دانلود کتاب صوتی اینشتین و نسبیت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اینشتین و نسبیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی اینشتین و نسبیت

کتاب صوتی اینشتین و نسبیت اثر پل استراترن، دومین کتاب از مجموعه شش نظریه که جهان را تغییر داد، به بررسی نظریه نسبیت اینشتین می‌پردازد. این کتاب با نثری روان به بیان مختصری از زندگی اینشتین و دست‌آوردهای بزرگ او، توضیح قانون نسبیت و تاثیر شگرف آن‌ بر علم فیزیک پرداخته است.

به عبارت دیگر، کتاب اینشتین و نسبیت (Einstein) به شرح درخشانی از نظریه نسبیت و نگاه شگفت مردی، که محافل علمی زیادی را درگیر نطریه‌هایش کرد، می‌پردازد.

در عرصه پهناور گیتی انسان‌های زیادی آمدند و رفتند؛ ولی برخی از انسان‌ها آثاری از خود بر جای گذاشتند، که دنیا را دگرگون کرد. اینشتین یکی از این افراد بود که با نظریه نسبیت خود دریچه دنیایی جدیدی را رو به انسان‌ها گشود.

تعریف اینشتین از نسبیت برای مردم عامی: وقتی با دختری زیبا به گردش می‌روید و برای جلب نظر او تلاش می‌کنید، هر ساعتی که در حضور او به سر می‌برید به نظرتان یک ثانیه می‌آید. اگر یک ثانیه روی یک جسم داغ بنشینید، به نظرتان یک ساعت می‌آید. نسبیت همین است.

اینشتین می‌گوید: اگر نظریه نسبیت من به‌ درستی اثبات شود، آلمان مرا آلمانی و فرانسه مرا شهروند همه‌ی دنیا اعلام خواهد کرد. هر گاه نظریه‌ام درست از آب در نیاید، فرانسه مرا یک آلمانی اعلام می‌کند، و آلمان مرا یک یهودی خواهد خواند.

نظریه یا نگره نسبی یا همان نسبی دو نظریه اصلی و معروف نسبیت خاص و نسبیت عام از آلبرت اینشتین را دربرمی‌گیرد. ایده اصلی در پشت این نظریه آن است که زمان و فضا با هم مرتبط هستند و نه جدای از هم و ثابت.

آغاز به کار بردن واژه «نگره نسبیت» به 1906 بر می‌گردد؛ هنگامی که ماکس پلانک ترکیب «نظریه نسبی» را به کار برد و بر چگونگی به کار برده شدن اصل نسبیت توسط این نظریه تأکید کرد. اما این آلفرد بوخرر بود که در بخش بحث مقاله پلانک، برای نخستین بار ترکیب «نظریه نسبیت» را به کار برد.

پل استراترن (Paul Strathern) نویسنده‌ی سرشناس بریتانیایی در باب مسائل علمی است. او در سال 1940 در بریتانیا متولد شد و کتاب‌های زیادی را به رشته تحریر درآورد. از جمله آثار وی که در ایران نیز ترجمه و منتشر شده است، می‌توان به «آشنایی با اسپینوزا»، «آشنایی با دکارت»، «آشنایی با نیچه»، «آشنایی با هیوم»، « آشنایی با داستایفکی» و... اشاره کرد.

 ۲ ساعت و ۳۶ دقیقه، ۱۴۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۵ دقیقه
پیشگفتار
۳۱ دقیقه
زندگی و آثار - بخش اول
۳۲ دقیقه
زندگی و آثار - بخش دوم
۲۷ دقیقه
زندگی و آثار - بخش سوم
۲۹ دقیقه
زندگی و آثار - بخش چهارم
۲۶ دقیقه
زندگی و آثار - بخش پنجم
۷ دقیقه
نکات مهم و گفته‌ها

راهنمای دانلود کتاب صوتی اینشتین و نسبیت

برای دانلود کتاب صوتی اینشتین و نسبیت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  اینشتین و نسبیت

نظرات کتاب صوتی اینشتین و نسبیت

soroosh hejazi
۱۳۹۹/۱۰/۷
بیشتر به زندگی شخصی پرداخته نه مقالات و نظریات علمی. اگه دنبال کتاب علمی از آلبرت اینشتین هستید به درد نمیخوره اما اگه دمبال زندگینامه این دانشمند بزرگ هستید بهترین انتخاب همینه 😊
Ali Yousefi
۱۳۹۹/۷/۲۸
بیشتر زندگی نامه و تمجید از اینشتین ه تا توضیح نسبیت، خوبه اما خیلی مدون در مورد نظریه‌ها صحبت نکرده، خیلی چیزها رو هم بدون ابراز دلیل رها کرده
Peyman Niloo
۱۳۹۸/۱۲/۵
کتاب بیشتر در مورد زندگی نامه بوداما خوب در عین حال اموزنده هم بود کتاب خوبی و عالیه در کل
مشاهد همه نظرات (۱۷)