دانلود کتاب صوتی بهانه‌ی امید: از مجموعه این ترانه از توست


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بهانه‌ی امید: از مجموعه این ترانه از توست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بهانه‌ی امید: از مجموعه این ترانه از توست

کتاب صوتی بهانه‌ی امید: از مجموعه این ترانه از توست دربردارنده‌ی اشعار برجسته شاعران معاصر ایرانی‌ست که به همت ایرج گرگین انتخاب و گردآوری شده و اشعار شاعرانی نظیر احمد شاملو، هوشنگ ابتهاج، نصرت رحمانی، سهراب سپهری و... خوانده می‌شود.

درباره کتاب صوتی بهانه‌ی امید:

در صد سال گذشته شاعران بزرگ و برجسته‌ای در ادبیات معاصر ایران حضور داشتند که هر کدام توانستند آثاری تاثیرگذار و لطیف از خود بر جای بگذارند و به هر چه غنی‌‌تر شدن فرهنگ ایرانیان کمک کنند. ایرج گرگین روزنامه نگار و گوینده پیشین رادیو نیز در کتاب صوتی بهانه‌ی امید: از مجموعه این ترانه از توست، منتخبی از اشعار شاعران دوران معاصر را گردآوری کرده و با صدای گرم خود آن‌ها را خوانده است.

کتاب بهانه‌ی امید جلد دوم «مجموعه این ترانه از توست» به حساب می‌آید و اشعار شاعرانی نظیر «پرویز ناتل خانلری، فریدون توللی، احمد شاملو، فریدون مشیری، سیاوش کسرایی، هوشنگ ابتهاج، محمد زهری، نصرت رحمانی، مهدی اخوان ثالث و سهراب سپهری» انتخاب شده است.

همچنین در ابتدای هر بخش نام شاعر، سال تولد و سال درگذشت شاعر گفته می‌شود و حتی در مواردی خاص صدای اصلی خود شاعران مانند احمد شاملو و مهدی اخوان ثالث نیز ضمیمه‌ی صدای ایرج گرگین شده است.

کتاب صوتی بهانه‌ی امید به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به ادبیات و شعر فارسی علاقه مند هستید و می‌خواهید گزیده‌ای از اشعار شاعران برجسته دوران معاصر را بشنوید، این کتاب برای شما مناسب است.

ایرج گرگین را بیشتر بشناسیم:

او گوینده رادیو، روزنامه نگار و یکی از مدیران قدیمی تلویزیون ملی ایران بود که به خاطر داشتن صدای گرم و دلنشین خود برنامه‌های فرهنگی و هنری رادیویی به او واگذار می‌شد. ایرج گرگین (Iraj Gorgin) در سال 1313 در تهران به دنیا آمد و از همان دوران نوجوانی کار روزنامه نگاری را آغاز کرد و در انتشار روزنامه جوانان دموکرات و روزنامه دانش آموز فعالیت داشت.

گرگین پس از آن با تحصیل در رشته ادبیات فارسی در دانشگاه تهران، کار مطبوعاتی خود را از روزنامه کیهان شروع کرد و توانست مدیر داخلی مجله کیهان فرهنگی نیز شود.

این روزنامه نگار ایرانی در دهه چهل شمسی مدیر برنامه فرهنگی و اجتماعی در رادیو تهران شد و شاعران و هنرمندانی نظیر احمد شاملو، سیمین بهبهانی، مهدی اخوان ثالث، فروغ فرخزاد و... در این برنامه حضور داشتند.

سرانجام ایرج گرگین پس از سال‌ها کار روزنامه نگاری و تاسیس چندین شبکه خبر در خارج از کشور، در سال 1390 در ایالت ویرجینیای شمالی ایالات متحده از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب صوتی بهانه‌ی امید می‌شنویم:

فریدون مشیری زاده شده به سال 1304؛ کوچه با صدای شاعر

بی تو، مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم
همه تن چشم شدم خیره به دنبال تو گشتم
شوق دیدار تو لبریز شد از جام وجودم
شدم آن عاشق دیوانه که بودم
در نهانخانه جانم گل یاد تو درخشید
باغ صد خاطره خندید
عطر صد خاطره پیچید
یادم آید که شبی با هم از آن کوچه گذشتیم
پر گشودیم و در آن خلوت دلخواسته گشتیم
ساعتی بر لب آن جوی نشستیم
تو همه راز جهان ریخته در چشم سیاهت
من همه محو تماشای نگاهت
آسمان صاف و شب آرام
بخت خندان و زمان رام
خوشه ماه فرو ریخته در آب
شاخه‌ها دست برآورده به مهتاب
شب و صحرا و گل و سنگ
همه دل داده به آواز شباهنگ

 ۱ ساعت و ۸ دقیقه، ۶۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
مقدمه
۳ دقیقه
پرویز ناتل خانلری
۱۰ دقیقه
فریدون توللی
۵ دقیقه
احمد شاملو
۸ دقیقه
فریدون مشیری
۷ دقیقه
سیاوش کسرایی
۵ دقیقه
هوشنگ ابتهاج
۳ دقیقه
محمد زهیری
۳ دقیقه
نصرت رحمانی
۱۵ دقیقه
مهدی اخوان ثالث
۸ دقیقه
سهراب سپهری

راهنمای دانلود کتاب صوتی بهانه‌ی امید: از مجموعه این ترانه از توست

برای دانلود کتاب صوتی بهانه‌ی امید: از مجموعه این ترانه از توست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بهانه‌ی امید: از مجموعه این ترانه از توست