نمناک است - قسمت چهارم
۲۸ دقیقه
فصل هفتم: ماده و چیزها - قسمت اول
۳۲ دقیقه
ماده و چیزها - قسمت دوم
۲۵ دقیقه
ماده و چیزها - قسمت سوم
۲۹ دقیقه
ماده و چیزها - قسمت چهارم
 ۱۲ ساعت و ۳۲ دقیقه، ۶۹۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی اینشتین به آرایشگرش چه گفت

برای دانلود کتاب صوتی اینشتین به آرایشگرش چه گفت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  اینشتین به آرایشگرش چه گفت
ش شهبازی
۱۳۹۸/۳/۱۲
اگرچه در میان آثار متعددی ازاین دست که موضوعات علمی مختلف را با زبان زیبایی درقالبی بهم پیوسته عرضه میکنند این کتاب درگروه موارد خیلی خوب قرار دارد و با زبانی تکلم میکند که نه آنقدر ساده است که شود بیشتر...
محمد پویا خلیلی
۱۳۹۸/۵/۲۷
برای افراد بالای 15 سال خوب است
رضا اسماعیل پور
۱۳۹۸/۲/۴
کتاب بسیار خوبی است. در رابطه با ریشه علمی بسیاری از مسائل روزمره صحبت میکند و برخی موارد مثل تعیین قدمت فسیلها و یا بقایای جانوران با استفاده از نیمه عمر کربن ۱۴ را به خوبی توضیح داده است. صدای گوینده هم دلنشین و با متن کتاب همخوانی خوبی دارد.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)