دانلود کتاب صوتی تله‌ی پیشرفت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تله‌ی پیشرفت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی تله‌ی پیشرفت

کتاب صوتی تله‌ی پیشرفت، پژوهشی جذاب و درخشان در زمینه‌ی زیست محیطی فروپاشی تمدن‌های باستانی است. رونالد رایت در این کتاب به شما می‌گوید که چگونه فرهنگ‌ها و تمدن‌های گوناگون در طول تاریخ، سقوط و نابودی خود را به معنای واقعی کلمه، با دستان خود و در حقیقت با تولید بیش از حد نوآوری رقم زده‌اند، همان چیزی که در آغاز ابزار پیشرفت آن‌ها بود.

درباره‌ی کتاب صوتی تله‌ی پیشرفت:

برخی صاحب‌نظران عقیده دارند که هر بار تکرار تاریخ، با بهای گزاف و زیادی تمام می‌شود. قرن بیستم، دوران پیشرفت درخشان انسان در بستر علم و صنعت است که فشار و ضررهای غیرقابل چشم‌پوشی به وجود آورده است. این موضوع باعث می‌شود، پرسشی اساسی در قرن بیست و یکم مطرح شود، اینکه چه مدت دیگر این فرآیند می‌تواند ادامه داشته باشد؟

رونالد رایت (Ronald Wright)، نویسنده‌ی برجسته‌ی انگلیسی، تحلیل بسیار آگاهانه و خردمندانه‌ای را در پاسخ به این پرسش ارائه می‌کند. او در این تحلیل قانع کننده به شما می‌گوید که چگونه تنگنای مدرن ما عمری به درازای تمدن انسان دارد. انسان‌ها این تنگنا را در مدت ده هزار سال به سمت جلو هدایت کرده‌اند، اما به ندرت آن را توانسته‌اند مهار کنند و افسار آن را رها کرده‌اند، اما وقتش رسیده که آن را کنترل نمایند. آن‌ها در صورتی می‌توانند خطرات ذاتی این تنگنا را تشخیص دهند که درک خوبی از الگوهای پیشرفت و فاجعه‌ای که انسان‌ها از عصر حجر بدین سو در سراسر دنیا تکرار کرده‌اند، داشته باشند.

کتاب صوتی تله پیشرفت (A Short History of Progress)، چرخه پیشرفت انسانیت و از هم پاشیدگی آن را از دوران انسان نئاندرتال تا سومریان و امپراطوری روم، مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد. رونالد رایت در این کتاب صوتی عقیده دارد که فقط با درک صحیح و سرانجام با شکستن الگوهای پیشرفت و فاجعه‌هایی که انسانیت در طول تاریخ از دوران عصر حجر آن‌ها را تکرار کرده‌، می‌توان از وقوع عصر نوین تاریکی جلوگیری کرد.

جوایز و افتخارات رونالد رایت:

- برنده جایزه انجمن فروشندگان کتاب کانادا لیبریس سال 2005 برای کتاب تله‌ی پیشرفت
- برنده جایزه ملی بریتیش کلمبیا سال 2005 برای کتاب تله‌ی پیشرفت
- برنده جایزه گوردون مونتادور برای کتاب Stolen Continents
- برنده جایزه David Higham برای رمان یک عاشقانه علمی

در بخشی از کتاب صوتی تله‌ی پیشرفت می‌شنویم:

گوگن این عنوان، عنوانی ساده اما عمیق، را به صورت برجسته بر تصویر نقش زد: «از کجا می‌آییم؟ چه هستیم؟ به کجا می‌رویم؟»

این اثر چشم‌اندازی است گسترده از پیکره‌هایی اسرار آمیز در میان صحنه‌ای که می‌تواند باغستان‌های تاهیتی بی خدا، یا باغ بهشت نافرمان باشد: نیایش کنندگان و خدایان، پرندگان، بزی در حال استراحت، الاهه‌ای شگرف با حالتی بزرگوارانه و با دستانی برافراشته که به نظر می‌رسد به فراسو اشاره دارد؛ پیکره‌ای در مرکز نقاشی در حال میوه چینی، یک حوا، مادر نوع انسان، نه شهوت زده‌ای معصوم مانند دیگر زنان نقاشی‌های گوگن، بلکه عفریته‌ای چروکیده با چشمانی شرربار، الهام گرفته از یک مومیایی در کشور پرو. پیکره‌ای دیگر با شگفتی به یک زوج انسان می‌نگرد که آن گونه که هنرمند نوشت: «جرئت دارند به سرنوشت‌شان بیندیشند.»

 ۵ ساعت و ۴۷ دقیقه، ۳۲۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۳۲ دقیقه
فصل یکم: پرسش‌های گوگن - بخش اول
۳۶ دقیقه
فصل یکم - بخش دوم
۳۷ دقیقه
فصل دوم: آزمون بزرگ - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۳۹ دقیقه
فصل سوم: بهشت ابلهان - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۴۵ دقیقه
فصل چهارم: کلاه‌برداری‌های هرمی - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۳۳ دقیقه
فصل پنجم: شورش ابزار - بخش اول
۴۰ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی تله‌ی پیشرفت

برای دانلود کتاب صوتی تله‌ی پیشرفت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  تله‌ی پیشرفت

نظرات کتاب صوتی تله‌ی پیشرفت

افشین نوبخت
۱۴۰۰/۱/۳۰
کتاب مفید و حالبی بود بسیار اموزنده و پر از مطالب نغز بود
مشاهد همه نظرات (۱)