دانلود کتاب صوتی حاجی مراد


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حاجی مراد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی حاجی مراد

کتاب صوتی حاجی مراد نوشته صادق هدایت داستان مردی به نام مراد است که همه‌ی دارایی عمویش به او ارث رسیده بود و چون عمویش در بازار معروف به حاجی بود، این لقب هم با دکّان به او رسیده بود!

او در این شهر، هیچ خویش و قومی نداشت، دو یا سه بار هم جویای حال مادر و خواهرش که در کربلا به گدایی افتاده بودند، شده بود؛ امّا از آن‌ها هیچ خبر و اثری پیدا نکرده بود.

در قسمتی از کتاب صوتی حاجی مراد می‌شنویم:

حاجی، تند کرد. دید بلی، زن اوست! حالا به طرف خانه هم نمی‌رود! ناگهان از جا در رفت. نمی‌توانست جلوی خودش را بگیرد. می‌خواست او را گرفته، خفه بکند. بی‌اختیار داد زد:«شهر بانو!»

آن زن رویش را برگردانید و مثل چیزی که ترسیده باشد، تندتر کرد. حاجی را می‌گویی، سر از پا نمی‌شناخت! آتش گرفته بود! حالا زنش بدون اجازه‌ی او از خانه بیرون آمده هیچ، آن وقت صدایش هم که می‌زد، به او محل نمی‌گذارد! به رگ غیرتش برخورد. دوباره فریاد زد: «آهای! با تو هستم! این وقت روز کجا بودی؟! بایست تا بهت بگویم!»

زن ایستاد و بلند گفت: «مگر فضولی؟! به تو چه؟! مردکه‌ی جلنبری! حرف دهنت را بفهم! با زن مردم چه کار داری؟! الان حقّت را به دستت می‌دهم! آهای مردم! به دادم برسید. ببینید این مردکه‌ی مست‌کرده از جان من چه می‌خواهد؟ به خیالت شهر بی‌قانون است؟! الان تو را می‌دهم به دست آژان … آهای آژان…! ».

فهرست مطالب

۱۵ دقیقه
داستان حاجی مراد
 ۱۴ دقیقه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب صوتی حاجی مراد

برای دانلود کتاب صوتی حاجی مراد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  حاجی مراد
محسن صیدپور
۱۳۹۶/۱۲/۱۲
واقعا آیا اجباری هست که هر فردی که نزدیکتر به شما بود ببرینش برای صدا ضبط کردن. واقعا این اثر رو نابود کردین. چرا اخه. عاقا نکن. نخون. دوبله نکن. واییییییییی. چقدر صداها زشتو بدون انعطاف. اه. انگار داره اخبار میگه.
ابوالفضل جباری
۱۳۹۶/۹/۱۷
هدایت بی نقصه
منا صالح
۱۳۹۷/۸/۱۱
مرد سالاری ان زمان و پایمال شدن حقوق انسانی زن به خوبی به تصویر کشیده شده. . این که برای حاجی مراد عادت شده کتک زدن زنش و به اشتباه فکر میکنه زنش رو در کوچه دیده و به خاطر همین و این که بی اجازه بوده بیشتر...
یاشار ح.
۱۳۹۸/۸/۴
تشکر از توضیحاتتون اما جسارتأ خیلی فمینیستی تفسیر کردید!
حاجی چند وقت بوده با زنش اختلاف داشته، شبش باهم دعواشون شده بوده، بچه‌دار نشدنشونم شرایطشونو بدتر کرده بود پس کتک زدن بخاطر پایمال کردن حقوق ک بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲۲)