دانلود کتاب صوتی بریده


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بریده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بریده

کتاب صوتی بریده نخستین اثر پاتریشیا مک‌کورمیک، روایتگر داستان زندگی دخترانی است که عادت به خودآزاری دارند و در یک مرکز روان درمانی در حال گذراندن دوره‌های درمان فردی و گروهی هستند.

نیویورک‌تایمز، در تحسین این کتاب، نوشته است: «اولین کتاب نویسنده، و در عین حال بسیار جذاب و امیدبخش است. داستانی است با معمایی روان‌شناسانه». پابلیشرز ویکلی نیز نظر خود را راجع به این کتاب اینگونه بیان می‌کند: «این داستان با همدردی و به صورتی کاملا واقعی مشکلات مربوط به خودآزاری و عدم توانایی در کنترل چنین احساساتی را به تصویر می‌کشد.»

«کالی خودش را می‌برد، نه خیلی عمیق که بمیرد. ولی آن‌قدر عمیق که درد را حس کند. آن‌قدر عمیق که بتواند از اعماق وجود فریاد بکشد. او در موسسه‌‌ای اقامتی درمانی همراه با دخترانی با مشکلات روانی مختلف بستری است. کالی نمی‌خواهد با دیگران ارتباط برقرار کند و با کسی کاری داشته باشد. حتی حرف هم نمی‌زند. ولی تا کی می‌تواند به سکوت خود ادامه دهد...» این‌ها صحبت‌های نویسنده در مقدمۀ کتاب بریده (Cut) و دربارۀ «کالی»، شخصیت اصلی است.

پاتریشیا مک کورمیک (Patricia McCormick) بیان می‌کند: «از زمان انتشار کتاب بریده، از هزاران خواننده این جملات را شنیدم که برخی دختران می‌گویند این کتاب سبب شده تا از دیگران کمک بخواهند؛ کمک دوستان و والدین مضطرب، کمک معلمان و درمان‌گرانی که تلاش می‌کنند تا این رفتار را بفهمند که آن‌ها را مشوش کرده و می‌ترساند. درواقع این دخترها بودند که بزرگ‌ترین هدیه را به من ارزانی داشتند. آن ها باعث شدند باور کنم که این داستان خیالی شاید حتی بیشتر از خود حقیقت این قدرت را داشته تا ما را به هم پیوند دهد.»

این کتاب که بن‌مایه روانشناسی و معمایی دارد ذهن مخاطب را درگیر ماجراهایی می‌کند که در یک موسسه‌ای به نام موسسه ذهن‌های بیمار اتفاق می‌افتد. شخصیت‌های زیادی وارد داستان می‌شوند. این در حالیست که تعداد شخصیت‌ها مدنظر نیست بلکه مهم نحوه شخصیت‌پردازی آن‌هاست. این شخصیت‌ها هرکدام به‌گونه‌ای مستقل وارد داستان می‌شوند و هرکدام سرگذشت حود را روایت می‌کنند اما داستان به گونه‌ای روایت می‌شود که تمامی آنان به جهت بهبود و رساندن هر چه‌ بهتر ایفای حق مطلب کمک می‌کنند.

در کتاب بریده که می‌توان آن را به عنوان یک بازی فکری به جهت درگیر کردن ذهن مخاطب نیز در نظر گرفت، سعی شده تصویرسازی‌ها به گونه‌ای باشد که شما هنگام خواندن آن، تمامی صحنه‌ها را مجسم کنید و با شخصیت داستان احساس همدردی و همذات پنداری داشته باشید. ایده‌ی این کتاب زمانی به نویسنده الهام شده که او در حال خواندن مطالبی درباره‌ی دخترانی که مخفیانه بدن خود را می‌بریدند بوده است.

مک کورمیک فینالیست جایزۀ کتاب ملی آمریکا، نویسندۀ چهار رمان معروف است: قلب بنفش، داستانی پر از تعلیق و روان‌شناسانه که کشته شدن یک پسربچۀ ده ساله در عراق را تحلیل می‌کند؛ فروخته شده، روایتی تکان دهنده از برده‌داری و تجارت جنسی؛ نگهبان برادرم، چشم‌اندازی واقعی از زندگی یک نوجوان معتاد؛ و بریده، تصویری بسیار ژرف از دختری که با خودآزاری دست‌وپنجه نرم می‌کند. وی برندۀ جایزۀ 2009 صلح آلمان برای ادبیات جوانان شد. او فارغ‌التحصیل مدرسۀ ژورنالیسم دانشگاه کلمبیا است و در منتهن زندگی می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی بریده می‌شنویم:

شب‌ها اینجا صدای فریادهای زیادی به گوش می‌رسد. هیچ‌کدام از اتاق‌ها در ندارد، صدای فریاد، یا ناله، یا هق‌هق گریه، در راهرو می‌پیچد. گاهی اوقات در تختم که دراز می‌کشم، احساس می‌کنم که گریه‌ها به رودخانه‌ای تبدیل می‌شوند و جلوی ورودی هر اتاقی گودالی پرآب از بدبختی جمع شده. وقتی اولین بار به اینجا آمدم، وقت زیادی صرف کردم تا گریه کننده را از روی صدا و محل تشخیص بدهم. یک نفر که نزدیک اتاق من بود مثل گربه میومیوکنان گریه می‌کرد. حدس می‌زدم که تارا باشد. یکی دیگر از پایین راهرو صدای گریۀ خیلی بلندی داشت که اولش شبیه صدای خنده بود. مطمئنم که این دِبی است. ولی بعد از مدتی به این نتیجه رسیدم که تشخیص صدای گریه دخترها فقط باعث می‌شود که نتوانم بخوابم. بعد برای خودم یک بازی اختراع کردم که کمک کند ذهنم را از صدای گریه منحرف کنم.

 ۵ ساعت و ۳۳ دقیقه، ۳۰۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۲ دقیقه
فصل یکم - قسمت اول
۲۵ دقیقه
فصل یکم - قسمت دوم
۲۰ دقیقه
فصل یکم - قسمت سوم
۲۲ دقیقه
فصل یکم - قسمت چهارم
۲۲ دقیقه
فصل یکم - قسمت پنجم
۱۲ دقیقه
فصل یکم - قسمت ششم
۲۳ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول
۲۱ دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
فصل دوم - قسمت سوم
۲۲ دقیقه
فصل دوم - قسمت چهارم
۱۵ دقیقه
فصل دوم - قسمت پنجم
۱۷ دقیقه
فصل دوم - قسمت ششم
۲۰ دقیقه
فصل دوم - قسمت هفتم
۱۵ دقیقه
فصل دوم - قسمت هشتم
۲۰ دقیقه
فصل سوم - قسمت اول
۲۰ دقیقه
فصل سوم - قسمت دوم
۱۷ دقیقه
گفتگو

راهنمای دانلود کتاب صوتی بریده

برای دانلود کتاب صوتی بریده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بریده
dariuosh Aghapoor
۱۳۹۸/۵/۲۰
متفاوت و سرگرم کننده بود
کاربر مو
۱۳۹۸/۱/۶
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)