دانلود کتاب صوتی بابا لنگ دراز


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بابا لنگ دراز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بابا لنگ دراز

کتاب صوتی بابا لنگ دراز اثر ماندگار و مشهور جین وبستر، یک رمان نامه‌نگارانه‌ی دنباله‌دار است که ماجراهای قهرمانش، که یک دختر جوان به نام جودی آبوت است، در سال‌های تحصیل در کالج روایت می‌کند. جودی برای یک مرد ثروتمند و خیر که تا به حال او را ندیده نامه می‌نویسد.

شخصیت اصلی داستان، «جودی آبوت» دختر سرزنده و باهوشی است که برخلاف روال عادی پرورشگاه تا 18 سالگی در آن‌جا مانده، اما یکی از خیرین پرورشگاه او را به دانشگاه می‌فرستد و داستان بابا لنگ‌ دراز در واقع نامه‌های جودی به این خیر است. او در این نامه‌ها از روزمرگی‌ها و هیجانات زندگی جدیدش برای او می‌نویسد زندگی‌ که پر از تجربه‌های جدید، لذت‌بخش و توأم با احساسات گوناگون است.

جودی در مدرسه به سختی تلاش می‌کند تا فاصله فرهنگی خود با جامعه پیرامونش را که ناشی از بزرگ شدن در انزوای پرورشگاه است، جبران کند. در پایان، «بابا لنگ دراز» خود را معرفی می‌کند.

جین وبستر (Jean Webster)، در رمان بابا لنگ دراز علاوه بر جنبه‌های سرگرم کننده به عواطف و احساسات لطیف انسانی مثل بخشش، نوع دوستی، صبر و پایداری و… نیز اشاره می‌کند. جودی آبوت در کتاب بابا لنگ دراز (Daddy Long Legs) به نوعی طرفدار حقوق زنان در اجتماع و فردی آزادی‌خواه است. این داستان به شیوه‌ای بیان شده که هر فردی، در هر سن و سال، ارتباط خوبی با آن دارد.

جین وبستر نویسنده‌ی آمریکایی تبار کتاب بابا لنگ دراز سبکی ساده و روان داشت و دیدگاه‌های اجتماعی و سیاسی خود را در نوشته‌هایش مطرح می‌کرد. بابا لنگ‌دراز موفق‌ترین کتاب وبستر است.

جین وبستر درباره‌ی رمان بابا لنگ دراز، جایی ‌در دفتر خاطراتش نوشته بود که نمی‌تواند بی‌احترامی دختران ثروتمند نسبت به دختران فقیر را تحمل کند و همین مسئله باعث نوشتن رمان شد. در واقع می‌توان گفت که این کتاب با احساسات واقعی او آمیخته شده است.

در قسمتی از کتاب صوتی بابا لنگ دراز می‌شنویم:

سخت‌دل‌ترین بچه‌های آموزشگاه نسبتاً به کسی که به دفتر احضار و با مادام لیپت روبرو می‌شد احساس رقت و دلسوزی می‌کرد. تامی با وجود آوازی که سر داده بود با چشم‌های نگران به جروشا نگاه می‌کرد، با این‌که جروشا بازوی وی را کشیده و با خشونت بینی‌اش را پاک کرده بود با این همه تامی به وی علاقه‌مند بود.

جروشا بدون ادای کمله‌ای به راه افتاد، خطی میان ابروانش افتاده و طوفانی از نگرانی در دلش برپا شده بود «چه اتفاقی افتاده؟ نان ساندویچ کلفت بوده؟... پوست گردو در کیک پیدا شده؟... یکی از خانم‌ها سوراخ جوراب سوزان را دیده؟... آیا... وای خدا مرگم بده... شاید یکی از بچه‌های اتاق «ف» روی آقایان شاشیده!»

جروشا به پله‌ی آخر رسیده بود که آخرین نفر از میهمان‌ها از جلو در سالن عبور کرد و به خارج رفت. تنها چیزی که توجه جروشا را جلب کرد قد بلند او بود. مرد پشتش به طرف جروشا بود و دستش را بالا برد و به یکی از اتومبیل‌ها اشاره کرد و چون اتومبیل جلو آمد روشنی چراغ‌ها به هیکل او افتاد و سایه‌های درازی از پاهای وی به دیوار منعکس شد و جروشا را با همه‌ی نگرانی‌ها به خنده انداخت و بالنتیجه جروشا با قیافه باز و خوشحالی با مادام لیپت روبرو شد و با کمال تعجب ملاحظه کرد که مادام لیپت نیز قیافه باز و ملایمی دارد.

«جروشا بنشین، صحبتی با تو دارم.»
جروشا خود را با بی‌قراری روی اولین صندلی انداخت و منتظر صحبت مادام لیپت شد. در این لحظه اتومبیلی از جلو پنجره گذاشت و مادام لیپت نظری به آن انداخت و گفت:
«آقایی که الان رفت دیدی؟»
«پشت سرش را دیدم.»
«او یکی از متمول‌ترین و بانفوذترین اعضاء ماست و مبالغ هنگفتی به مؤسسه بخشیده است. من اجازه ندارم اسم او را ذکر کنم، مخصوصاً تأکید کرده که اسم او فاش نشود.»

چشم‌های جروشا کمی گشاد و خیره شده بود، وی عادت نداشت که بیاید و در دفتر بنشیند و راجع به خصوصیات اعضاء با رئیسه پرورشگاه صحبت کند.

«... این آقا توجه خاصی به چند نفر از پسران نشان داده، شارل بنتن و هانری فریز را به خاطر داری، هر دو را آقا... یعنی همین آقا به دانشکده فرستاد و اتفاقاً هر دوی آن‌ها با فعالیت و جدیتی که در کار تحصیل نشان دادند مخارج گزافی را که این آقا با آن همه سخاوت متقبل شده بود جبران کردند و این آقا هم انتظار دیگری ندارند. این حس نوع‌پروری تا به حال به طرف پسرها معطوف بوده و تاکنون من نتوانسته‌ام توجه او را به طرف دخترهای این بنگاه جلب کنم. از قرار معلوم اصلاً از دخترها چندان خوشش نمی‌آید... امروز در کمیته موضوع آینده تو مطرح شد...»

 ۴ ساعت و ۱۷ دقیقه، ۲۳۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۴ دقیقه
چهارشنبه‌ی شوم
۲۱ دقیقه
نامه‌های جروشا ابوت به بابا لنگ دراز
۲۰ دقیقه
شنبه
۱۳ دقیقه
سه شنبه بعد از کلیسا
۱۶ دقیقه
9 ژوئن
۱۶ دقیقه
17 اکتبرد
۲۲ دقیقه
5 مارس
۱۹ دقیقه
شنبه
۱۹ دقیقه
پنج‌شنبه
۱۹ دقیقه
30 سپتامبر
۲۰ دقیقه
11 ژانویه
۲۰ دقیقه
19 اوت
۱۷ دقیقه
15 ژانویه
۲۱ دقیقه
27 اوت

راهنمای دانلود کتاب صوتی بابا لنگ دراز

برای دانلود کتاب صوتی بابا لنگ دراز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بابا لنگ دراز

نظرات کتاب صوتی بابا لنگ دراز

سارا تویسرکانی
۱۳۹۹/۶/۱۵
من الان نمونه را قبل از خریدن گوش دادم. این خانم صدای خیلی زیبایی داره ولی مطمئنم خوندن این کتاب نوستالژی قدیمی و با احساس خیلی خیلی کار چالش برانگیزی هست. کلا گویندگی خیلی کار سختی هست دوستان. و "کار هر کس نیست خرمن کوفتن" پس اینقدر "مته به خشخاش نگذارید ". راوی عزیز، من مطمئنم شما نهایت تلاشت را برای این کتاب که یک شاهکار هست کردی و واقعا اونطور با احساس خوندن در حالی که تنها یک نفره این کار را انجام دادی خیلی کار سختی هست. فقط یک نکته اینکه در نمونه شنیداری ایراد داشت اینکه " جان اسمیت " برای آقایان و " جین دو " برای خانمها جزو اسامی‌ای هست که قراره ناشناس باشن یا کسی اسمشون را نمیدونه و به اشتباه "ژان اسمیت" ترجمه شده. ممنون کتابراه عزیز من عاشق اثر بابا لنگ درازم و خیلی خوشحال میشم از اینکه میتونم بعد از روزی ده ساعت که کارم با صفحه گوشی و کامپیوتر هست در بقیه وقتم چشم هام را ببندم و اثرهای زیبا را گوش کنم چون واقعا چشمانم خسته هست. پاینده باشی کتابراه
Nahid Ghovanloo
۱۳۹۷/۱۱/۳
کاش دقت بیشتری در انتخاب راوی و صداگذاری این داستان فوق العاده میشد، راوی اسامی را بدرستی ادا نمیکند و هر بار به شکل متفاوتی بیان میکند، در بسیاری موارد هم صدای موزیک غالب بر صدای راویست و مکثهای بی‌مورد و مکرر در روایت یک جمله بسیار مشهود است. این داستان به حق یکی از شاهکارهای ادبیست و حیف که تا این حد با بی‌توجهی و بی‌سلیقگی روایت شده
Ghazal mohamadi
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
خب، ازین جا شروع کنم که بگم صدای گوینده دلنشین بود و شجاعت زیادی میخواد خوندن کتابی که بسیار نوستالوژیک باشه و پر از خاطره برای همه‌ی هم سن و سال‌های من. چند جا تپق زده میشه و یه جا هم گوینده میگه "خوب شد این یه تیکه؟" ولی در کل زیبا و لذت بخش بود، خود کتاب هم که حرف نداره و فوق العادس
مشاهد همه نظرات (۲۰)