دانلود کتاب صوتی حمله به عراق: آنچه رسانه‌ها به شما نگفتند


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حمله به عراق: آنچه رسانه‌ها به شما نگفتند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی حمله به عراق: آنچه رسانه‌ها به شما نگفتند

کتاب صوتی حمله به عراق: آنچه رسانه‌ها به شما نگفتند نوشته‌ی نورمن سولومون و ریس ارلیک، روابط پیچیده‌ی بین ارکان قدرت و ارباب رسانه در زمان جنگ آمریکا علیه عراق را بازگو می‌کند و به شما نشان می‌دهد که افکار عمومی در آمریکا را چطور برای قبول نحس‌ترین کلمه‌ی جهان یعنی جنگ آماده کردند به طوری که همگان به پیشواز آن رفتند.

حدود 12 سال بعد از شروع جنگ عراق و نبرد نیروهای ائتلاف بین­‌المللی که توسط آمریکا در عراق رهبری می‌شد، بعضی از روزنامه­‌نگاران آمریکایی این جسارت و قدرت را پیدا کردند تا براساس دیده‌­ها، شنیده‌ها و تجربیات خبری و بررسی‌های خود برداشتی آزاد و بسیار منحصر به فرد از نقش کشورشان در بزرگ­ترین بحران نظامی قرن معاصر را ارائه کنند؛ برداشت‌هایی که تمام آن‌ها به صورت جامع و کامل در کتاب صوتی حمله به عراق؛ آنچه رسانه‌ها به شما نگفتند (Target Iraq: What the News Media Didn't Tell You) شرح داده شده‌اند.

نورمن سولومون (Norman Solomon) و ریس ارلیک (Reese Erlich)، دو خبرنگار و تحلیل­گر رسانه‌ای هستند که در این کتاب صوتی درباره‌ی سفری که قبل از شروع حمله آمریکا به عراق داشته­‌اند و آنچه که رسانه­‌های کشورشان درمورد این نبرد به خورد مردم خود و جهان داده‌­اند، سخن می‌گویند و به گونه‌ای قابل ستایش، اقدامات سازمان رسانه­‌ای آمریکا در هنگام مواجه با جنگ عراق را تشریح می‌کنند.

ادبیات خبری این کتاب صوتی در فصل‌های گوناگون آن، دربردارنده‌ی مقالات و گزارش‌­های خبری تحلیلی شگفت‌انگیز نشریات موثق بین‌­المللی است؛ با این تمایز که این مقالات بدون خواست و ضرورت رویکردی یک رسانه و فقط برای درج در این کتاب با هدف یادآوری قسمتی از سیاست‌­های سیاه رسانه­‌ای آمریکا در رویارویی با عراق به نگارش درآمده است.

هر دو نویسنده در این کتاب هیچ مشکلی ندارند تا سازمان رسانه‌ای که خود جزئی از آن به حساب می‌آیند را با رسوایی به سبک گزارش‌هایی که درباره‌ی سوژه‌­های دیگر داشته‌­اند، به زیر تیغ ببرند و آن‌ها را نابود کنند. این رویکردی حیرت‌انگیز است که این کتاب صوتی را بسیار جذاب و شنیدنی می­‌کند.

سولومون و ارلیک نخست به روایت سفر ابتدایی‌شان به عراق و اولین تصویری که از این کشور دیده‌اند، می‌پردازند. تصویری از عکس رئیس جمهور آمریکا که بر سر در ورودی هتل‌شان نصب شده بود و در ادامه گزارشی از ملاقات با طارق عزیز، وزیر امور خارجه صدام حسین که سعی در رضایت و قانع کردن تیم آمریکایی دارد، می‌دهند. اما نکته مهم که در اوایل کتاب آورده شده، بیانیه‌ای است که نویسندگان از توجه و دید رسانه­‌های کشور خودشان به گزارش درباره‌ی عراق نشان می­‌دهند، گزارشی که بیانگر نوع چتر ملی سیاسی بر سر آن‌ها در مورد نوشتن از عراق به عنوان هدف بعدی حمله نظامی است.

قسمت اعظم و متفاوت این کتاب صوتی را مردمی تشکیل می‌­دهند که سولومون و ارلیک با آن‌ها به گفتگو نشسته‌­اند نه روزنامه­‌نگاران و سیاستمدارن این کشور. مردمی که برخلاف سیاست رسمی کشورشان اعتراف می­‌کنند که آماده هر نوع مقابله با دشمن متجاوز به کشورشان هستند؛ هرچند که از جنگ و آشوب خسته­ شده‌اند و همین اعترافات صادقانه در برابر آنچه رسانه­‌ها به عنوان نظرسنجی به خورد مخاطبان­ خود می­‌دهند، نخ تسبیح فضاسازی­‌های رسانه‌­ای کثیفی است که دو نویسنده این کتاب صوتی کوشیده‌اند آن را افشای کنند.

در قسمتی از کتاب صوتی حمله به عراق: آنچه رسانه‌ها به شما نگفتند می‌شنویم:

دخترک در خواب شیرین عروسکش را در بغل گرفته و در رویاهایش غرق شده است که ناگهان با صدای انفجاری به خود می‌آید و با تصویری خونین از خانواده‌ای که دیگر وجود ندارد، مواجه می‌شود... خورشید در خاورمیانه دوباره با خون طلوع می‌کند و ماشین جنگ روشن شده و کسی را یارای توقفش نیست... شلیک، انفجار، خون...

 ۵ ساعت و ۲۴ دقیقه، ۲۳۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۹۵۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۶ دقیقه
مقدمه مترجم
۱۶ دقیقه
مقدمه
۱۱ دقیقه
پیشگفتار
۱۹ دقیقه
فصل اول: عراق در پرتگاه
۲۵ دقیقه
فصل دوم: پوشش رسانه‌ای: گزارشی از صحنه
۳۵ دقیقه
فصل سوم: جنگ رسانه‌ها
۲۱ دقیقه
فصل چهارم: صداهایی از خیابان‌های عراق
۳۵ دقیقه
فصل پنجم: پوشش رسانه‌ای یازده سپتامبر، تروریسم و سلاح‌های کشتار جمعی
۲۷ دقیقه
فصل ششم: اورانیوم ضعیف شده: حقه کثیف آمریکا
۴۴ دقیقه
فصل هفتم: یک‌جانبه‌گرایی با هر نام دیگری
۲۸ دقیقه
فصل هشتم: تحریم‌ها
۲۱ دقیقه
فصل نهم: پیش به سوی جنگ
۲۶ دقیقه
فصل دهم: موضوع نفت
۱۱ دقیقه
نامه سرگشاده به رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا

راهنمای دانلود کتاب صوتی حمله به عراق: آنچه رسانه‌ها به شما نگفتند

برای دانلود کتاب صوتی حمله به عراق: آنچه رسانه‌ها به شما نگفتند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  حمله به عراق: آنچه رسانه‌ها به شما نگفتند

نظرات کتاب صوتی حمله به عراق: آنچه رسانه‌ها به شما نگفتند

saeid kermanshahani
۱۴۰۰/۱/۲۳
شاید برای خواننده آمریکایی جذابیتی بالا داشته باشد اما برای من ایرانی اطلاعات چندانی بیش ازآنچه میدانستم و بعضن باپوست وگوشت احساس نموده بودم نداشت، ضمن اینکه ازنظرمن گاهی از مرز باریک انصاف میلغزید
سيد اكول
۱۳۹۹/۴/۲۹
اطلاعات زیادی میده از این ک امریکا چقدر جنایت کرده و میکنه. ربطی به این نداره ک شما ضد امریکا باشید یا نباشید.
Masoumeh Yaghoubi
۱۳۹۹/۸/۱۴
جنایات امریکا راشنیده بودیم ولی این کتاب ابعاد تازه‌ای را گشود و خیلی جالب و مستند بود به دیگران توصیه میکنم این کتاب را بخوانند
مشاهد همه نظرات (۱۱)