دانلود کتاب صوتی جهان از قصه‌ها سرشته شده است


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جهان از قصه‌ها سرشته شده است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی جهان از قصه‌ها سرشته شده است

مسیحا برزگر در کتاب صوتی جهان از قصه‌ها سرشته شده است، انسان را به خودشناسی دعوت می‌کند و به این نکته می‌پردازد که انسان‌ها هر یک قصه‌ی مخصوص به خود را دارند و باید در جهت کشف این قصه تلاش کنند.

وی در این کتاب با گزیده گویی‌هایی از اندیشمندان بزرگ دنیا مانند مولانا، ویتگنشتاین، روکسیر و... بر این نکته تاکید می‌کند که ما در قصه‌های خود زندگی می‌کنیم و باید سرشت زندگی خود را دریابیم.

جهان از قصه‌ها سرشته شده است، حاوی قصه‌هایی گوناگون است و مانند کتاب قصه‌ی هزار و یک ‌شب، گرچه قصه‌هایش با هم متفاوت‌اند، اما در یک نقطه به هم مربوط می‌شوند.

قصه‌هایی که ما درباره آن‌چه هست و آن چه نیست نقل می‌کنیم، و نیز درباره خودمان، درباره درست و غلط، درباره مرگ و زندگی، درباره جهان و هر چه در آن است، سرانجام شالوده‌ی تجربه ما می‌شود و نیز شالوده‌ی واقعیتی که آن را تجربه می‌کنیم. ما جهان را روایت می‌کنیم. به تعبیری، ما جهان را قصه می‌کنیم و آنگاه در قصه‌ای که خود نقل کرده‌ایم زندگی می‌کنیم. با درک این حقیقت که جهان از قصه‌ها سرشته شده است، درمیابیم که همه‌ی صورت‌های ذهنی و عینی این جهان گذرا از «خود» تهی‌اند.

جهان، کتاب است. جهان با تمامی تضادها، سایه روشن‌ها و حوادثِ تلخ و شیرین‌اش، به کتابِ قصه می‌مانَد. مسئله، قصه‌ها نیستند، بلکه ربطِ ما به این قصه‌هاست. ما همه قصه‌ایم، اما قصه‌های خود را قصه تلقی نمی‌کنیم. چون ما قصه‌ها را نمی‌بینیم بلکه از خلالِ قصه‌ها می‌بینیم. جهانی که ما آن را به‌ مثابه واقعیت‌ها می‌بینیم، از همین قصه‌ها سرشته شده است. ما تاکنون گمان می‌کردیم که جهان هست و در جهان قصه‌هایی هم هست. اما وقتی خودِ جهان قصه است؛ پس قصه، قصه نیست.

قصه‌ها به ما می‌آموزند که چه چیزی واقعی‌ست. بدونِ قصه‌ها نمی‌شود به جهان پرداخت. چون بدونِ قصه‌ها دیگر جهانی وجود ندارد که ما به آن بپردازیم و بدونِ قصه‌ها، ما هم نیستیم که به جهان بپردازیم. ما از قصه‌ها سرشته شده‌ایم و جهان چیزی جز روایت‌ِ ما از جهان نیست.

مسیحا برزگر در کتاب صوتی «جهان از قصه‌ها سرشته شده است» می‌گوید:

«من نه فیلسوم، نه عارف، و نه مراد و مرشد. در یک کلام، من ابله خداوندم، دلقک مردم؛ آن‌ها را می‌خندانم، می‌گریانم‌ و گاهی با شعبده‌های کلامم‌، به حیرت می‌افکنم. کار من آن است که کاری ندارم، مگر عشق ورزیدن که البته آن هم کار نیست، بلکه بازی‌ست. من بازیگر صحنه زندگی هستم؛ تنها تماشاگر این بازی مضحک و عاشقانه، خداست. البته، بازیگر نیز او!»

 ۳ ساعت و ۳۲ دقیقه، ۱۹۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
مقدمه
۲۸ دقیقه
فصل اول: ما در قصه‌های خود زندگی می‌کنیم
۲۸ دقیقه
فصل دوم: سرشت داستان زندگی - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل دوم: سرشت داستان زندگی - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل دوم: سرشت داستان زندگی - بخش سوم
۲۲ دقیقه
فصل دوم: سرشت داستان زندگی - بخش چهارم
۲۷ دقیقه
فصل سوم: قصه‌های بزرگ - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل سوم: قصه‌های بزرگ - بخش دوم
۱۱ دقیقه
فصل سوم: قصه‌های بزرگ - بخش سوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی جهان از قصه‌ها سرشته شده است

برای دانلود کتاب صوتی جهان از قصه‌ها سرشته شده است و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  جهان از قصه‌ها سرشته شده است
Ardeshir bahrami
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
این جهان زندان و ما زندانیان /حفره کن زندان و خود را وارهان
حمیده السادات موسوی
۱۳۹۷/۱۰/۱
وای چه کتابهایی خوبی معرفی کردید مرسی که هستید
Saber Rezayi
۱۳۹۷/۸/۲۱
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)